'Ik werk elke dag; soms een uurtje, soms tien uur' 19 Hoeveel verdien je? €2000 Verdient Wolf genoeg? gewone dag- en nachtritme aan." Ze lacht, want het omgooien van het ritme heeft voor haar een groot voor deel. ,,Ik reis veel en heb weinig last van jetlags. Ik ga pas slapen als het bedtijd is op de plek van bestem ming." Dna De Rotterdamse Uber-chauffeur Jonathan Urbiztondo (27) is blij om 's nachts te werken, dat doet hij zo'n vijf nachten per week. ,,Het verdient beter en officiële kantoortijden vond ik veel zwaarder dan dit. Het is iets in mijn dna, denk ik. Ik kon daar niet aan wennen." Hij geniet van het leven in de nacht. „Mensen in de taxi zijn veel vrijer en losser, er gebeurt altijd wat en het is heel bijzonder wat ze alle maal vertellen. Van relatieproblemen tot burn-outs en geboortes." Urbiztondo heeft zijn dag- nacht- 'Mensen in de taxi zijn veel losser, het is bijzonder wat ze vertellen en er gebeurt altijd wat' ritme volledig omgedraaid gedu rende de nachten dat hij werkt, de twee dagen dat hij vrij is, schakelt hij terug. ,,Ik merk wel dat ik echt op mijn gezondheid moet letten. Je werkt al in de nacht, je beweegt niet veel, dus ik moet echt niet snoepen.'' Soms is dat lastig. ,,Je brengt mensen vaak naar restaurants en clubs, en dan ruik je bepaalde geuren. Maar ja, je weet waar je het voor doet." beeld speciaal licht dat daglicht nabootst. Ik merk dat dat prettiger werkt." Ook hebben ze in het zieken huis een zogenaamde voorwacht aangesteld, waardoor sommige art sen 's nachts vaker even kunnen sla pen. ,,Maar je ontkomt er niet aan dat er iemand wakker is", aldus Lameijer. Na zeven jaar nachtdiensten is haar belangrijkste les dat je als je wakker bent ook altijd iets van het leven moet meepakken. ,,Ik ga meestal bij vrienden eten. Dat zorgt ervoor dat je toch iets van sociaal contact hebt." mogelijk uitslapen en de eerste nacht doortrekken." Natuurlijk is die eerste nachtdienst weleens pittig. ,,Maar we hebben veel vrijheid, dan zoeken we gewoon het werk op en surveilleren we ergens." Haar belangrijkste tip: ,,Zet een wek ker als je uit de nachtdiensten komt. Blijf niet te lang slapen en houd het Onnodig Smits heeft nog een belangrijk advies voor mensen die vaak in de nacht werken. ,,Wij zijn enorm gevoelig voor daglicht. Als je 's nachts werkt, moet je altijd na het slapen even naar buiten gaan. Hoe meer daglicht je krijgt, hoe beter je melatonine- productie verloopt en dat is weer van invloed op onze slaapkwaliteit." Dat steeds meer mensen in de nacht werken, baart Smits zorgen. „Consumenten creëren ook steeds vaker vraag, door bijvoorbeeld onli- nebestellingen, waardoor mensen in de nacht moeten werken. Je kunt je afvragen of het echt nodig is dat het pakketje er de volgende dag al is. Dat is een discussie die gevoerd zou moeten worden." Goed eten Jacomijn Heupink (44) werkt als hoofdagent bij de politie in Almelo. ,,Hoe ouder ik word, hoe zwaarder de diensten vallen", bekent ze. ,,Voor- heen kon ik 's nachts een hele maal tijd eten, nu alleen nog maar licht voedsel." Desondanks vindt ze het leuk, de nachtdiensten die ze vier tot zes keer per maand heeft. ,,Het is veel rustiger op straat, er kijkt niemand mee. Dat geeft een intieme sfeer." De dag voordat ze een nachtdienst draait, probeert ze 's avonds pas laat naar bed te gaan. ,,Dan kan ik zo lang „Maandelijks ongeveer tussen de 2700 en 2800 euro bruto. Ik werk als freelancer, en doe dat momenteel voor één opdrachtgever, Finan- cer.com. Ik word uitbetaald per klus en dat kan zijn op basis van het aantal woorden dat ik schrijf, de hoeveelheid data die ik invoer, of iets anders. Met sommige klussen verdien ik 50 cent, met sommige 2 euro en met andere 700 euro. En ik werk elke dag. Soms een uurtje, soms tien uur. Gemiddeld is het 5 a 6 uur per dag." ,,Heel blij. Dit werk is ongelooflijk flexibel. Precies waar ik naar op zoek was. Ik schrijf vooral artikelen over financiën. Dat kan gaan over investeringsaccounts, leningen, besparingstips. Daarnaast moet ik oude webpagina's updaten, contacten onderhouden met partners, mails beantwoorden. Bij deze opdrachtgever krijg je ook winstdeling. Hoe meer het project opbrengt, hoe meer ik verdien. In het begin verdiende ik de helft van wat ik nu krijg en waarschijnlijk ver dien ik over twee jaar het dubbele van nu. Ik denk dat ik nu maandelijks een kleine 2000 euro netto overhoud." Eerder zo gewerkt? ,,Dit is mijn eerste baan als online freelancer. Ik heb er redelijk wat over gelezen. Het past goed bij me omdat ik een heel onafhankelijk persoon ben. Het kan me niet schelen of ik werk op een zater dag of zondag of 's nachts." „Iedereen is een remote worker. We werken met 30 tot 35 mensen en communiceren via Slack. Twee keer per jaar wordt er een work-retreat voor het hele team georganiseerd. Vorige keer was dat in Marokko, de keer daarvoor op Bali." ,,Tot mijn 35ste wil ik de wereld rondreizen om te kijken in welk land ik me wil vestigen. Hope lijk heb ik dan een plek gevonden die ik geschikt acht om kinderen op te voeden." donderdag 6 juni 2019 GO - JONATHAN URBIZTONDO Opleidingsniveauhbo FunctieOnline marketeer Branche: Bank en verzekeringswezen financiële instellingen Werkervaring: 2 jaar Volgens het Salariskompas is het gemiddelde salaris voor zijn functie 2960 euro voor 40 uur. Wolf werkt zo'n dertig uur in de week. ,,Ik ben heel tevreden met mijn loon. Ik voel geen werkdruk en mijn loon is gelijk aan dat van anderen." Hoe zit het met jouw salaris? intermediair.nl/salariskompas Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@persgroep.nl Jonathan Urbiztondo werkt graag vijf nachten per week. foto jan de groen Wat verdien je? Blij mee? Heb je contact met collega's? Hoe zie je de toekomst? BABETTE RIJKHOFF Vandaag: Wolf (26) is freelance schrijver en online marketeer. Hij werkt locatie-onafhanke lijk en reist de wereld rond. Hij heeft een master ingenieursweten schappen gedaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19