wilde graag duidelijkheid' CXI; 'Spits' Ben de Reu begint op de bank Kees Roelse wil meer ruimte in zijn agenda II ZEELAND 13 Beach Classics: veel sport, veel mosselen mooier is dat het nu zo goed uitpakt. Het klikt meteen tussen ons. Je ziet dat hij heel handig is in het veld." Wereldranglijst In Breda werd 'team BoeBoe' nog vierde. Daarna volgden twee toer nooizeges, in Heerlen en Heeren veen. „Tussendoor zijn we ook nog teruggeweest naar Turkije voor een tweesterren World Tour. Daar be gonnen we onder in de kwalifica ties, maar plaatsten we ons wel voor het hoofdtoernooi en speelden we al vrij aardig. We hebben er meteen samen punten gepakt voor de we reldranglijst. Dat was een enorme opsteker." In zekere zin wordt 2019 een op- bouwjaar voor Boehlé en Boermans. Pas in 2020, als ze een hele winter samen hebben kunnen trainen, moeten er écht resultaten geboekt gaan worden. Boehlé: ,,Dat het nü al positief uitpakt, is heel lekker. Bij elke nieuwe partner moet je toch maar weer even afwachten. Maar na Mart van Werkhoven en Steven van de Velde lukt het ook om goed te spelen met Stefan Boermans. We hebben een stijgende lijn te pakken waar je 'u' tegen zegt. Na het eerste toernooi dacht ik: het kan nog zo veel beter. Nu denk ik: wat hebben we samen al weer veel van elkaar geleerd." VLISSINGEN Zeeland Beach Classics is een evenement dat dit jaar zeven dagen duurt. Van 10 tot en met 16 juni zal er op het Badstrand in Vlis- singen gevolleybald, gevoet bald en getennist worden en zijn er op de boulevard tal van activiteiten. Zeeland Beach Classics is toe aan de vierde editie. Dit jaar is het evenement veel groter van opzet. Organisator Sander van Buren ziet het als een soort generale repetitie voor het EK beachvolleybal onder 22 jaar, dat in 2020 op dezelfde locatie gehouden wordt. Op vrijdag 14 juni wordt er bij Zeeland Beach Classics een bijzondere recordpoging ge daan. Er wordt geprobeerd om de langste mosseltafel ter wereld op poten te zetten. De organisatie hoopt dat er vol doende mensen zich aanmel den om aan te schuiven bij een tafel, die enkele honder den meters lang is. Iedereen die meedoet voor 10 euro krijgt een kilo mosselen. De maaltijd begint om 19.00 uur, om 19.30 uur zal de officiële telling zijn. - vervelend slot", doelt de aanvaller op de verloren kampioens wedstrijd te gen Rijsoord (0-4). „Maar we hebben nu de kans het seizoen alsnog mooi af te slui ten." MAIDED Kloetinge laat in een persbericht weten verheugd te zijn dat Van der Poel nog minimaal één seizoen het groen-wit aantrekt. „Vol trots en met vertrouwen maken we bekend dat deze sterkhouder zijn contract heeft verlengd", laat de club weten. „Xander heeft een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt en heeft zich ontpopt tot één van de trekpleisters van het Wesselopark. De ambities van de club en Xander passen bij elkaar. Reden genoeg voor hem om bij te tekenen. Niet voetballen Bij Goes vinden ze het uiteraard jammer dat Van der Poel zijn over schrijving intrekt, maar kunnen ze de beslissing van de aanvaller wel begrijpen. „Hij had bij ons aange geven dat hij niet op zondag wilde voetballen'', vertelt Hugo Barends, de technische man bijGoes. ,,Wijhadden van de KNVB nog geen duidelijkheid over de stap naar de zaterdag en konden die dus ook niet aan Xander geven. Stel dat het niet zou doorgaan, had die jongen niet kunnen voetballen. Dus ik kan zijn keuze wel begrij pen.'' Barends en Goes gaan niet actief op zoek naar een vervanger voor Van der Poel. ,,We houden zes aan vallers over voor drie posities, dat lijkt ons voldoende.'' Ray Kroon maakt geen onderdeel uit van dat zestal. Hij heeft besloten Goes na negen seizoen te verlaten en gaat spelen voor zaterdag-hoofdklasser Smitshoek uit Barendrecht. Ook voor hem wordt in principe geen vervanger aangetrokken. ,,Zijn ver trek hadden we ingecalculeerd'', legt Barends uit. De in IJzendijke geboren De Reu heeft jarenlange bestuurlijke er varing. gisteravond nam de PvdA- politicus na acht jaar afscheid als Lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. ,,Van mijn 18de