5 LADIES NIGHT RIDE LISA DORREPAAL Praten kan Lisa als de beste. Zelfs als het over haar zieke moeder gaat. Maar geef haar de Ladies Night Ride en de rauwe emoties komen bij de scholiere uit Schore boven. Dan trapt ze er alle ellende uit. 679," Schore Twaalf jaar was Lisa Dor repaal (nu is ze nog net 15) uit Schore toen ze voor het eerst op de fiets klom om mee te doen aan Delta Ride for the Roses. Vorig jaar pakte ze daar, samen met oma Magda Dorrepaal, ook nog de La dies Night Ride bij. Speciaal voor haar moeder Jackeline, die al acht jaar vecht tegen kanker. ,,Zo'n ziekte brengt best wat frustraties met zich mee. Die fiets ik er uit. Alles komt op zo'n moment los." Lisa weet nü al wat haar vrijdag 14 juni bij de vijfde editie van de Ladies Night Ride staat te wach ten. Met al die honderden vrou wen op de Grote Markt in Goes, vol spanning wachtend op het moment dat zangeres Patricia Foort The Rose gaat zingen. ,,Dat lied is het ergste. Iedereen om je heen staat te huilen. Ik ben so wieso wel een gevoelig persoon. Maar dan sta ik met mijn oma echt keihard te huilen, als een klein kind." En daarna gaan de deelnemers massaal los. Voorheen in gele shirts gehesen, bij de komende editie in Deltablauw, trappen de deelnemers 15, 30 of 45 kilometer weg. Vriendinnen, zussen, moe ders en dochters of collega's: voor velen is de Ladies Night Ride een feestje. ,,Ik vind 'm meer bijzonder dan de Delta Ride of the Roses", oordeelt Lisa - die zelf trouwens het liefst aan alle varianten mee doet. ,,Maar je staat daar met al die vrouwen. Dat heeft wel wat. Het klinkt stom, maar het voelt even of je met elkaar één bent." Het is een onvergetelijke avond, weet ook bestuurslid Ming Gilbert van Delta Ride for the Roses. Voor haar is de deelname van Lisa op meerdere fronten belangrijk. Lisa's moeder Jackeline is lotgenote (ook Ming werd al meerdere keren ge- Je staat daar met al die vrouwen. Dat heeft wel wat troffen door kanker) en goede vriendin. ,,Dat meisje is een kan jer", zegt zij over Lisa. ,,Wat zij al lemaal doet. Dat is geweldig. En dan wil ze ook nog haar verhaal vertellen, omdat ze denkt: mis schien hebben andere kinderen met zieke ouders daar iets aan." Lisa weet niet beter dan dat haar moeder kanker (inmiddels uitge zaaide borstkanker) heeft. Ze kun nen er samen prima over praten. ,,We delen alles met elkaar en heb ben de beste band. Ik praat er so wieso veel over." Soms, als ze nog meer stoom wil afblazen, stapt ze het TEJO-huis in Goes binnen. Daar kunnen jongeren die ergens mee worstelen laagdrempelig te recht. Maar als de Delta Ride for the Roses of de Ladies Night Ride wordt gereden, en straks ook de landelijke Ride, dan trapt Lisa even snoeihard alle ellende van zich af. Rijdt ze normaal gespro ken op een elektrische fiets, tij dens deze evenementen trapt ze op gewone pedalen. ,,Ik wil er écht moeite voor moeten doen. Het is leuk als je meedoet aan zo'n eve nement, maar ik vind zelf dat je er wel een inspanning voor moet le veren. Het moet impact hebben. Die ene avond dat ik fiets, wil ik voelen hoe zwaar iets kan zijn. En dat is dan nog niks vergeleken met wat mensen met kanker meema ken." cao p p- 89 groepsreizen al vanaf Veel meer reizen? Ca naar nrv.nl/kassakorting neemt je mee donderdag 6 juni 2019 GO 'Ik fiets de frustraties eruit' Esme Soesman - Lisa Tijdens de Ladies Night Ride wordt gefietst om geld op te ha len voor onderzoek naar baar moederhalskanker. Inschrijven kan tot vlak voor de start vrijdag 14 juni op de Grote Markt in Goes. Meer info op: ladiesnightride.nl. Kijk op de site bij /video Lisa fietst voor zieke moeder Lisa Dorrepaal met haar moeder Jackeline Dorrepaal-Lookermans. ,,We delen alles met elkaar." foto marcelle davidse r 215 privéreizen al vanaf neemt je mee Sumatra, Java Bali Patagonië Compleet Groepsreis 24 dagen, al vanaF Groepsreis 23 dagen, al vanaF De orang-oetans van Sumatra, de Bromo op Ontdek Buenos Aires, Vuurland, Ushuaia en Java en de sawa's en stranden van Bali Torres del Paine. Overweldigende schoonheid! Vietnam Cambodja Hoogtepunten van het Westen Groepsreis 23 dagen, al vanaF Privéreis 16 dagen, al vanaF Een aFwisselende reis van koloniaal Hanoi tot Dé roadtrip van San Francisco naar LA en de beroemde tempels van Angkor Wat genieten van de indrukwekkende natuur Prijs incl. korting. Exd. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl. BeleeF bruisende steden, wonderschone natuur, lokale markten en de vriendelijke bevolking met één van onze 89 groeps- en 215 privéreizen wereldwijdBoek nu de mooiste groeps- en privéreizen met kassakorting tot 300 per persoon. Vertrekken t/m juni 2020. Magisch Marokko Hoogtepunten van Costa Rica Groepsreis 11 dagen, al vanaF Groepsreis 16 dagen, al vanaF Bezoek de vier koningssteden, doorkruis het Ontdek het 'paradijs' in het Monteverde, Atlasgebergte en ervaar de Sahara Tortuguero en Manuel Antonio Nationaal Park

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33