Als Van Basten Messentrekker beroept zich op noodweer 'Saneren asbestdaken in ritme van de boer' I 2 WILLEM VAN DAM VAKER ONGELUKKEN MET SEKSSPEELTJES Column De geneesheer bekeek de röntgenfoto's nog eens goed, schudde het hoofd en zei: moeilijk, moeilijk. Al jaren leid ik een strompelend bestaan door dat artrose het kraakbeen in mijn enkelgewrichten heeft weggevre ten. Of een paar kunstenkels uit komst zouden kunnen bieden, had ik de geneesheer gevraagd. Moei lijk, moeilijk, zei hij opnieuw. Maar weet je wat: doe als Marco van Basten! opgenomen om, net als Van Bas ten destijds, een enkel vast te laten zetten, opdat ik straks weer, net als Van Basten, als een kievit door het leven kan gaan. Al die verpleegsters, verplegers, artsen - reuze aardig en zorgzaam allemaal. Alleen jammer dat er in ziekenhuizen patiënten liggen. Wat kunnen d^e vervelend zijn. Ik belandde er naast eentje die zich een nieuwe heup had laten aan meten. Hij snurkte niet alleen als een nijlpaard maar had ook nog eens last van een ernstige vorm van flatulentie. En ouwehoeren dat-ie deed: dat hij in de ongedier- tebestrijding had gezeten; dat zijn vrouw ervandoor was gegaan; dat hij sindsdien in Thailand woont; dat hij een boekenkast met wel duizend thrillers heeft; dat hij pas geleden drie bypasses heeft gekre gen. kop wilde houden. Nee, dat wilde meneer niet. En hij zwatelde maar door. Dat hij elke dag een kilome ter zwemt; dat hij graag kookt; dat canard a l'orange zijn favoriete ge recht is, dat hij een houten kont krijgt als hij op een plastic stoeltje zit, enzovoorts, enzovoorts. Toen ik het ziekenhuis mocht ver laten, wenste ik hem het aller beste. Heb ik van mijn moeder ge leerd: altijd vriendelijk blijven, ook al meen je er niets van. weer thuis en beweeg ik me met behulp van rolstoel en looprek moeizaam voort. Doe als Van Bas ten, had de geneesheer gezegd. Ja, ja. Of meneer misschien even zijn kop wilde houden DE STELLING Vandaag: Ik ben blij met het pensioenakkoord Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Muller (T)Huis Tuin failliet Start aanpak wateroverlast Hoefblad heeft buurt-AED De P. moest zich in Middelburg ver antwoorden, omdat hij op 3 februari vorig jaar bij een vechtpartij met een 17-jarige plaatsgenoot dat mes had gebruikt. Poging doodslag kon offi cier van justitie Van den Oever niet bewijzen. Wél 'poging toebrengen zwaar lichamelijk letsel' en daarvoor eiste ze veertien weken cel plus het betalen van ruim 7000 euro schade vergoeding. De P. was met een vriend op stap in Terneuzen. Naar 't Bierwinkeltje. Daar ontstond een woordenwisse ling tussen De P. en het latere slacht offer en de laatste werd door de ca fébaas buiten gezet. De P. plus vriend verlieten later ook het café en buiten begon het gekift opnieuw. Beide jongelui hadden elk meer dan tien pils op. Na wat duw-werk som- meerde het slachtoffer De P. te blij ven staan en belde hij een vriend dat er moest worden gevochten. Die kwam en begon meteen klappen uit te delen. In de vechtpartij die tussen de vier ontstond pakte De P. zijn mes en stak er mee. De politie kwam erbij en het slachtoffer werd met een steekwond in de buik, een klaplong en snijwonden opgenomen in het ziekenhuis. Door het letsel kan die zijn wens om onderwaterlasser te Ik heb een mes bij me voor het geval ik word beroofd of aangevallen worden wel vergeten. Volgens De P.'s advocaat P. Bakkum had zijn cliënt uit noodweer gehandeld. „Noodweer?", reageerde Van den Oever, ,,Geen sprake van. Hij is blij ven wachten tot die vriend kwam. Hij had toch kunnen weglopen?'' Uitspraak 19 juni. Het wetsvoorstel om uiterlijk in 2024 alle asbestdaken in Nederland te saneren, is deze week gesneuveld in de Eerste Kamer. Dat betekent dat er geen datum meer is waarop bedrijven en particulieren het as