•'MULTRASHIP en slaat toe vanaf de stip Pijnlijke conclusie 11 Walcherse ploeg ging voor een periodetitel in de hoofdklasse, maar sluit seizoen pijnlijk af. Na vijf seizoenen is het hoofd klasse-avontuur van VC Vlissin gen ten einde. Nota bene op de plek waar het vijfjaar geleden pro moveerde, ging het mis. Eerste klasser Moerse Boys was in Zun dert met 4-2 te sterk. Het moet een lijdensweg zijn geweest voor Shannon Braafhart. Na vrijwel een hele wedstrijd ach ter de feiten aan te hebben gelo pen met zijn teamgenoten, moest de centrale verdediger in de derde minuut van de blessuretijd inruk ken wegens natrappen. Tergend langzaam en met gebogen hoofd zocht hij de kleedkamer op. On derweg werd hij door tientallen Moerse Boys-aanhangers getrak teerd op een cynisch applausje. ,,Verschrikkelijk'', noemde hij zijn aftocht langs het jolige, Brabantse publiek. Het spottende applaus? ,,Ik kan daarop reageren, maar wat moet ik eraan doen? Zij winnen en lachen het laatst.'' De thuisploeg startte fel. Na Nacompetitie tien minuten kon Moerse Boys juichen, toen Daan van den Broek een penalty onberispelijk binnen schoot. Halverwege de eerste helft kwam Vlissingen nog terug via een ietwat fortuinlijke goal van clubtopscorer Abdoe Abdenbi, maar de ruststand was 2-1. ,,We liepen de hele tijd achter de feiten aan, omdat we steeds achter kwa men'', baalde Braafhart. Volksfeest Menancio Weeda kopte in het tweede bedrijf de gelijkmaker te gen de touwen (2-2) na goed voor bereidend werk van Abdenbi, maar in de slotfase velden Pim Goossens (kopbal) en invaller Mitchel van Overveld (boogbal) het vonnis over Vlissingen: 4-2. De Brabanders lieten vervolgens na verder uit te lopen, maar dat maakte het volksfeest er niet min der om. Meedraaien in het linker rijtje en wellicht een periodetitel. Aan het begin van dit seizoen heerste er optimisme aan de Irislaan. Na een moeizaam seizoen, met de tiende plek als eindstation, ging Vlissingen voor sportieve revan che. De uitkomst is bekend. Con clusie? Vlissingen heeft gefaald. Ik TOWAGE ^ÜLVAGE verdedigend veel werk op. Hij zorgde ook voor de vroege voor sprong. Constansia profiteerde van een misverstand bij Groen Wit. Het gaf de thuisclub een zetje. De Brabanders, die in de derde klasse B op de vierde plaats waren geëindigd, begonnen namelijk goed aan de wedstrijd. Bij Terneuzen was even de organisatie zoek na het uitvallen van Enrico van Overmee- ren. Op slag van rust viel de gelijk- maker. De vrije trap ging via het hoofd van Terneuzenverdediger Jeffrey Buize in eigen doel. In de zelfde minuut maakte Kiran de 2-1 en vlak na rust werd het 3-1 door Verwei. Terneuzen was daarna slordig in de afwerking, maar Kiran zorgde toch voor de 4-1. Tijn van Galen maakte de 4-2. De aansluitingstref fer hing in de lucht. Terneuzen- doelman Jeremy Geensen voor kwam met een schitterende reactie op een strafschop van Zerouali de 4-3, waardoor een hectische slot fase uitbleef. ,,We gaan promoveren'', zei Ki- ran zelfverzekerd. ,,Als het lukt, praten de spelers over twintig jaar nog over dit seizoen'', glunderde Van der Hooft, die zich wellicht kan opmaken voor zijn laatste klus als trainer van Terneuzen, tegen twee deklasser WSC. Clinge genoegen nemen met een plek in de nacompetitie, om lijfsbe houd veilig te stellen. Maar na één seizoen in de derde klasse is degra datie door de nederlaag van giste ren een feit. ,,We hadden het in ne- Ze hebben zóveel corners gehad, dat ik dacht: hij zal nog een keer vallen gentig minuten af moeten maken'', vond Mario Vermeirssen. De trainer somde vervolgens een aantal kansen op. ,,We waren niet doortastend genoeg.'' Berustend: ,,Het seizoen is te zwaar geweest. Het heeft te veel kracht gekost.'' Clinge begon het duel zonder de geblesseerde aanvallers Thomas Leegwater en Randy Houwer en zag Royan Seghers in de warming- up afhaken. Chris Seghers, die met een ingepakte knie begon, viel na ruim een uur uit. Toch kreeg Clinge na de drink- pauze van de eerste helft grip op de gasten. Toen kort na rust Tim Ver- meirssen de thuisploeg op 1-0 zette, leek er voor Clinge geen vuiltje aan de lucht. Maar uitgerekend op een moment dat Clinge even met een man minder stond (Chris Seghers stond na een blessurebehandeling aan de kant te wachten op een sein van de arbiter dat hij terug het veld in mocht) viel in de tegenaanval, na een vrije trap van Clinge, de 1-1. ,,We hebben het in de voorberei ding op deze wedstrijd er nog zó over gehad, dat Groede in de om schakeling gevaarlijk is'', zei assis tent-trainer Davy van Puyvelde. Bart van den Hemel ontsnapte, be diende Wesley Steijaert op maat en zag de spits in de verre hoek raak schieten. In het restant van het duel plooide Groede terug, om met suc ces op de defensie te vertrouwen. Of Clinge komend seizoen in de vierde klasse wraak kan nemen op Groede voor de degradatie, moet nog blijken. Groede is door de zege namelijk nog steeds in de race om promotie naar de derde klasse. Maandag is Sprundel de tegenstan der in de halve finale. Als die wed- strij d wordt gewonnen, wacht Vic- toria'03 of streekgenoot Oostburg in de finale. maandag 3 juni 2019 VL z'n zaak na zege Vlissingen faalt en degradeert Stefan Maas Zundert J Moerse Boys J Vlissingen 10. Van den Broek 1-0 22. Abdenbi 1-1 37. Van Laerhoven 2-1 69. Weeda 2-2 86. Goossens 3-2 88. Van Oeverveld 4-2 W*- - André de Nooijer Groede-keeper Ricky Vercruijsse (links) was gisteren de grote uit blinker op bezoek bij Clinge (rood). foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56