O 0 O Van der Poel zegt Goes af: 'Ik 12 ZEELAND Azzagari tekent tot 2022 bij NAC Breda Plek in EK-selectie voor Houtepen BSZ Ladies blijven puntloos in Portugal BEACHVOLLEYBAL DIRK BOEHLÉ Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst heeft een goede klik met zijn nieuwe partner, Stefan Boermans. Volgende week doen ze mee aan de Zeeland Beach Classics. Voetballer Yassine Azzagari mag zich officieel prof noemen. De middenvelder zette gisteren zijn krabbel onder zijn eerste profcontract bij NAC, dat hem tot 2022 aan de club uit Breda verbindt. Voor Azzagari is het zijn volgende hoogtepunt in korte tijd. Enkele weken gelden maakte hij al zijn debuut in het betaalde voetbal. Op de slotdag van de eredivisie viel de zeventienja rige Zeeuw in bij NAC in het duel met PEC Zwolle (0-0). En dat terwijl hij pas aan zijn eerste jaar in Breda bezig was. Met NAC komt hij komend seizoen uit in de Keuken Kampioen Divisie. De club degra deerde afgelopen seizoen uit de eredivisie. Handballer Thomas Houtepen kan zich op maken voor het open EK in Zweden. De ta lentvolle Middelburger heeft van bondscoach Rick Louw een plekje gekregen in het team van Oranje onder 17, dat begin juli meedoet aan het toernooi in Göteborg. „Geweldig om naar zo'n groot evenement uit te kijken'', aldus een trotse Houtepen. ,,Ik ver wachtte het eerlijk gezegd wel, maar nu is het echt definitief.'' Als voorbereiding reist Houtepen af naar het Duitse Duisburg, waar van 21 t/m 23 juni de Ruhrgames gespeeld worden. Duitsland, Por tugal en Hongarije. Promotie De vrouwen van Beach Soccer Zeeland heb ben ook het derde en laatste pouleduel tijdens de Euro Winners Cup in Portugal verloren. Grembach EE Lotz was gistermiddag met 2-1 te sterk. De Poolse tegenstander had de eerste twee wedstrijden in de poule gewonnen en was dus al zeker van de volgende ronde. De Ter- neuzense ploeg daarentegen stond na twee poulewedstrijden nog op nul punten. Dat bleef dus ook zo. Na Nederlagen tegen het Zweedse Djurgardens (6-4) en het Spaanse Fundacio Terrassa FC 1906 (4-2) werd het te gen de Poolse vrouwen 2-1. Quote van de dag 'Met twee mooie teams afscheidswedstrijd gespeeld.' een Transfer Beachvolleyballer Dirk Boehlé is zeer te spreken over zijn seizoens start. De Hulstenaar won samen met Stefan Boermans twee eredivi- sietoernooien en haalde bij een World Tour-evenement in Turkije meteen het hoofdschema. ,,Het kan snel gaan", zegt hij lachend. ,,Toen we hier in Nederland aan ons sei zoen begonnen, werden we nog omschreven als 'underdogs'. Een maand later worden we al 'het te kloppen duo' genoemd." Boehlé zal volgende week bij de Zeeland Beach Classics in Vlissin- gen één van de publiekstrekkers zijn. Op de vrijdagavond speelt hij met Boermans een demonstratie partij tegen de Belgen Dries Koekel- koren en Tom van Walle, op zater dag en zondag doen ze samen op het Badstrand mee aan het eredivi- sietoernooi. ,,We hadden ook in Griekenland kunnen spelen, maar kiezen voor Vlissingen", vertelt de Zeeuws-Vlaming. ,,Sander van Bu ren, de organisator, is onze manager. Hij heeft al veel voor ons betekend. Dan kun je dus niet wegblijven. En we hebben er heel veel zin in om weer eens in Zeeland op het strand te staan." V ;a3V- Dirk Boehlé speelde vorig seizoen nog samen met Steven van de Velde. Samen werden ze Nederlands kam pioen en overleefden ze de poule fase van het EK in eigen land. Toch scheidden eind 2018 hun wegen. Ze wilden allebei wel eens wat anders. Het oog van de 25-jarige Hulste naar viel op Stefan Boermans, een speler van 2,04 meter. ,,Vorig jaar was hij een opkomend talent, een veelbelovende blokkeerder. Zonder dat hij professioneel bezig was, deed hij het al best goed. Aan het einde van het seizoen zocht ik hem en zijn er gesprekken