28 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Hij had zichzelf nog zo beloofd om minder te gaan reizen en toeren. Maar van dat voornemen is weinig terechtgekomen. Dit jaar toert rockhunk Jon Bon Jovi (56) de hele wereld over, met op 13 juni een tussenstop in Nijmegen. INTERVIEW ROCKSTER Ik vind ouder worden zó fijn. Ik kan mijn energie nu veel beter in goede banen leiden Quote van de dag Zoonvoor Witschge Lil' Kleine in Sportpaleis Van sommige sterren vergeet je nooit meer waar je was toen je hoorde dat ze overleden zijn. Sinds vandaag staat Mar tine Bijl helaas ook in dat rijtje. Zonder de rest van haar veelzijdige (en veel te vroeg afgelopen) carrière tekort te willen doen, maar dat heeft natuurlijk alles te maken met de onvergetelijke indruk die ze maakte in Heel Holland Bakt. Het voelde als een soort terugkeer op het tv-scherm, terwijl ze door Dinges, Het Zonnetje in Huis, de remake van Wie van de Drie en de onvolprezen reclames van Hak eigenlijk nooit weg was ge weest. Maar óók met het even droevige als abrupte afscheid door een hersenbloeding, net na de opnames van dat derde seizoen. Met Heel Holland Bakt maakten hele genera ties niet alleen (opnieuw) kennis met boter biesjes en allerhande baktechnieken, maar ook met haar onderkoelde humor en ongeëvenaarde vaardigheid in tekst, stembuigingen en toon. Zij bezat de gave om een standaard presentatie tekstje als 'deze week hebben alle opdrachten een Frans tintje. We noemen dat dan graag een thema. Dus vandaag is het thema: Frans' te ver heffen tot een vederlicht gedichtje waar je om moest glimlachen, al wist je niet precies waarom. Niks ten nadele van André van Duin, want hij heeft haar werkelijk fantastisch vervangen en is haar altijd grif de lof blijven toezwaaien voor het nog immer gestaag doorgroeiende succes. Maar ik heb altijd een sprankje hoop gehouden, dat ze ooit nog in de baktent terug zou keren en gewoon weer de draad zou oppakken, onder koeld op z'n Martines, alsof er niks gebeurd was en er een hoop fuzz gemaakt was om niks. Na het lezen van haar recente bundeling co lumns Rinkeldekink wist ik heus wel dat daar een wonder voor nodig was. Op haar zo be kende nuchtere en mild spottende toon be schrijft ze wat er in haar hoofd gebeurde na de hersenbloeding, waar ze bij haar revalidatie let terlijk en figuur tegenaan liep en de depressies die haar vervolgens plaagden. Tussen de regels door lees je de pijn en het verdriet over een le ven waarin alles van het ene op het andere mo ment 180 graden anders is en hoe zij en haar partner Berend Boudewijn daarmee moeten le ren omgaan. Je wilt liever niet lezen dat zoiets die opge ruimde presentatrice kan treffen, uitgerekend zij die zo heerlijk terloops kon zeggen tegen een kandidaat die de wanhoop nabij was: goh, ho ren ze zo zwart te zijn? Maar ja, ziektes maken nu eenmaal geen onderscheid, de dood helaas ook niet. Zelfs niet voor een tv-persoonlijkheid die niet alleen iets bijzonders deed met teksten, maar ook met de harten en levens van miljoe nen tv-kijkers. ,,Ik ben hartstikke gezond, heb geen lichamelijke ongemakken, maar ben ook geen 20 meer. Ik pak dan ook re gelmatig mijn rust tijdens de enorme tournee van dit jaar." De voortschrijdende leeftijd is vol gens Bon Jovi ook goed terug te zien in de muzikale koers van de groep. „Ik wil best toegeven dat we aan het begin van onze carrière enigs zins eendimensionale cow boysongs schreven. You Give Love A Bad Name en Bad Medicine zijn echt songs die in die vroege periode van mijn leven pasten. Ik vond het wel wat om mezelf Clint Eastwood en Billy The Kid te voelen. Heel schattig als je 21 of 25 bent, maar het wordt wel wat triest als je dat blijft volhouden. Voor mij was Billy The Kid een soort masker waarachter ik Een bijzondere tus senstop in het drukke toerschema van Jon Bon Jovi is Nassau, de hoofd stad van de Baha ma's. Daar treedt de Amerikaanse rockheld twee keer op aan boord van een cruiseschip, gevuld met 2200 fans. Het is tevens een van de spaarzame momenten waarop hij de tijd neemt om in te gaan op zijn loop baan. Hoewel de rocklegende, bekend van klassieke roek hits als You Give Love A Bad Name, Livin' On A Prayer, Bed Of Roses en It's My Life ui termate goed geconserveerd is en voor veel vrouwen nog een sekssymbool van de buitencate gorie, houdt het ouder worden hem flink bezig. „Ik raak nog steeds opgewonden van toeren en live optreden, maar op mijn leeftijd is het wel zaak om te dose ren", zegt hij. Martine dinsdag 4 juni 2019 TELEVISIE Joëlle Witschge en haar ver loofde Dave Bulthuis hebben een zoon gekre gen. Het kindje heet Rio en is gisteren gebo ren in het zie kenhuis van de Zuid-Koreaanse stad Ulsan, waar Dave voet balt bij Ulsan Hyundai FC. MUZIEK GO Bon Jovi volgde nooit de mode Lil' Kleine staat op 26 oktober met zijn show Het Concert in Het Sportpaleis in Antwerpen. Lil' Kleine, die vorige maand twee keer de Ziggo Dome uit verkocht, staat als eerste Ne derlandse rap per solo in Het Sportpaleis. —Actrice Eva van de Wijdeven in Beau Monde. Jon Bon Jovi wilde ontsnap pen aan clichés. FOTOEPA Mark Roos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 28