Hart voor Erremuu-cup wordt groter en groter HC Walcheren redt het Erwin Harmes kan weer zege op de marathon bijschrijven 13 Het laatste woord zijn ploeg furieus coachend weer op het juiste spoor te krijgen. On dertussen stokte ook de afronding bij Nieuwerkerk, en die trend zou zich bijna een kwartier in de tweede helft doorzetten. Pas toen Swift de 6-7-achterstand halver wege vlot had omgebogen in een 11-7-voorsprong vond Koen Collee pas weer de korf voor Nieuwer- kerk. Dat Swift de zaak in defensief opzicht zolang voor elkaar had, deed Nieuwerkerk mentaal knak ken. Het verschil werd nog terug gebracht naar een goal, maar de echte overtuiging ontbrak bij de bezoekers om het Swift in de slot fase echt lastig te maken. Zeker toen aanvoerder Joren Gillissen vanaf de strafworpstip zijn zenu wen in bedwang hield (12-10), was de buit binnen voor Swift. Nathan Marck tekende dan nog wel voor de 12-11, maar het slotakkoord was voor Stephan den Boer: 13-11. Nadat hij eerst aanvoerder Joren Gillissen nog moest assisteren bij het ontkurken van een enorme champagnefles, keek trainer Den nis Plantinga van een afstandje met een grote glimlach naar de feestende meute. ,,We moesten geduld hebben. Normaal vertra gen zij het spel enorm, maar dat was nu aan ons. Wel een beetje te gen onze natuur in'', verklaarde Plantinga, die tevens al voorzichtig richting volgend seizoen keek. ,,Ik denk dat wij zeker niet misstaan in de hoofdklasse, de verschillen zijn daar niet zo groot. Maar dat is even voor later zorg, nu eerst een feestje vieren.'' Over twee weken kan TOP nog kampioen worden in de hoofd klasse en promoveren naar het hoogste niveau van Nederland. Lukt dat niet, dan staat volgend seizoen een Zeeuwse derby op de rol in de hoofdklasse. VLISSINGEN De hockeysters van Walcheren vochten met overgave voor de laatste kans op promotie naar de derde klasse. Daardoor werd zelfs de ongeslagen kampioen Tempo'34 een te nemen obstakel. Het werd 4-2. Vooral in de eerste helft dicteerde Walcheren het spelbeeld. Uit een scrimmage opende A-juniore Ymke Voorhoeve de score. Toen Fredrique van Amersfoort na een half uur voor 2-0 zorgde en kort na de pauze uit een strafbal 3-0 maakte, gloorde de hoop. De hitte begon echter zijn tol te eisen en in respectievelijk de 50ste en 55ste minuut verkleinde Tempo'34 de achterstand tot 3-2. Walcheren perste er alles uit. Dat resulteerde in de 63ste minuut in de 4-2 van Fleur Vrakking uit een strafcorner en de wetenschap dat Walcheren op zaterdag 15 juni mag deelnemen aan promotiewedstrij den. Halverwege de zogenaamde Bra bantse Wal Marathon had Harmes al drie minuten voorsprong op de Belg Fredrik Jochem en op Niels Goudswaard van Delta Sport. Na 42 kilometer fi nishte Harmes op de atle tiekbaan van Spado in 2.53.08, geen supertijd maar verklaarbaar door de temperatuur die boven de 32 graden uitkwam. Gouds waard kwam uit op de derde plaats in 3.01.01. Het is niet Harmes eerste zege in de ma rathon. Hij won al eens de Westland Marathon, de mara thon van Spijkenisse en de ma rathon van Zeeuws-Vlaande- t ren. Els Haasnoot scoorde bij de vrouwen de derde plaats overall in 4.14.08 goed voor de eerste plek D35. Op de halve triatlon was Tom Verbeek de snelste Zeeuw in 1.40.54 op de vijfde plaats overall, maar wel achter Lynn Lossie uit Woensdrecht in 1.37.17. Los sie is geboren in Zeeuws Vlaanderen en goed bezig in het zwemloopcircuit. De vijf kilometer leverde een mooie tweede plaats op voor