tot mijn 32ste heb ik gevoetbald bij Arnemuiden. In mijn jongere jaren deed ik aan at letiek. Maar toen ik met mijn ou ders naar Arnemuiden verhuisde, ben ik gaan voetballen. Ik kon best hard lopen, want ik was in de at letiek een sprinter en middenaf standsloper.'' ,,Ik was geen topper, maar had een redelijke snelheid en conditie. Ik mocht bij het derde of vierde beginnen. Ik liep iedere verdedi ger voorbij, kwam tien keer alleen voor de keeper, maar dan ging er ééntje in. Techniek had ik name lijk niet.'' ,,Daarop ben ik gaan trainen en ik kwam uiteindelijk vast in het tweede. Toen de bekende spits Joost de Ridder geblesseerd was, mocht ik een paar keer invallen bij het eerste. Maar eerlijk is eerlijk, daar schoot ik geen deuk in een pakje boter.'' ,,Vorige week heb ik in de kantine van Nieuwdorp mijn eerste verga dering meegemaakt. Ik ga me in het begin vooral oriënteren. Als deze zomer wedstrijden van het Zeeuws elftal gespeeld worden, ben ik zelfs nog op vakantie.'' ,,Precies. In de toekomst ga ik na tuurlijk proberen het naar een ho ger plan te brengen. Als voorzitter heb je een representatieve rol. Netwerken, met sponsors praten, dat is iets dat me wel past. Het is me al wel duidelijk geworden dat het lastig is om goede profclubs naar de Zeeuwse velden te krij gen. Misschien kan ik daar iets in betekenen.'' ,,Haha, dat zou zomaar kunnen. Maar dat zal dan op z'n vroegst voor volgend jaar zijn.'' ,,Ik probeer altijd te bedenken of iets goed is voor Zeeland. Kijk, ik heb altijd gezegd: aan een profclub moeten we hier niet meer begin nen. Dat levert alleen maar el lende op, vooral financiële el lende. We hebben in Zeeland met Hoek en Goes goede topclubs en dat is prima.'' ,,Als we daarnaast twee, drie keer per jaar een aantrekkelijke profclub hierheen kunnen halen, is dat een prima aanvulling. Leuk voor de Zeeuwen zelf en mogelijk ook zijn bezoekers.'' VLISSINGEN Kees Roelse kijkt met een tevreden gevoel terug op zijn tijd als voorzitter van de Stichting Zeeuws Elf tal. Het hoogtepunt? ,,De wed strijd vorig jaar in Middelburg tegen Feyenoord was het meest aansprekend.'' De voorzittersrol kwam destijds onverwacht. ,,Ik werd gevraagd. Als ik niet gevraagd was, was het nooit in me op gekomen. Inhoudelijk wist ik niet alles van de stichting. Ik ben er daarom ook niet met grote plannen ingestapt.'' Gaandeweg ontwikkelde hij zich. Er werd bijvoorbeeld een nieuwe hoofdsponsor (Rabo bank) gevonden. ,,Onze acti viteiten moeten zichzelf te- rugbetalen en bedruipen, maar als stichting heb je zelf ook financiële middelen no dig.'' Nu stopt hij ermee. ,,In maart ben ik ook gestopt als Statenlid. Ik wil meer ruimte in mijn agenda. 1 plus 1 was 2, toen bleek dat Ben de Reu met zijn netwerk en bestuurlijk ervaring interesse had om het over te nemen.'' Tegenstanders voor de ko mende voetbalzomer zijn nog niet vastgelegd. Vorig jaar was ADO Den Haag één van de opponenten. Die eredivisio- nist komt deze zomer weer naar Zeeland met Serooskerke (8 juli) en RCS (12 juli) als te genstanders. Maar eerlijk is eerlijk, daar schoot ik geen deuk in een pakje boter donderdag 6 juni 2019 GO tegen te zeggen Programma 10 juni: NK beachvolleybal voor hogescholen 11-13 juni: toernooien en clinics voor scholen en bedrijven 14-16 juni: hoofdprogramma met eredivisie beachvolleybal, internationale toernooien be- achsoccer en beachtennis, demonstraties 3x3 basketbal, demonstraties slackline INS74/I Xan- der van der Poel. FOTOJOHAN VAN DER HEIJ DEN Ben de Reu wordt de nieuwe voorzitter van de Stichting Zeeuws Elftal. Hij volgt vanaf morgen Kees Roelse op, die de voorzittershamer na ruim drie jaar doorgeeft. Rudy Boogert Vlissingen De goegemeente kent Ben de Reu vooral van het wielrennen. Wat heeft u met voetbal? Wat zijn uw intenties als voor zitter van de stichting? Dus eerst neemt u even op de bank plaats, voordat u in de spits gaat staan. U bent in uw politieke leven re delijk Vlaams georiënteerd. Zijn dat contacten die u kunt gebruiken? Waarom doet u dit eigenlijk? Ben de Reu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41