MIJN FOTO ZEELAND 11 Iedereen heeft wel een foto waar een heel verhaal achter zit. Dat verhaal tekenen wij graag op. Vandaag een foto van Lucas van de Voorde uit Hulst, die als kind het veld van Feyenoord mocht oplopen. Niets maakte een gro tere indruk op Lucas van de Voorde (25) dan het geluid van De Kuip. Als mannetje van zeven liep hij samen met zijn teamgenootjes van HVV'24 het veld op met de spelers van Feyen oord. ,,De liefde voor Feyenoord is toen ontstaan." De spelerstunnel van De Kuip, het stadion van Feyenoord, maakt wat los. Spelers worden al onder gedompeld in een orkaan van ge luid, nog voordat ze het veld betre den. Dan, het loopje op de trap, het getik van de noppen, voordat de tunnel opengaat en het gezang enorme proporties aanneemt. Me nig profvoetballer staat direct stijf van de spanning, laat staan een jongetje van zeven. Hulstenaar Lucas van de Voorde maakte het mee op 10 maart 2002, voor de wedstrijd Feyenoord-AZ. Hij mocht samen met zijn teamge- nootjes van F3 aan de hand van de Feyenoorders het veld betreden. Lucas liep mee met middenvelder Kees van Wonderen, tegenwoordig assistent-bondscoach van het Ne derlands elftal. Vlaggen ,,Dat geluid toen de klep openging, dat maakte zo veel indruk. Omdat je omhoog loopt, zie je bij elk stapje iets meer. Eerst de vlaggen op de tribune, daarna het veld. Maar vooral over het geluid heb ik het daarna nog maanden gehad." Lucas was kampioen geworden met de F3 van voetbalvereniging HVV'24 uit Hulst, waar hij nog al tijd speelt. Een vader van een teamgenoot kende een sponsor van Feyenoord die kon regelen dat de kampioenen als mascotte naar de wedstrijd tegen AZ mochten. Aangekomen in De Kuip, werden de spelertjes in een Feyenoord-te- nue gehesen. ,,Dat was natuurlijk veel te groot. Ik weet nog dat ieder een het jammer vond dat we dat tenue na afloop weer moesten in leveren." Chaotisch Lucas mocht hand in hand lopen met Kees van Wonderen, maar hoopte eigenlijk op Pierre van Hooijdonk of het jonge talent Ro bin van Persie. ,,Dat wilde iedereen. Vooral Van Hooijdonk, die was ver uit het populairst." Als de teams zich voorstellen aan het publiek, hurken de mascottes. ,,Als onze be geleider op het fluitje zou blazen, moesten we terug lopen. Natuurlijk kon helemaal niemand dat fluitje horen, dus het ging nogal chao tisch." Feyenoord wint met 4-1. Van Hooijdonk scoort twee goals, Jon Dahl Tomasson eenmaal, net als de Japanner Shinji Ono. ,,Een lob van een meter of twintig", weet Lucas nog. De Rotterdammers beleven een legendarisch seizoen. In de compe titie eindigt het als derde, maar op 8 mei wordt tegen Borussia Dort mund de Uefa Cup gewonnen. Daarmee is het nog steeds de laatste Nederlandse ploeg met een Euro pese prijs. ,,Mijn neef pushte me toen om voor Ajax te zijn. Dat was na de wedstrijd tegen AZ echt on mogelijk. Al mijn teamgenoten zijn sindsdien fan van Feyenoord." donderdag 6 juni 2019 'Ik hoor nog altijd De Kuip' Bob Maes ©fleeA Lucas van de Voorde is nog steeds onder de indruk van het geluid 'toen de klep openging' en hij aan de hand van Kees van Wonderen het veld mocht oplo pen. FOTO EN REPRODUCTIE BOAZ TIMMERMANS De 7-jarige Lucas zit gehurkt (derde van links) in de rij voor Kees van Wonderen,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39