Zaamslag heeft makkelijke middag Hattrickheld Versluys en Oostburg op schot Groede overleeft in Clinge Spelers HVV'24 met lege handen naar Vestrock 10 TERNEUZEN OOK IN NACOMPETITIE OP STOOM Spits van Terneuzen maakt er twee tegen Groen Wit (4-2). Hij vertrekt na dit seizoen naar Maldegem en is ervan overtuigd dat hij de deur achter zich dicht doet met promotie op zak. Na een halfuur kwam de ploeg van trainer Domi nique D'Hooge via Niek Luime (foto) aan een 0-1- voorsprong. Uit een cor ner van Juriën Dam maakte Wout Hamelink met een halve omhaal in de 36ste minuut al de 0-2. DFC maakte in de tweede helft vooral een uitgebluste indruk. Na dat eerst een goal van Koen Post wegens buitenspel werd afge keurd, was het in de 75ste minuut weer wel raak voor Zaamslag. Uit een corner van Dam kopte Roy van der Staal de bal richting Niek Luime. Die kopte achterwaarts en de bal ging via de onderkant van de lat in het doel: 0-3. Een minuut voor tijd zorgde Luime, onder toe ziend ook van de prima leidende scheidsrechter Felix, op aangeven van invaller Joost Simons ook nog voor de 0-4. Naast Zaamslag strijden ook Luctor Heinkenszand en Walche ren nog om promotie naar de tweede klasse. De eerste ploeg was véél te sterk voor WHS. Luctor Hein- kenszand won met liefst 7-1. Walcheren won ook vrij ruim, met 0-3 bij Krab- bendijke. Die ploeg degradeert daardoor. Dat geldt ook voor Tholense Boys, dat in de nacompetitie lijfs behoud moest afdwingen, maar daar niet in slaagde. Prinsenland bleek met 0-1 te sterk en is daar door de volgende tegenstander van Zaamslag op weg naar de tweede klasse. OOSTERHOUT Vorige week maakte HVV'24 in Steenber gen een 2-0-achterstand goed en verzekerde het zich van deelname aan de nacompeti- tie. Op de terugweg werd deze prestatie gevierd in de Raaij- berg. Gisteren keerde de ploeg opnieuw terug uit Brabant, ditmaal na een 7-0-nederlaag bij TSC. ,,Een bittere pil, maar we zit ten zeker niet in zak en as. Vandaag was een blamage, maar over het hele seizoen ge nomen hebben we opnieuw stappen gezet. We konden geen vuist maken tegen de nummer twee van de derde klasse B. Ik denk dat onze derde klasse (3A) echt een klasse minder is dan de klass waarin TSC dit seizoen uit kwam. Een objectieve vaststel ling en zeker geen sneer rich ting de andere teams'', aldus trainer Pieter Ongena na af loop. Met een 3-0-stand halver wege was de wedstrijd feitelijk al beslist. Toch weigerden de bezoekers om de handdoek al te werpen. Veel leverde de vechtlust van de Hulstenaren niet op. Uiteindelijk werd het 7-0. De tussenstop bij de Raaijberg stond gisteren niet op de agenda. ,,Van mij mogen ze vanavond nog even lekker feesten op Vestrock. Ik ver wacht ze 6 augustus terug op de club.'' Tegen RSV, de nummer vier van de vierde klasse B, speelde Oost burg een puike partij. Nadat de score was geopend door Arjen Versluys (1-0) bouwden Jochem van der Meulen en Timo Bertens de voorsprong uit naar 3-0 halver wege. Vanaf het begin van de tweede helft gingen de bezoekers op zoek naar een tegentreffer, maar het was Arjen Versluys die met zijn tweede treffer (4-0) een eind maakte aan de illusies van de ploeg uit Rucphen. ,,Inderdaad, een belangrijke treffer. Toen wist ik ook dat deze wedstrijd in de tas zat'', zei Versluijs. Nadat Ruben van der Meulen er 5-0 van het gemaakt, comple teerde Versluys zijn hattrick. Tus sendoor had RSV nog de eretreffer gemaakt. Het derde Oostburg niet. Die ploeg treft nu Victo- ria'03. Terneuzen Wie stopt Terneuzen in zijn jacht op een ticket voor de tweede klasse van het zondagvoetbal? Groen Wit slaagde er gisteren niet in. De ploeg uit Breda ging in Terneuzen met 4-2 onderuit. Als het goed is, wacht de rood zwarten nog één finale, maandag thuis tegen WSC. De winnaar van het tweede duel lijkt zeker van pro motie naar de tweede klasse, omdat er door de overstap van Zeelandia Middelburg naar het zaterdagvoet bal een extra plaats vrijkomt. De verliezend finalist zou dan ook pro moveren. Eddy van der Hooft hoopt daar op. ,,Het zou de bekro ning zijn van een opmerkelijk sei zoen'', aldus de trainer die tussen tijds instapte. Het verhaal van Terneuzen is be kend. Na een slechte competitie start, waarbij Terneuzen zelfs nog op de laatste plaats bivakkeerde, volgde onder Van der Hooft de om mekeer. ,,We hebben verschillende keren de doelstelling moeten