effeweg.nl 4 effeweg.nl oF bel 08810 30 800 lVj mee ster 'l Esther Paul 'I! Nabestaanden vertelden zaterdag in Almere hartverscheurende verhalen bij de eerste stille tocht voor onopgeloste moordzaken in Nederland. Zoals de moeder van Caroline, een jonge vrouw die dood werd gevonden in Frankrijk. tocht noodgedwongen tot haar in 1996 vermoorde dochter Caroline (24). Nabestaanden waren eigen lijk door de organisatie verzocht een brief te schrijven aan de moor- il Vree burg (78) uit Vught richtte zich za terdag bij de stille denaar van hun dierbare. ,,Het lukte me niet iets te schrijven aan de dader van een verschrikkelijke gebeurtenis die mij al 23 jaar uit holt. Ik merkte dat ik het niet goed op papier kreeg. Werd er beroerd van, omdat ik niet weet aan wie ik schrijf." Vreeburg was een van de 150 na bestaanden die zaterdag deelna men aan de stille tocht voor de ruim duizend onopgeloste moord zaken in Nederland. Ze kregen steun van de ministers Ferd Grap- perhaus (Justitie Veiligheid) en Sander Dekker (Rechtsbescher ming) en misdaadverslaggevers Peter R. de Vries en John van den Heuvel. De stoet liep een uur over stadslandgoed de Kemphaan. De nabestaanden droegen een foto van hun dierbare en een roze roos, die symbool staat voor 'gelo ven in elkaar'. Vreeburg vond het een 'fantastische', maar tegelijk ook 'heel emotionele' bijeen komst. ,,Je voelde het verdriet van de anderen.'' Dat verdriet zit diep. Vreeburgs dochter Caroline verdween in juli 1996, terwijl ze liftend vanuit Por tugal op weg was naar Disneyland Parijs voor een familievakantie. Haar lichaam werd een maand later ontdekt in de berm langs een snelweg bij Versailles. Ze bleek te zijn gewurgd, droeg alleen haar slipje en bh en lag met opgetrok ken knieën in haar slaapzak. „Caroline is letterlijk weggegooid in haar slaapzak, over de vangrail, vanuit een auto'', verzucht haar moeder. Ze kan nog altijd niet ver kroppen dat het lichaam van haar dochter werd gedumpt. ,,Een vuil niszak wordt tenminste nog opge haald. De gedachte dat jouw kind nog minder is dan vuilnis blijft me achtervolgen. Het zadelt me al 23 jaar op met vragen.'' Het Franse onderzoek naar de moord leverde geen antwoorden op. De bemoeienissen van mis daadverslaggever Peter R. de Vries met de zaak evenmin. Maar er is weer een sprankje hoop, zegt Vreeburg, die in 2017 pleitte voor heropening van het onderzoek. ,,De moord op Caroline werd vorig jaar als cold case opgepakt door de Nederlandse politie. Die vroeg bij de Franse collega's het onder broekje en bh'tje op voor onder- zoek met behulp van nieuwe tech nieken. Dinsdag kreeg ik een tele foontje dat ze Carolines spullen zouden gaan ophalen." Het verzoek van de Nederlandse politie stimuleerde ook de Franse speurders, zo blijkt. ,,In januari heb ik in Parijs dna-celmateriaal afgestaan. De politie wilde kijken of Caroline het slachtoffer was ge worden van de Franse seriemoor denaar Michel Fourniret (in 2008 veroordeeld tot levenslang wegens moord op zeven meisjes tussen 12 en 21 jaar oud, red.). Dat bleek niet zo te zijn, concludeerde de politie daarna." Vreeburg hoopt dat de nieuwe onderzoeken resultaat opleveren, zodat ze eindelijk een punt achter de zaak kan zetten. ,,Ik ben elke dag opnieuw bezig met Caroline, met wat ik mis als moeder. Ik praat regelmatig met haar in mijn ge- va. €499, Zwitserse Alpen - Glacier Q Express en Mont Blanc Express Veelzijdig Polen Italiaanse meren: Rondreis Schotse Q Hooglanden Kroatië, Opatjja, PLitvice en Postojna Boek zonder aanbetaling maandag 3 juni 2019 GO IfiWilSffinffi&WNES 'Ik ben nog elke dag bezig Caspar Naber Almere W 10 dagen Ontbjjten diner Vertrek: 12,26juf 9,23 aug, 6,20 sep Lago Maggiore, Orta en Lugano Ontbjjt en diner Vertrek: 22jun, 6jul, 3,31 aug Ontbjjten diner Vertrek: 7,21jun, 5,19juL, 2,16 aug, 6,20 sep Ontbjjten diner Vertrek: 6,20jul, 17,31 aug, 14 sep, 14 okt Ontbjjten diner Vertrek: 8jun, 6jul, 3,31 aug, 14 sep ALLe fouten voorbehouden. ExcL. reserveringskosten en Calamiteiten fonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4