Terneuzen ook sterk in de nacompetitie Krabbendijke de nek om Strafschoppenreeks is voor Clinge geen reddingsboei 11 Van de Wouw leggen. ,,Je ziet het al het hele sei zoen'', sprak hij. „Verdedigend zijn we niet scherp, aanvallend, het middenveld; alles bij elkaar. Het loopt gewoon niet. De laatste we ken sprokkelden we wel wat pun ten, maar het is niet genoeg ge weest. Soms speelden we een be tere wedstrij d, maar we overklasten de tegenstanders niet.'' Meedraaien in het linker rijtje en wellicht een periodetitel. Aan het begin van dit seizoen heerste er op timisme aan de Irislaan. Na een moeizaam seizoen, met de tiende plek als eindstation, ging Vlissin- gen voor sportieve revanche. De uitkomst is inmiddels bekend. Conclusie? Vlissingen heeft gefaald. De ervaren ploeg gaf in Zundert weer eens niet thuis en maakte de cirkel zo wel mooi rond. ,,Volgend jaar eerste klasse'', sprak Braafhart na een diepe zucht. ,,Ze zeggen dat het altijd moeilijk is om terug te ke ren naar de hoofdklasse. Ik denk dat we een nieuwe, frisse start moeten maken. En dan keihard werken.'' Een andere optie heeft Vlissingen ook niet na de degradatie. Jos van Belzen Vlissingen Al na negen minuten stonden de Zeeuws-Vlamingen op voor sprong. Jonkie Jahrdell Constan- sia, die in de zomer de overstap maakt naar het naar de eerste klasse gedegradeerde Vlissingen, opende de score namens Terneu zen. Maar Groen Wit leek door een treffer in de 43ste minuut toch nog met een gelijke stand de kleedkamer in te gaan. Daar dacht Can Kiran echter anders over. Meteen na de gelijkmaker zette de spits de 2-1 op het scorebord. Na de pauze had Terneuzen niet lang nodig om de voorsprong ver der uit te breiden. Marc Verwei maakte er drie minuten na de her vatting al 3-1 van. Daarna werd het geen moment spannend meer. Zeker toen Kiran er een kwartier voor tijd met zijn tweede van de middag 4-1 van maakte, leek de buit binnen voor de Zeeuws-Vla mingen. De Brabanders maakten er nog wel 4-2 van, maar de zege kwam niet meer in gevaar voor Terneuzen. i Het seizoen van HVV'24 zit erop na de 7-0-nederlaag bij TSC Voor HVV'24 is een plek in de tweede klasse sowieso niet weg gelegd. De Hulstenaren gingen gisteren hard onderuit bij TSC. Het werd 7-0. Trainer Pieter On- gena bleef echter positief. ,,Van- daag was een blamage, maar over het hele seizoen genomen hebben we opnieuw stappen gezet'', aldus de Belgische oefenmeester. VLISSINGEN Clinge keert na één seizoen terug in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Op eigen veld verloor de der deklasser gisteren na straf schoppen van Groede, dat daardoor juist nog mag hopen op promotie. Clinge en Groede vochten een ware slij tageslag uit. Op de eer ste tropische dag van 2019 hielden beide ploegen elkaar gedu rende negentig minuten in evenwicht: 1-1. In de verlen ging werd niet gescoord. Na veertien strafschoppen viel de beslissing in het voordeel van de vierdeklasser uit. Groede- doelman Ricky Vercruijsse (foto) was de grote uitblinker. Hij stopte onder meer een strafschop en was ook in de wedstrijd al van groot belang voor zijn ploeg. Net als Groede jaagt ook Oostburg nog op promotie naar de derde klasse. Die ploeg haalde gisteren keihard uit tegen RSV. Het werd 6-1 voor de Zeeuws-Vlamingen. Arjen Versluijs was de grote man aan de kant van Oostburg. In de reguliere competitie was hij al aardig op schot en die lijn zette hij giste ren vrolijk door. Hij maakte een hattrick en nam zijn ploeg op die manier bij de hand rich ting de volgende ronde. dingen. Na 41 minuten namen de bezoekers de leiding via clubtop scorer Gino Zuppelli. ,,Niemand legt meer energie in een wedstrijd dan Gino'', loofde middenvelder Als je op de toppen van je tenen loopt, weet iedereen dat je in de problemen gaat komen Levi Swiers zijn teamgenoot. Twee minuten na de hervatting deelde Bart Chermin een mokerslag uit aan Krabbendijke, door de marge te verdubbelen met een schot in de verre hoek, en de beslissing viel ruim een kwartier voor tijd. Vleu gelaanvaller Jay Cosijn zette zijn di recte tegenstander op het verkeerde been met een fraaie schijnbewe ging, slingerde de bal met links voor en zag hoe invaller Daryl Hol lander raak kopte: 0-3. Gedwongen fouten Bruins wees op een andere sport. ,,In tennis praat je overforced errors, dat zijn gedwongen fouten. Dan leg je als speler zijnde zoveel druk, waardoor de tegenstander fouten gaat maken'', legde de trainer uit. ,,Dat was vandaag niet, hè. Ik be doel: ga de goals maar na. Dat is een aaneenschakeling van momenten, waar wij gewoon verschrikkelijk stonden te schutteren.'' Bij Boughmari ging het vizier meteen op de volgende ronde van de nacompetitie. ,,Ik denk al niet meer aan deze wedstrijd'', sprak hij. ,,Ik zit al met die van volgende week in mijn hoofd.'' De tegenstander? Competitiegenoot Luctor Hein- kenszand, dat WHS vermorzelde (7-1). ,,We hebben écht wat recht te zetten'', doelde Boughmari op het feit dat Walcheren begin maart nog met 0-3 verloor van de fusieclub, die lang in de race was voor het kampioenschap in de derde klasse A, maar uiteindelijk tweede werd achter 's-Heer Arendskerke. Zater dag staan beide ploegen voor de derde keer dit seizoen tegenover el kaar. ,,We kennen elkaar goed'', be sloot Walcheren-middenvelder Swiers lachend. maandag 3 juni 2019 PM en degradeert Terneuzen is nog steeds in de race voor een ticket voor de tweede klasse. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft schakelde gisteren in de na- competitie het Bredase Groen Wit uit: 4-2. - Pim Bruins Walcheren (blauw, links) viert feest na één van de treffers, terwijl Krabbendijke treurt. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39