bij stellen. De spelers geloofden ook in de inhaalrace.'' Het resultaat was dat de Zeeuws-Vlamingen aan het eind van het seizoen twee periode- titels op zak hadden. ,,Normaal ge- Nacompetitie Als het lukt, praten de spelers over twintig jaar nog over dit seizoen - Eddy van der Hooft sproken ben je dan kampioen, maar het bracht ons in elk geval het voor deel met twee thuisduels in de na- competitie.'' Can Kiran, die vertrekt naar Mal degem in België, en Marc Verwei, die stopt vanwege werk, willen graag afscheid nemen met promo tie naar de tweede klasse. Het gou den duo van Terneuzen had met - samen - drie treffers een groot aan deel in de winst. Ze vonden elkaar makkelijk. Kiran maakte de tweede en vierde treffer, Verwei de derde. Internationals Ze stonden er zelf niet van te kij ken. ,,Eigenlijk gaat het al heel lang op deze manier. We kunnen het uitstekend met elkaar vinden'', ver zekerden ze na afloop. Kiran vond dat ze het bij momenten moeilijk hadden tegen de ploeg uit Breda, die kon beschikken over de zaal voetbalinternationals Mouhcine Zerouali en Qualid Saadouni. Het waren niet alleen de spelers met individuele kwaliteiten die Terneuzen aan de zege hielpen. Het team beschikt door het door Van der Hooft succesvol gehanteerde 4-4-2-systeem over een sterk col lectief, waarin ook de creatieve spe- fm lers bereid zijn om te werken voor een goed resultaat. De negentienjarige Jahrdell Con- stansia is van nature een aanvaller, maar knapte tegen Groen Wit ook Vol ongeloof en de pijn van het ver lies verbijtend zag de selectie van Clinge hoe Groede de zwaar be vochten zege met de trouwste vol- Nacompetitie gers vierde. ,,De gelukkigste wint'', gaf Groede-trainer André de Nooi- jer maar wat graag toe. ,,Ze hebben zóveel corners gehad, dat ik dacht: hij zal nog een keer val len. Vóór de winter waren we echt niet goed bij standaardsituaties. Maar sinds we in de zone verdedi gen, gaat dat veel beter. In de tweede helft was Clinge sterker, wonnen ze meer duels. In de ver lenging moet je zorgen dat je recht blijft. Maar met zó'n keeper'', prees hij de absolute uitblinker van zijn ploeg. ,,Dit is zó'n luxe voor de groep.'' En, met een gulle lach: ,,Ik heb nog nooit in Clinge verloren.'' Doelman Ricky Vercruijsse was tot afgrijzen van alles wat Clinge was een sta-in-de-weg. Hij pa reerde inzetten van dichtbij met handen en voeten, kwam een paar keer als winnaar uit een één-tegen- één-duel en stopte in de serie straf schoppen de inzet van Mike van Laere. ,,Ik heb geen moment gedacht dat we eraan gingen'', zei de goalie over de stormloop op zijn doel. ,,We stonden goed in de organisatie. We geven niks cadeau en gaan elke wedstrij d voor de winst. We gaan er alles aan doen om in de derde klasse te komen.'' Met 29 punten aan het einde van de reguliere competitie moest maandag 3 juni 2019 VL Voor Zaamslag lonkt nog altijd een startbewijs voor de tweede klasse van het zater dagvoetbal. De Zeeuws-Vla mingen begonnen de nacom- petitie om promotie sterk, met een 0-4-zege bij DFC uit Dor drecht. Klaas Verspoor Vlissingen Na een mindere eindfase van de competitie verzekerde Oostburg, de meest scorende ploeg van de vierde klasse A, zich vorige week van deelname aan de nacompetitie. Daarin deed de ploeg gisteren direct weer van zich spreken met een 6-1-zege op RSV, via onder meer drie treffers van Arjen Versluys. Jos van Belzen Oostburg Kiran zeker van Aector Dooms Terneuzen 1 Groen Wit 9. Constansia 1-0 42. Buize (e.d.) 1-1 42. Kiran 2-1 49. Verwei 3-1 74. Kiran 4-1 77. Van Galen 4-2 J sssBïssa Can Kiran (links) maakte gis teren twee goals en wist het daarna zeker: Terneuzen gaat promoveren naar de tweede klasse. WSC is de volgende horde op weg naar die prestatie. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE De eerste tropische dag van het jaar eindigde voor Clinge met een koude douche. De ploeg de gradeerde gisteren uit de derde klasse. Voor eigen publiek lukte het niet om in de verlenging af stand te nemen van Groede. De vierdeklasser, die in een thriller in het laatste uur van het duel vaak met de rug tegen de muur stond, sleepte door een 1-1 eind stand strafschoppen uit het vuur. Vanaf de stip haalde Groede de trekker over. Peter van Kouteren Clinge Clinge Groede (WNS) 50. Vermeirssen 1-0 59. Steijaert 1-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55