Carré Cirque MEDIA CULTUUR 25 echtgenoot, de Canadese cineast Da vid Furnish, en zijn zoons Zachary (8) en Elijah (6). John heeft dan meer dan 4000 op tredens in ruim80 landen op zijn naam staan - de huidige tournee van 300 concerten brengt hem naar vijf continenten. Tijd voor het gezin der halve. ,,Het is fantastisch om vader te zijn", verklaarde hij onlangs in een interview. ,,Als iemand me dat tien jaar geleden had gezegd, had ik hem voor gek verklaard." Zijn dagen blijven goed gevuld. Met zijn Aids Foundation, die zich tot doel stelt de ziekte de wereld uit te helpen en al meer dan 200 miljoen euro inzamelde. Met zijn passie voor voetbal - John was met tussenpozen jarenlang voorzitter van de Engelse voetbalclub Watford FC - die hij met zijn zoontjes deelt. En met zijn strijd ter acceptatie van homoseksualiteit, die hem zelfs in persoonlijk contact met de Russische president Vladimir Poetin bracht. De familie John-Furnish resideert in Beverly Hills, Californië en bezit nog huizen in Londen, Windsor, Atlanta, Venetië en Nice. Zijn vermogen wordt geschat op 500 miljoen euro, dankzij een carrière die een van de meest succesrijke uit de popmuziek mag heten. Tiny dancer Elton John verkocht meer dan 200 miljoen albums en had vijftig Top 40 hits. Zijn muzikale in memoriam van prinses Diana, een aangepaste versie van Candle in the wind, is met 33 mil joen exemplaren de best verkochte single aller tijden. Met tekstdichter Bernie Taupin vormde hij een onver slaanbaar duo dat klassiekers maakte als Your song, Tiny dancer, Candle in the wind en, later, I'm still standing en Nikita. Vermaard werd hij ten tijde van de glamrock begin jaren 70 door zijn buitenmaatse brillen, glitterkos tuums en schoeisel met kolossale plateauzolen. En door zijn gevecht tegen kaalheid (hij liet uiteindelijk haar implanteren), dat steevast breed in de boulevardpers werd uitgeme ten. Net als zijn huwelijk met de Duitse Renate Blauel in 1984. Was Mijn tijd, de tijd van Elton John, is voorbij. Maar het leven is allesbehalve afgelopen Elton John immers geen homo? Zijn loopbaan kende peilloos diepe dalen, waarover hij altijd oprecht was. Sterker: hij stond erop dat in de autobiografische film Rocketman, die vorige maand verscheen, zijn le- ven ongehuicheld aan bod zou ko men: zijn artistieke en commerciële neergang in de jaren 80, de zware cocaïne- ('dat spul bracht het slecht ste in me boven') en drankverslaving die hij overwon. Zo was er de moeizame relatie met zijn ouders: Elton John werd opge voed door zijn grootouders. Met zijn moeder zou hij zich pas een paar maanden voor haar dood in 2017 defi nitief verzoenen. Met zijn vader, trompettist en pi loot bij de Royal Air Force, kwam het nooit meer goed. ,,Hij heeft me niet één keer live gezien. Hij vond rock- 'n- roll een pure schande, erger dan mijn homoseksualiteit." Of hij de muziek en het sterrenbe- staan niet al te zeer gaat missen, werd hem pas geleden gevraagd. ,,Ik hoef me niet meer druk te maken of ik een hit heb of niet. Mijn tijd, de tijd van Elton John, is voorbij. Maar het leven is allesbehalve afgelo pen." GRATIS RANG-UPGRADE* Bestel nu tickets op pzc.nl/cirque donderdag 6 juni 2019 Elton John hield van uitzinnige outfits. FOTO'S AFP, EPA Elton John sluit zijn muziekcarrière groots af met een tournee van 300 concerten op vijf continenten. foto afp (i4 Deze zomer staat Carré tien dagen Lang in het teken van Carré Cirque. Dit fenomenale theaterspektakel bevat de meest indrukwekkende internationale nouveau cirque voorstellingen. Van 2 tot en met 11 juli zijn Cirque Éloize, Gravity Other Myths, Circa en FLIP Fabrique zowel 's middags als 's avonds te bewonderen. Deze nieuwe generatie performers heeft uiteenlopende stijlen en betoveren het publiek met verbazingwekkende expressieve optredens. Van een art-deco hotel tot een post-apocaLyptische winter, van experimenteLe expressie tot een dansende ridder. Carré Cirque belooft hét spektakel van deze zomer te worden! Van 2 t/m 11 juli 2019 I Koninklijk Theater Carré, Amsterdam Viü^cufZ:L *De rang-upgrade geldt voor geselecteerde voorstellingen en plekken. Prijzen zijn op basis van jeugdtariefen beschikbaarheid, incl. servicekosten en exci transactiekosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25