Jazzdagen UIT THUIS 3 Zeeuwse Wereld van fantasie op het Veerplein in Breskens Carillon en handpoppen ^p Feest Rondje Dreischor PROGRAMMA Het album JAZZ dat Deelder en Van der Lek met hun band in no vember hebben uitgebracht, vormt de basis voor hun optreden zaterdag avond. (Het album is overigens heel bewust op vinyl uitgebracht, 'want dan heb je echt iets in handen'). ,,We spelen daarvan alle nummers en nog wat extra dingen voor weer een nieuwe plaat.'' De sfeer van het al bum is vintage, ofwel jazz van wel- eer: zeg maar jaren 40/50. Muziek wellicht die een wat oudere doel groep trekt? ,,Dat zou je zo kunnen denken hè? Maar ik ervaar het tijdens de optredens toch anders hoor. Ge lukkig zie ik daar ook altijd een hoop jonge mensen'', zegt Van der Lek. Eén van de nummers op dit album luidt: Mr. Boris takes another chorus. Van der Lek daarover: ,,Die titel heb ik niet zelf bedacht hoor, die komt van Jules. Ik krijg daarin alle ruimte om te improviseren. Er ligt maar een heel klein stukje vast en daarna kan ik helemaal los gaan. Bij elk live op treden is het dus weer anders.'' Wat dat biljarten betreft, heeft hij daar naast muziek maken nog steeds tijd voor? ,,Jazeker, ik speel drieban den hoofdklasse. Ik heb in Den Haag een eigen oefenruimte met een klein wedstrijdbiljart en daar ben ik vaak serieus aan het trainen. Mijn moyenne ligt tussen de 0,75 en de 1. Dat is niet verkeerd toch?'' Of er over eenkomsten zijn tussen jazz en drie banden? ,,Nou kijk: je hebt jazz, je hebt kunst en je hebt driebanden en dat heeft allemaal met een kroeg te maken.'' Op de speellijst voor zaterdagavond prijkt zeker ook Vogelvrij, een lied op basis van een bekend gedicht van Jules Deelder over hoe je naar de we reld kijkt als je niks hoeft. ,,Een heel goed nummer'', benadrukt Van der Lek. p Festival ^p Festival donderdag 6 juni 2019 GO Zondag 9 juni: Duo Sinne Eeg (zang) en Ivan Paduart (piano), aanvang 15.00 uur Trio De Cauter-Lafertin-Verbiest met Koen de Cauter (gitaar, saxofoon, zang) Fapy Lafertin (gitaar) en Rony Verbiest (multi-instrumentalist)aanvang 17.00 uur. Jongerencentrum De Pit Vrijdag 7 juni: Jazzensemble BRUUT, 21.00 uur Binnenstad Terneuzen: Zaterdag en zondag: optredens in diverse cafés en straatconcerten door onder meer The Scat Cats, The N.O longfield Jazzcrackers en MayDay Jazzband. Op 14 en 15 juni vinden de Zeeuwse Jazz dagen plaats in Middelburg, met onder meer optredens van Michelle David The Gospel Sessions, en Zuco 103 in De Porgy en Bess: Zaterdag 8 juni: Frank Montis and Friends met Frank Montis (Hammond B3 orgel en zang), Tom Beek (te norsax), Vincent Koning (gitaar) en Salle de Jonge (drums), aanvang 20.30 uur. Deelder en Van der Lek en band met: Jules Deelder (teksten, verhalen, zang, drum), Boris van der Lek (tenorsax), Peter Wassenaar (con trabas), Cock van Vuuren (gitaar), Arend Niks (drums), aanvang 22.30 uur. want dat kan hij dus ook. Een ander verschil is dat hij twintig jaar ouder is dan ik.'' Boris van der Lek(l) en Jules Deelder. foto Deelder en Van der Lek en band, zaterdag, Porgy en Bess, Terneuzen, aanvang 22.30 uur. Schrik niet als u zaterdag ietwat bijzondere figuren ziet bij de Veerhaven in Breskens. Grote kans dat er op die dag zeemeerminnen, elfjes en kasteelheren rond lopen. Het Veerplein veran dert tijdens Fantasea name lijk in een heuse fantasiewe reld, waarbij bezoekers ook in de meest creatieve outfits zullen verschijnen. Een vast thema is er in principe niet. Zoals organisator Petra Selis, van Centrum QI in Breskens vorig jaar in deze krant zei: ,,Iedereen mag in de rol kruipen die hij of zij zelf wil." Inspiratiebron voor Fan- tasea zijn vergelijkbare festivals als Elfia en Castlefest, waar dui zenden mensen op afkomen. Vorig jaar waren de weersom standigheden matig te noemen. Desondanks was de opkomst goed en komt er dit jaar dus een herhaling. Bezoekers kunnen niet alleen van elkaar, maar ook van verschillende optredens genie ten. Zo zijn er dit jaar onder meer Ierse dans en een buikdansact. En dat alles tegen het fraaie decor van de Westerschelde. Zaterdag, Centrum QI Bres- kens, 11.00-23.00 uur Vrolijk klokkengeluid van carillons is te horen vanuit de Veerse stadhuistoren en het mobiel carillon op de Markt voor het stadhuis. De beiaardiers David van der Vlies en Lydia Zwart spelen tijdens het vierde carillonfestival bekende en minder bekende stukken, zodat het pu bliek dit speciale instrument leert kennen. Het mobiele carillon is te horen in combi natie met zang, gitaar en panfluit. Soms klinkt verrassend samenspel. Lydia Zwart verzorgt ook een voorstelling met hand poppen voor kinderen in de Vierschaar (14.30 uur). Zaterdag, Markt en Museum Veere, 12.00 tot 16.00 uur In Dreischor wonen amper dui zend mensen. Wie echter denkt dat er niks te doen is, moet zondag naar het dorp komen. Tijdens het Rondje Drei- schor staat het bol van de activiteiten. Zo kan er in het Rana natuurpark op mini-sa fari gegaan worden, wordt de toekomst voorspeld door waarzeggers in de her berg en worden voetmassages gegeven. Het is maar een greep uit het totaal van activiteiten. Een echt rondje Dreischor kan ook gemaakt worden, onder leiding van een heuse gids. Zondag, Dreischor, 12.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 47