ers O Rihanna troeft Madonna af 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Hij speelt zaterdag in de Ziggo Dome in Amsterdam en keert daar 17 juni nog één keer terug. Als zijn mondiale concertreis, de Farewell Yellow Brick Road Tour, in 2020 eindigt, stopt Sir Elton John (72) met toeren. Afscheid van een every-inch-a-rockstar. Arme Zihni Özdil. Hij had met zoveel precisie uitgekozen waar, wanneer en hóe hij zijn kant van het verhaal zou doen over zijn ge dwongen vertrek uit de GroenLinks-fractie. (Bij Pauw als best bekeken talkshow, check. De avond nadat hij officieel afscheid had genomen van de Tweede Kamer, check. Vastbesloten zich niet uit de tent te laten lokken door de slimme interviewer, check.) Kwam hij uitgerekend tegenover Ramadan- cabaretiers Najib Amhali en Anuar terecht. Die het nodig vonden om zich halverwege het interview als een stel vervelende stoorzenders te gaan gedragen. En dat was zo zonde. Want het interview met Özdil steeg juist boven het gemiddelde talkshow- gesprek uit omdat het van zijn kant zo bedacht zaam was. Hij liet regelmatig een stilte vallen om de juiste woorden te zoeken. De kijker zag hem worstelen met zichzelf: hoe geef ik netjes en waar dig antwoord op alle vragen, zodat ik me niet ver laag tot het niveau van mijn GroenLinks-collega's die me publicitair voor de bus hebben gegooid en mijn vertrouwen met voeten getreden hebben, maar blijf ik wel eerlijk en trouw aan mijn ge kwetste zelf? Het is ontzettend knap dat je dat kunt in zo'n heksenketel van een live-uitzending, zeker als de emoties overduidelijk nog hoog zitten. Die hou ding nam mij als kijker voor de mens Özdil in. Er zat daar een tikkeltje naïeve idealist - als kiezer hoop je dat er zo meer Kamerleden rondlopen - die te rechtlijnig en te weinig gehaaid was om de Haagse mores in zijn voordeel te gebruiken. De onverkwikkelijke affaire is echter ook op an der niveau razend interessant. Het biedt een in kijkje in de leiderschapskwaliteiten van Jesse Kla ver, volgens een aanzienlijk deel van Nederland een geschikte premierskandidaat. Hoe hij reageert in een GroenLinks-crisisje, zegt misschien ook iets over zijn vaardigheden het hoofd koel te houden als het land in brand staat. Maar dat zagen de Ramadan-conferenciers Na jib Amhali en Anuar (Rayen Panday was er ook bij, maar die hield zich in tegenstelling tot zijn col lega's redelijk gedeisd) niet. Ze gaven er toch al pijnlijk blijk van het nieuws amper te volgen. Op een gegeven moment vonden ze dat ze lang ge noeg hun mond hadden gehouden en gingen als een stel verwende kinderen om aandacht dreinen, in hun geval door hinderlijk te lachen, vragen te stellen en flauwe grappen te maken. Dodelijk ver moeiend en bloedirritant. Maar goed, misschien lag dat aan mij. Want irritant vond ik ze voor dat gesprek eigenlijk ook al. Quote van de dag Ik was een heel stoute puber. Ik heb alles gedaan, alleen niet gespoten. Garrix skipt optredens Ratelband krijgt kind Hij was in zijn jonge jaren dikwijls ach ter de piano van zijn grootmoeder te vinden. Regi nald Kenneth Dwight, zoals de echte naam van Elton John luidt, speelde met grote vaardigheid Han del, Chopin en Bach. Op zijn 11de won hij zelfs een beurs voor de ver maarde Royal Academy of Music in Londen, waar hij vijf jaar zaterdagles- sen volgde. Een Mozart in de dop? In brille en grilligheid vertonen Elton John en Mijn vader vond rock-'n- roll pure schande. Hij heeft mij niet één keer live gezien het Oostenrijkse wonderkind sterke overeenkomsten. Ook Wolfgang Amadeus sprak de muzikale taal van zijn tijd, zoals Elton John altijd haar fijn aanvoelde wat in zijn tijdperk po pulair was. Beiden waren op de toppen van hun roem even geniale als excen trieke artiesten. Tijdens een concert reeks in de jaren 90 bracht John zelfs een ode aan de klassieke componist door met een opzichtige pruik op het podium te verschijnen. Na een carrière die ruim een halve eeuw beslaat, neemt de Engelse every-inch-a-rockstar afscheid van de concertpodia om meer tijd door te brengen met zijn zestien jaar jongere Van alle vrouwelijke muzikan ten heeft Rihanna de vetste bankrekening. Het Ameri kaanse zakenblad Forbes re kende uit dat de zangeres een vermogen heeft van 600 mil joen dollar (omgerekend circa 530 miljoen euro). De 31-jarige Rihanna, die in 2016 haar laatste album uit bracht, verdiende lang niet al leen aan haar muziek. De zan geres harkte het meeste geld binnen door haar samenwer king met modemerk LVMH en haar eigen kleding- en beauty merk Fenty. Rihanna verslaat hiermee Madonna (60) als rijkste vrou welijke muzikant. De queen of pop, die volgende week haar nieuwe album Madame X uit brengt, staat nu op de tweede plek met een geschat vermo gen van 570 miljoen dollar. De Canadese zangeres Céline Dion volgt met 450 miljoen dollar. Zij begint na een lange reeks optredens in Las Vegas in het najaar met een uitge breide tournee door Noord- Amerika. —Presentatrice Dieuwer- tje Blok, tegenwoordig heel braaf, in de podcast 30 minuten Rauw. donderdag 6 juni 2019 GO MUZIEK Dj Martin Garrix heeft al zijn op tredens voor de komende weken afgelast. Hij blijkt op 25 mei tijdens een show in Las Vegas zijn en kelbanden te hebben ge scheurd. Garrix moet nu een operatie onder gaan. SHOW Emile Ratelband krijgt in het na jaar zijn achtste kind. De positi- viteitsgoeroe (70) bevestigt dat zijn draag moeder, die twee keer een miskraam kreeg, opnieuw in verwachting is. Ratelband wil het kind alleen gaan opvoeden. 3 ■u Na alle tours nu tij d voor de kinderen Arno Gelder 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24