geweest. Toen is eruit gekomen dat we samen zouden gaan spelen." Maar voor het zover was, gingen er maanden overheen. Boermans zat namelijk vast aan een contract bij Dynamo Apeldoorn, dat in de zaal op het hoogst niveau uitkomt. Boehlé: ,,Pas eind april was hij klaar. We beseften dat we dus niet al te veel moesten verwachten van ons eerste seizoen, omdat we geen geza menlijke voorbereiding hadden. Pas in Turkij e, waar we in mei twee we ken hebben getraind met onze coach Deborah Kadijk, was onze start met elkaar en terug in Neder land speelden we meteen ons eerste toernooi in Breda. Als je het verge lijkt met andere teams, hebben we een aanloop van niks gehad. Des te In een eerder interview met deze krant was Van der Poel al duidelijk. Tijdens de onderhandelingen met Goes had de aanvaller al aangege ven dat hij alleen zou komen als de derdedivisionist de overstap naar de zaterdag zou maken. ,,Als de club op zondag blijft spelen, ga ik niet'', zei hij. Ook gaf de buitenspeler toen aan dat hij voor 15 juni, de datum van de overschrijvingstermijn voor amateurvoetballers, een besluit zou nemen. Dat heeft hij nu gedaan. Eerder deze week liet Van der Poel aan Goes weten dat hij afziet van een overstap. ,,Ik wilde graag duidelijk heid. Voor Goes, Kloetinge en me zelf', licht hij zijn keuze toe. ,,De af gelopen tijd werd ik vaak gebeld met de vraag of ik al wist wat ik ging doen. Ik vond dat ik de knoop moest doorhakken en dat heb ik nu gedaan. Er was interesse van andere clubs, maar ik blijf bij Kloetinge. Met die club heb ik een goed ge sprek gehad.'' De datum 15 juni bleef ook door zijn hoofd spoken. Vanaf dan is het voor amateurvoetballers niet meer mogelijk van club te wisselen. ,,Stel dat er voor die tijd geen duidelijk heid was geweest over de stap van Goes naar het zaterdagvoetbal..." Voor Van der Poel had dat best een groot probleem kunnen worden. Op zondag voetballen is namelijk geen optie. ,,Voor hetzelfde geld was daarna duidelijk geworden dat de club op zondag blijft voetballen. Tja, dan was het voor mij heel ver velend geweest.'' Nacompetitie Van der Poel vertoont zijn kunsten komend seizoen dus niet in de derde divisie, maar in de eerste klasse of de hoofdklasse. Met Kloe- tinge start hij zaterdag aan de na- competitie om promotie naar die hoofdklasse. Deto Twenterand komt op bezoek. ,,We hebben een goed seizoen gedraaid, met een wat donderdag 6 juni 2019 GO VOETBAL HANDBAL Thomas Houtepen. foto ruben oreel VOETBAL - Tweet van Terneuzense Boys, dat dins dag Ruud Hoog- esteger, Frank van Kouteren, Dennis Rijnberg (foto) en André Siere- veld uitzwaaide. Hoewel het met Goes niet lukte naar de tweede divisie te promoveren, maakt trainer Rogier Veen- stra (foto) nog altijd kans op promotie naar die klasse. Zijn nieuwe club ASWH verloor gisteravond met 0-1 van FC Lienden, maar is dus niet kansloos voor de return. De zestienja rige voetballer Rick de Vos speelt na de zomer in het shirt van Kloe- tinge. De jon geling komt over van NAC Breda, waar hij in de onder 17 speelde. Voor dat De Vos naar de prof club uit Breda vertrok, speelde hij al in de onder 15 bij Kloetinge. Eer der droeg hij ook al het shirt van JVOZ en Patrijzen. p°RrtR a (O Stijgende lijn om 'u' Roeland van Vliet Vlissingen s- WÊ "V I - - V"-.- Dirk Boehlé. FOTO PRIM WASLANDER Xander van der Poel ziet af van zijn overstap van Kloetinge naar Goes. De behendige buitenspe ler zag een transfer alleen zitten als de zondag-derdedivisionist de overstap naar het zaterdag voetbal zou maken, maar daar over is nog geen definitieve be slissing gevallen. Hij speelt daarom ook komend seizoen in het groen-wit van huidig eerste klasser Kloetinge. Daniel Vervelde Yerseke/Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40