jU vJU- \rtH4T? Groeiend aantal drugslabs in Nederland JOL Martine Bijl (71) overleden GEZOND Anne Scheltema Beduin is onlangs aan de slag gegaan als rechter-in-opleiding bij de rechtbank in Middelburg. Via de ZeeuwseVacaturebank.nl die nu een jaar bestaat, kwam de Amsterdamse op het spoor van de vacature. Net als veel andere werkzoekenden, want de vacaturebank werkt prima. Na een inval op een drugsboot in Moerdijk hield de politie vorige maand drie Mexicanen aan. Naar nu blijkt, zijn in februari van dit jaar ook al twee Mexicanen opgepakt in een crystal methlab in Wateringen. Eén van die twee komt uit de regio Sinaloa, waar een berucht drugs kartel actief is. In de Wateringse loods lag voor een slordige 80 mil joen euro aan de drugs. Methamfe- tamine of crystal meth, ook wel 'zombiedrug' genoemd, is een ver woestende en verslavende drug die tot nu toe nauwelijks gebruikt wordt in Nederland. Het middel wordt op extreme seksfeesten in de gayscene gebruikt, maar daarbuiten vrijwel niet. Wel daalt de prijs, zegt drugsonderzoeker Ton Nabben. ,,Een gram deed eerder 150 euro en het laatste jaar nog maar 80 tot 100 euro. Dat duidt op een grotere be schikbaarheid. We zien het ook in Amsterdam: het aantal dealers dat de drugs aanbiedt, stijgt.'' Volgens politiebronnen zijn Mexicaanse drugskartels bewust Ze richtten zich eerst op Oost-Europa. Daar zie je chrystal-meth- zombies rondlopen bezig de markt uit te breiden. ,,Ze zijn bezig de Europese markt op te gaan met hun crystal meth.'' Voor zitter Jan Struijs van politievak- bond NPB spreekt van een zorg wekkende situatie. ,,Ze hebben zich eerst op Oost-Europa gericht. Daar zie je de crystal-methzombies rondlopen. Nu proberen ze het in het westen.'' Afgelopen zondag ontmantelde de politie een crystal methlab in Den Haag. Daar werd 25 kilo van de drugs gevonden. Tot nu toe is daar niets van een link met Mexicanen gebleken. De politie kijkt vreemd op van de plotselinge aanwezigheid van Mexicanen in crystal methlabs, zegt politiewoordvoerder Robbert Salome. ,,We vragen ons nog af wat hun rol hier is. Het gebruik van en de handel in crystal meth in Neder land is marginaal.'' P3 Nieuwsmedia 5 5 5 530" Gevolgen van een hersenbloeding worden zangeres, presentatrice en actrice fataal. Kleinkinderen doen opa en oma goed »P20 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Anne werkt in Zeeland ZEELAND2 Kartels willen in Europa crystal meth afzetten De politie stuit op steeds meer crystal methlabs in Nederland. Mexicaanse kartels proberen de levensgevaarlijke drug in West Europa aan de man te brengen, waarschuwen politiebronnen. Koen Voskuil Den Haag —Jan Struijs, politievakbond NPB Soms stevige onweers- 23°C buien pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1