Andre Meijer in 24.16. maandag 3 juni 2019 PM AliEONAW Met de speciale 'Girls night' is afgelopen vrijdag het start schot gegeven voor de zesde editie van de 'Hart voor Erre- muu-cup'. Begon het toernooi kleinschalig, het is uitge groeid tot een begrip in de regio en ver daar buiten. Ook dit jaar draven drie weekends lang weer teams van Limburg tot aan Friesland over de vel den van VV Arnemuiden. Een van de drijvende krachten is Jaco Moerdijk, die maar wat graag over het toernooi ver telt. Bas Dingenouts Arnemuiden Hoe is het toernooi eigenlijk zo groot geworden? Net als veel andere clubs had den we altijd al een pupillentoer- nooi. Dat was hartstikke leuk, maar we hadden de behoefte om ons te onderscheiden. Uit die gedachte is de Hart voor Er- remuu-cup ontstaan. We probe ren een toernooi neer te zetten dat breed gedragen wordt, zowel qua leeftijd als plaats van herkomst van de deelnemende clubs. We zijn erg actief in het benaderen van clubs uit het hele land. Het is natuurlijk hartstikke leuk om eens een keer tegen teams te spelen die je anders nooit zou tegenkomen. Er doen teams mee uit alle uithoeken van Nederland als ook België. We hadden het zelf niet in de gaten, maar gaandeweg hebben we hierdoor een naam opgebouwd in het hele land en is het toer nooi steeds blijven groeien. Is er veel veranderd sinds de eerste editie? Het aantal deelnemende teams is flink toegenomen. We zitten nu aan zo'n 170 teams en rond de 2000 spelers. We zijn ooit begonnen met een toernooi voor de jongste jeugd en een dames- toernooi. Het vrouwenvoetbal heeft altijd een prominente plaats op het toernooi gehad, omdat dit al jaren heel belangrijk is binnen VV Arnemuiden. Sinds drie jaar hebben we ook een toernooi voor 35+ en 45+ teams. Kijk op www.pzc.nl/sport voor een video over het kampioen schap. Eigenlijk is zo ongeveer de enige variant die we niet aanbieden, het walking football. Wie weet komt dat er ook nog wel bij. En profclubs, doen die al mee met het toernooi? In principe hebben we de ambi tie om profclubs mee te laten doen. We hebben ook al clubs benaderd in het verleden. Het kostenplaatje dat hiermee ge paard gaat, is echter pittig. Daar hebben we voorlopig maar van afgezien. Ons belangrijkste doel is plezier maken. Het niveau mag absoluut hoog zijn, maar het moet financieel behapbaar blij ven. Er zit toch wel ontzettend veel werk in zo'n toernooi? Het is ieder jaar weer een gigan tisch karwei. In december begin nen we al met de voorbereidin gen. Het toernooi wordt uitge smeerd over drie weekends. Naast de wedstrijden, faciliteren we ook overnachtingen en orga niseren allerlei extra evenemen ten. Bij Arnemuiden hebben we gelukkig een enorm leger aan vrijwilligers. Daar is de naam ook deels op gebaseerd. Er zijn zo veel mensen die zich keihard en belangeloos inzetten voor de club, zij hebben allemaal letterlijk 'hart voor de club'. Het toernooi wordt trouwens eerder groter dan kleiner. Afgelopen jaar had den we bijvoorbeeld voor het eerst ook een wintereditie. Veel werk dus, maar het is ontzettend dankbaar om te doen. Erwin Harmes. fotojohan VAN DER HEIJDEN Jaco Moerdijk. Oorspronkelijk wilde Erwin Har mes deelnemen aan de mara thon in Hoorn, maar die werd al vroegtijdig afgelast vanwege de verwachte hoge temperatu ren. Zo kwam hij gisteren te recht in Bergen op Zoom, waar hij ook nog eens winnend over de streep kwam. Sjaak Sinke Bergen op Zoom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41