9 TeamNL II 22 Beachcoach Ronnes stopt er ineens mee In de hotseat T^L KALENDER Waterpolo: World League t/m 9 juni Rolstoeltennis: Roland Garros e t/m s juni Handboogschieten: WK vanaf 10 juni Atletiek: FBK Games 9 JUNI coach niet eens mee. ,,Ik was emo tioneel, heb het een klein beetje uitgelegd en ben daarna wegge gaan. We praten een andere keer rustig." Christiaan Varenhorst, in 2015 samen met de huidige assistent- bondscoach Reinder Nummerdor goed voor WK-zilver op de Hofvij ver, baalt van de timing van de be slissing. ,,Die is gewoon ruk. Als het aan het einde van het seizoen of aan het begin zou zijn, dan heb je meer tijd om naar een oplossing te zoeken. Nu is het zo dat we vol gende week alweer in Polen moe ten spelen." Signalen In zijn speech na de verkiezing tot Sportploeg van het jaar samen met Nummerdor, roemde Varenhorst zijn coach uitgebreid in zijn dank woord, zowel op persoonlijk als professioneel vlak. De beslissing van Ronnes om te stoppen kwam voor Varenhorst echter 'uit het niets'. „Daardoor is het een rare si tuatie. Ik had geen eerdere signa len opgevangen hierover." Ronnes ziet zijn vertrek niet als het in de steek laten van zijn teams. „Juist niet. Dit is een keuze voor mezelf. Maar als ik me niet goed voel, gaan zij met mij niet presteren. Uiteindelijk is dit beter voor iedereen: voor de teams, voor de organisatie en voor mezelf." Toekomstplannen heeft Ronnes nog niet. Voor Varenhorst blijft zijn doel ongewijzigd. ,,Of het nou met of zonder Gijs is, ik wil naar de Olympische Spelen. Dat doel blijft overeind. We kunnen er niet te lang bij stilstaan." Bondscoach Gijs Ronnes stopt per direct, wat ervoor zorgt dat Nederlands succesvolste beachvolleybalteams midden in hun seizoen tijdelijk zonder coach zitten. Maar de keuze is gemaakt: ,,Ik heb moeite om energie te leveren.'' Beachvolleybalbondscoach Gijs Ronnes (41) legt per direct zijn functie neer. Sinds 2012 was Ron nes - in het verleden zelf succesvol volleyballer in de zaal en op het strand - verantwoordelijk voor de mannen van Beach Team Neder land. Hij begeleidde onder meer Christiaan Varenhorst en het duo Alexander Brouwer en Robert Meeuwsen, dat in 2013 wereld kampioen werd en in 2016 in Rio bij de Olympische Spelen brons won. De beslissing van Ronnes om te stoppen valt middenin het wed strijdseizoen van de beachvolley- ballers, die momenteel bezig zijn aan hun pre-olympisch jaar. Het is een uitermate belangrijk seizoen, want nu worden de punten verza meld voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van Tokio. Maar Ronnes merkte dat hij 'niet meer gelukkig' werd van zijn baan. ,,Het is iets wat al veel langer speelt. Ik word er niet blij van. Ik heb moeite om energie te leveren. Ik ben niet superscherp, wat ik soms merk tijdens een evaluatie na een training of doordat ik af spraken mis. En uiteindelijk ben ik daar met Joop Alberda (technisch directeur volleybalbond Nevobo, red.) over gaan praten en heb ik de knoop doorgehakt", zegt Ronnes. De Nederlandse beachteams werden een dag voor de officiële bekendmaking ingelicht. Hun re actie kreeg de gestopte bonds- De timing van de beslissing is gewoon ruk. Volgende week moeten we weer spelen in Polen Sifan Hassan gaat tijdens de FBK Games in Hengelo een poging doen haar eigen Europees record op de 5000 meter te verbreken. Heineken BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG donderdag 6 juni 2019 GO TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. De waterpolosters van TeamNL gaan op jacht naar een ticket voor de Olympische Spe len in Tokio. Daar voor moeten ze wel de Super Fi nale van de World League in Boeda pest winnen. Diede de Groot verloor vorig jaar de finale van het enkelspel op Ro land Garros. Met Aniek van Koot veroverde ze wel de titel in het dubbelspel. Dit jaar gaat ze voor nieuwe kansen. Tijdens de 38ste editie van de FBK Games komt weer een groot aantal we reldtoppers aan de start, onder wie de TeamNL-sterren Dafne Schippers, Churandy Martina, Sifan Hassan en Nadine Visser. De WK hand boogschieten worden gehou den in Den Bosch. Twaalf sporters van TeamNL strijden mee om de titels. Gijs Ronnes (midden), hier nog gepassioneerd aan het werk als bondscoach van de beachvolley- balmannen. Door een gebrek aan motivatie stopt hij er nu mee. foto pim waslander 'Ik ben niet superscherp' Lisette van der Geest Rotterdam -Christiaan Varenhorst fc NEDERLANDSE "loterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22