andere auto, andere verzekering j independer experts in financieel inzicht NIEUWS 15 Zelfs paus Franciscus schenkt aandacht aan Arnhems meisje De familie van de 17-jarige Noa Pothoven uit Arnhem is ongewild wereldnieuws. Tot hun grote verdriet melden buitenlandse kranten dat er sprake zou zijn van euthanasie, wat absoluut niet zo is. de™toysdaj.ysuiddi° ™«do Paul Bolwerk Henk van Gelder Arnhem Noa Pothoven overleed afgelopen zon dag nadat ze was gestopt met eten en drinken. Ze leed jarenlang aan post traumatische stressstoornis, depressies en anorexia en probeerde ondanks haar psychische problemen te overleven, maar dat ging echt niet meer. De aangrijpende zaak leidde in Ne derland tot veel publiciteit, maar is nu ineens wereldnieuws nadat een aantal buitenlandse kranten erover bericht ten. Uit Australië, Duitsland, Enge land, Italië, Griekenland, Portugal, Spanje en Verenigde Staten zochten journalisten contact met regionale krant De Gelderlander die over de trieste zaak had geschreven. Journalisten van toonaangevende media zoals The New York Times, BBC News, en de Amerikaanse televisie zender NBC News vroegen zich af óf en waarom 'Nederland heeft meege holpen aan een actieve vorm van eu thanasie' bij zo'n jonge vrouw. Zelfs de paus twitterde er over. „Euthanasie en hulp bij zelfdoding zijn een neder laag voor ons allen. We mogen nooit stopte zelf met eten en drinken. De Arnhemse wilde rust in haar hoofd. Psychiaters stelden vast dat er sprake was van 'ondraaglijk en uitzichtloos lijden'. Voordat ze overleed schreef ze een boek over haar getormenteerde le ven, Winnen of Leren. De wijze waarop deze zaak in korte wereldwijd de aandacht trok, is vol gens nepnieuwsonderzoeker Alexan der Pleijter ongekend. Vooral de enorme variëteit aan media viel op. Het waren niet alleen tabloids uit En geland maar ook de internationale kwaliteitskranten zoals The Washing ton Post. ,,Ik ben er nog steeds niet ach ter waar de fout is ontstaan. Maar op het moment dat één medium over heeft gepubliceerd, denken anderen journalisten al snel 'dat zal wel klop pen'. En dus publiceren zij ook. Het pijnlijke voor de familie is dat ze machteloos staan. Totdat er een jour nalist is die wel een paar telefoontjes pleegt en schrijft hoe het echt zit. Dan zie je dat de serieuze kranten ook heel snel rectificeren.'' Dat de publiciteit viraal kon gaan, heeft ook te maken met het onder werp en het beeld dat buitenlanders over Nederland hebben. ,,Blijkbaar leeft het idee dat Nederland zo'n libe raal euthanasie beleid heeft dat we ook zouden toestaan dat 17-jarige meisjes daarvoor zomaar in aanmerking zou den komen. Als dan ook nog wereld leiders op zo'n verhaal gaan reageren, dan is het hek van de dam.'' degenen opgeven die lijden. We moe ten voor hen zorgen, hen liefde geven en hoop laten herleven.'' Het is een grote misvatting die we reldwijd viraal ging, tot groot verdriet en verbijstering van de familie van Noa. ,,We zijn volop in de rouw, en dan kunnen we dit gedoe in de media er absoluut niet bij hebben.'' De fami lie wil deze week in alle stilte afscheid nemen. De familie betreurt het ten zeerste dat wordt gesuggereerd dat Noa is overleden na euthanasie. Dat is zeker niet aan de orde. Noa lag thuis in de woonkamer op een ziekenhuisbed en kreeg medische begeleiding, maar Als er iets veranderd is aan jou, je adres, je leeftijd of je auto kan je verzekering opeens duurder uitvallen. Daarom is het altijd slim om te checken of hij beter en voordeliger kan. Dus kijk meteen even en sluit 'm zelf af op independer.nl. Dan krijg je er gratis extra dekking bij. donderdag 6 juni 2019 GO niTANfrSlA SüEPENDENT lacer vho was sexually ulted multiple times ends life through legal eulhana thoven had heen repeatedly readmitted to Dutch girl, 17, who was sexually abused at 11 and raped as a 14- year-old is legally euthanised at her home by 'end-of-life' clinic because she felt her life was unbearable due to depression Wereldwijd verbazing over dood Noa (17) ï>oWu Noa Pothoven met haar boek Winnen of Leren dat in 2018 ver scheen. FOTO MARC PLUIM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15