best van hun dak moeten hebben gehaald. ,,Dat is positief', zegt De Regt. Door de gedwongen sanering dreigden veel boeren in de proble men te komen. ,,De boer wil ook gewoon van zijn asbest af, hoor", al dus De Regt. ,,Maar als het dak er goed bij ligt, is de noodzaak er niet dat op korte termijn te doen. Het is veel logischer zoiets mee te nemen met andere veranderingen aan het bedrijf, zoals de bouw van een schuur of het plaatsen van zonne panelen. Nu dreigden boeren ge dwongen te worden, ook als het niet paste in hun planning of finan ciering. De daken verdwijnen ge woon, maar het zal nu meer gaan in het ritme van de bedrijfsvoering." Behalve op boerenerven ligt ook asbest op duizenden daken van woonhuizen en schuren in Zee land. Omdat ze ook dachten dat 2024 moeilijk haalbaar was, zijn Goes, Middelburg, Veere en Vlis- singen onlangs de samenwerking aangegaan met iChoosr, een bedrijf dat ervoor zorgt dat het opruimen van daken collectief wordt aanbe steed en dat particulieren alle rompslomp uit handen neemt. De vraag is wat er nu met het sa menwerkingsverband gaat gebeu ren, omdat huiseigenaren nu totaal geen haast meer hebben. Volgens een woordvoerster van Goes gaan de vier Zeeuwse gemeenten dat be gin volgende week met iChoosr be spreken. IliittlipM 3 of 4 dagen in de Belgische Ardennen incl. 4-gangendiner donderdag 6 juni 2019 En zo werd ik in het ziekenhuis Fijn dat ze er zijn, ziekenhuizen. Of meneer misschien even zijn Sinds een week of wat ben ik Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik kijk liever naar de Oranje Leeu winnen dan naar de mannen 534 reacties SINT-MAARTENSDIJK De toekomst van bouw en woonwarenwinkel Muller T(H)uis Tuin in Sint-Maartensdijk is on zeker. Het bedrijf is giste ren door de rechtbank failliet verklaard. Volgens curator Benne van Leeuwen is het faillis sement door de eigena ren zelf aangevraagd. ,,Ik heb de winkel gistermid dag dicht gedaan om een goede inventarisatie te kunnen maken van wat we hebben aangetrof fen." Volgens hem staan dertien mensen op de loonlijst. In de loop van volgende week verwacht hij meer duidelijkheid over de onderneming. 'S-GRAVENPOLDER In de Prunusstraat in 's- Gravenpolder is begon nen met de aanpak van wateroverlast. Door grep pels te graven en de straat op sommige pun ten te verlagen, moet het water bij hoosbuien beter worden afgevoerd. Ook op andere plekken in het dorp gaat de gemeente aan de slag. In Borssele wordt in de derde week van juni be gonnen met de aanpak van wateroverlast. Daar voor wordt de Kaloot- straat tijdelijk afgesloten. In beide dorpen is geble ken dat bij extreme re genval het water onvol doende weg kan. HULST De wijk rondom het Hoefblad in Hulst heeft een eigen AED. De be woners hebben zelf het bedrag voor de hartstar- ter bijeengebracht. Binnen twee weken had de buurt het geld bij el kaar. De automatische externe defibrillator hangt onder de carport bij Hoefblad 12. Op vrij dagavond 14 juni is de presentatie met uitleg over het apparaat en de te volgen procedure bij een hartstilstand. In september of oktober wordt door het Rode Kruis een cursus reani matie en AED gehouden voor de buurtbewoners. Voor de nu 19-jarige Terneuze- naar J. de P. was het dragen van een mes kennelijk de normaal ste zaak van de wereld. „Voor het geval ik word beroofd of aangevallen", zo zei hij gisteren. Ad Roos Middelburg - Verdachte van steekpartij Ook al heeft de Eerste Kamer de verplichting afgeschoten, toch gaan boeren echt wel door met het opruimen van hun asbestda- ken, verwacht Ko de Regt van landbouworganisatie ZLTO. ,,Maar dan in het tempo dat bij hen past." Ernst Jan Rozendaal Vlissingen VIA ALI EXPRESS. VA6INABALLEN DIE HENK OP AFSTAND, AAN... ...EN UIT KAN 2ETTEN. Q) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2