20 NATIONS LEAGUE I FINALERONDE IN PORTUGALJ Voor het eerst sinds 2014 speelt er vanavond een Nederlands elftal op een eindtoernooi. „Ikspeel met mijn sterkste elftal", zegt bondscoach Ronald Koeman voor de kraker tegen Engeland in de halve finale van de Nations League. Kort MOTORCROSS Rentree Herlings in Rusland Jeffrey Herlings (foto) doet komend week einde mee aan de Grand Prix van Rusland in de MXGP. Na races in Rhenen en Oostenrijk acht de 24-jarige wereldkampioen zich klaar voor een rentree in de hoogste motorcross klasse. Herlings kampte met een voetbreuk, die hij opliep bij een training in januari. Ti- telprolongatie moet hij uit zijn hoofd zetten. ,,Ik zit nu drie weken op de motor en het gaat oké. De snelheid is er, alleen moet ik wennen aan de competitie met andere racers.'' Eriksen klaar voor uitdaging Spurs-middenvelder Christian Eriksen (foto) is klaar voor een nieuwe uitdaging en aast op een transfer. ,,Ik voel dat ik in een fase van mijn loopbaan zit, waarin ik iets nieuws wil proberen'', zegt de voormalig Ajacied. ,,Ik heb respect voor wat er bij Tot tenham gaande is en het zou helemaal niet erg zijn als ik blijf. Maar ik heb eerder aange geven dat ik iets nieuws wil proberen.'' Voetbalstadions rookvrij Vanaf het seizoen 2020-2021 mag er in voet balstadions waar duels uit de eredivisie en de Keuken Kampioen Divisie worden ge speeld niet meer worden gerookt. Dat is het doel van het opgerichte platform rookvrij- estadions.nl dat is opgezet door beide voet balcompetities, in samenwerking met de clubs, de KNVB en de Alliantie Nederland Rookvrij. Flitsen Quote van de dag 'Voor ons Italianen is de roep van thuis altijd heel sterk' Wal L. \4I vM Voetbal Voetbal Na vijf dagen Zeist, vijf dagen La gos, een ochtendvlucht naar Porto en een laatste training in Guima- raes is Oranje klaar voor wat Ronald Koeman 'een échte wedstrijd' noemt. 15 maanden is hij nu bonds coach. Vanavond moet het voorlo pige hoogtepunt worden van die tijd. ,,Halve finale Nations League; het gaat ergens om, je voelt het, je merkt het, je ziet het als je aankomt in het stadion. En we spelen tegen één van de beste Europese landen teams van dit moment.'' Ja, zegt Koeman, hij ziet Engeland als één van de favorieten voor het EK van volgend jaar. Een ploeg met technische spelers, fysieke kracht, slimheid en met een flinke sco ringsdrift. De laatste drie interlands brachten 12 goals en de Engelsen maakten ze op zeven verschillende manieren. Koeman: ,,Ja, klopt, ze zijn zeer veelzijdig in aanvallend opzicht.'' Het maakt nieuwsgierig wat Oranje er tegenover zet. De laatste training is scherp deze woensdag avond in de zon in Guimaraes. Alsof hij nog geen 66 wedstrijden in de benen heeft, gooit Daley Blind er felle slidings uit bij een partijtje. Georginio Wijnaldum schiet gretig op doel en ook Virgil van Dijk maakt een fitte indruk. Na een uur fluit Koeman af. Meteen klapt hij in zijn handen ten teken: Goed ge daan. Voorbereiding afgesloten. Klaar voor het echte werk. Dat Wijnaldum en Van Dijk van- Voetbal avond starten, was snel beslist de afgelopen dagen. ,,Vorig jaar sloten ze met een negatief gevoel aan bij Oranje na hun verloren finale in de Champions League. Nu hebben ze gewonnen,'' legt Koeman uit. ,,Winnen, dat is gratis doping. Dan voel je de vermoeidheid niet.'' De rest van zijn opstelling geeft hij niet prijs. Maar hij zegt wel: ,,Ik speel met mijn beste elftal.'' Topland Dat beste team is dat van de thuis wedstrijd in de Nations League te gen Frankrijk. Bij die 2-0 zege vorig jaar november klopte voor het eerst onder Koeman alles in duel met een topland. Ook de 3-0 een maand eer der thuis tegen Duitsland mocht er al zijn. Beide keren won Oranje met het trio Frenkie de Jong-Marten de Roon-Wijnaldum op het midden veld. En met Bergwijn, Babel en Depay in de aanval. Iedereen mag de Nations League als graadmeter zo groot of zo klein maken als-ie wil. Feit is dat er nu, in deze finaleronde, voor het eerst in vijf jaar weer een Nederlands elftal een wedstrijd speelt op een toer nooi. De laatste keer dateert alweer van 2014. Het bronzen WK in Brazilië. Alleen Blind, Cillessen, Depay, De Vrij en Wijnaldum waren daar van de huidige groep al bij. Koeman is ervan overtuigd: Zijn Oranje is al goed genoeg om de Na tions League te winnen. Om na Frankrijk en Duitsland ook Enge land te verslaan. Maar toch was er afgelopen maart de waarschuwing donderdag 6 juni 2019 VOETBAL VOETBAL VVV-Venlo heeft Peniel Mlapa definitief overgenomen van Dynamo Dresden. De 28- jarige spits, die dit seizoen 15 keer scoorde, tekent voor drie jaar. De Colombiaanse wielrenner Daniel Martinez kan deelname aan de Tour de France vergeten door een gebroken hand. Deelname aan de Spelen van Tokio 2020 lijkt Eden Hazard (28) wel wat. Daarom heeft de Chelsea-voetballer geïnformeerd of hij als dispensatiespeler meekan. - Chelsea-coach Maurizio Sarri over terugkeer naar Italië Eindelijk gaat Maarten Wijffels Porto Gianni Infan- tino (foto) is op het FIFA-con- gres in Parijs herkozen als president van de wereldvoet balbond. De 49-jarige Zwit ser had geen tegenkandi daat en gaat vier jaar door. Na twaalf jaar en ruim 380 wedstrijden moet Phil Ja- gielka vertrek ken bij Everton. De 36-jarige verdediger krijgt van de club uit Liver pool geen nieuw contract. De blessure van Kika van Es, opgelopen in het oefen duel met Aus tralië, is hét onderwerp van gesprek in aanloop naar het WK. FOTO BSR 19 Voormalig UEFA-voorzit- ter Lennart Jo hansson is na een kort ziek bed op 89-ja- rige leeftijd overleden. Dat meldde de Zweedse bond gisteren. Jo hansson leidde de Europese voetbalunie van 1990 tot 2007. Oranje (met links aanvoerder Virgil van Dijk) traint in Estadio D. Afonso Henriques, waar van avond de wedstrijd tegen Enge land gespeeld wordt. foto pim ras O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20