Moordenaar was 'aardig' M 5 Cybercampagne voor senioren r roll's Veel nabestaanden droegen tijdens de stille tocht een foto en de naam van hun geliefde mee. Uiterst rechts: Wil Vree burg met de foto van Caroline. foto robin utrecht «.a De gedachte dat jouw kind nog minder is dan vuilnis blijft me achtervolgen dachten. Om die reden vroeg ik de organisatie of ik geen brief aan haar mocht schrijven in plaats van aan haar moordenaar." Met die laatste is Vreeburg niet meer dagelijks bezig. Toch hoopt ze ooit te horen wie het is en waar om hij Caroline vermoordde. ,,Nu kan ik alleen gissen en denk ik bij moordzaken zoals die van Anne Faber in 2017 en van dat meisje in Antwerpen in mei (Julie van Espen, red.) telkens dat Caroline ook zoiets is overkomen. Dat ze de verkeerde persoon is tegen gekomen." Vreeburg en de andere nabe staanden die aanwezig waren bij de stille tocht hopen de moorde naars en personen met kennis over de moorden aan het praten te krijgen. Inwerken op het gemoed van deze personen kan effect heb ben, zei klinisch psycholoog Jan Louwman tijdens zijn toespraak in Almere. Hij werkt al jarenlang in straf inrichtingen en maakte vier keer mee dat een gedetineerde wroe ging kreeg. Als recent voorbeeld noemde Louwman de Estse gede tineerde die vorige week in de penitentiaire inrichting (PI) in Ter Apel de moord op kickbokser Coen de Nijs bekende. De Nijs werd in 2001 in Alkmaar gedood. Mede daarom lijkt het Louwman een goed idee de nabestaanden van de slachtoffers van de onopge loste moordzaken hun brieven te laten voorlezen in PI's. Het gevan genispersoneel wil daarbij helpen en de nabestaanden ontvangen een uitnodiging, vertelde hij in zijn toespraak. Wil Vreeburg zal de uitnodiging aannemen, zegt ze. ,,Al zijn er maar een pMr gedeti neerden die gaan praten." Ze werden doodgeschoten door collega DeWayne Craddock, een oud-militair bij wie de stoppen om onbekende reden doorsloegen. Drie gewonden liggen nog in het ziekenhuis. Over het motief van de aanval is nog niet veel duidelijk. Craddock, die een goede staat van dienst had bij de gemeente, zou de laatste maanden problemen hebben ge had. Wat voor problemen is niet be kend. In de media wordt melding gemaakt van ten minste een hand gemeen op het werk, waarvoor W Oud-collega beschrijft Craddock als 'gewone vent met problemen' hem mogelijk een schorsing of ont slag boven het hoofd zou hebben gehangen. Een geschrokken oud collega omschreef de moordenaar als 'stil, beleefd en aardig'. ,,Hij was een gewone vent met problemen.'' De dader sloeg toe met twee pis- tolen. Bij een huiszoeking bij de da der werden nog twee wapens ge vonden. Ten minste drie van de vier pistolen waren legaal verkregen, melden Amerikaanse media. Het onderzoek naar de herkomst van het vierde wapen loopt nog. Crad- dock was actief geweest in de Na tionale Garde van de staat Virginia. Hij had een blanco strafblad. Opmerkelijk was een handge schreven briefje dat de politie daags na de moordpartij vond op de voor deur van de dader. Het was geschre ven door familieleden. De tekst: 'De familie van DeWayne Craddock wenst de slachtoffers vanuit het diepste van hun hart te condoleren. Wij rouwen om het verlies van onze beminde.' 7 procent van de senioren in Nederland geeft aan slachtof fer te zijn geweest van phis- hing. 3 procent van de 68- plussers is slachtoffer geweest van koop- en/of verkoop fraude via internet en 2 pro cent van hackers. Dat blijkt uit onderzoek van senioren organisatie KBO-PCOB. In totaal zegt een op de tien senioren slachtoffer te zijn geweest van cybercrime. KBO-PCOB, met 250.000 le den de grootste seniorenorga nisatie in Nederland, begint vandaag een voorlichtings campagne over dit onder- werp. Elke woensdag in juni roept de club uit tot 'gehackt- dag'. KBO-PCOB laat dan aan de hand van een aantal nep- mails zien hoe deze zijn te herkennen en hoe senioren cyberellende kunnen voorko men. Bijna negen op de tien senio ren zitten dagelijks op inter net. Gemiddeld zijn zij tussen de twee en drie uur per dag online. De helft van hen voelt zich weleens kwetsbaar ach ter de computer. Aan het grote cybercrime-on derzoek van KBO-PCOB de den 1050 senioren mee. Mijn hart is bezwaard door de vele gevallen van segregatie en mishandeling Motorrijder (68) komt om in Duitsland Een motorrijder uit Neder land is zaterdag om het leven gekomen door een ongeluk op een snelweg in Duitsland. In een lange bocht naar links kwam de 68-jarige man ten val. Hij gleed tegen de vang rail en overleed ter plekke. Het ongeluk gebeurde op de Autobahn 48, van Koblenz richting Trier in het zuidwes ten van Duitsland. Dat heu velachtige gebied vol bochtige wegen is erg geliefd bij Ne derlandse motorrijders. Hotelkamers gereserveerd Bezoekvoor El Chapo Zorg over walvissen maandag 3 juni 2019 GO M>1' 'V Ger Bindi- van de Steeg (Oma Bindi) 09 06-20QS met Caroline' -Wil Vreeburg, nabestaande De Amerikaanse badplaats Virginia Beach heeft elf ambte naren en een aannemer verlo ren. De lokale autoriteiten heb ben de namen bekendgemaakt van de slachtoffers van de schietpartij vrijdag. Bob van Huët Rotterdam/Virginia Beach UTRECHT Paus Franciscus vroeg in Roemenië om vergeving voor de slechte behandeling van Roma, ook door christenen. KOBLENZ ZELFGEBOUWD Een man uit Eritrea wilde gisteren op een zelfgemaakt vlot vermoedelijk de oversteek naar Engeland maken. Opvaren den van een vissersschip merkten de 26-jarige op bij IJmui- den. Hij werd opgepikt door de KNRM. foto knrm MAASTRICHT Algemeen direc teur van beurscen- trum MECC Maas tricht, Rob van de Wiel, heeft een optie genomen op drieduizend hotel kamers in Maas tricht en omge ving. Hij wil zo voorbereid zijn, mocht het Eurovi sie Songfestival naar Maastricht komen, meldt 1Limburg. In juli worden de eisen voor de organisa tie bekend. MEXICO-STAD De moeder en twee zussen van de Mexicaanse drugsbaron Joa quin 'El Chapo' Guzman hebben een humanitair visum gekregen. Ze kunnen hem nu bezoeken in de ge vangenis in de VS. SAN FRANSISCO Amerikaanse bio logen zijn bezorgd over een onge woon hoog aantal dode grijze walvis sen aan de Ameri kaanse westkust. Volgens de oce aan- en klimaatau toriteit NOAA zijn tussen januari en eind mei in Califor- nië, Oregon, Was hington en Alaska zo'n zeventig grijze walvissen aange spoeld. Dit is het hoogste aantal sinds 2000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5