Toetje van slechts negentig minuten Dauwendaele heeft verlenging nodig Opgeleefd Walcheren draait Luctor Heinkenszand schiet droom WHS aan flarden 10 NACOMPETITIE STAPTERUG Walcherse ploeg ging voor een periodetitel in de hoofdklasse, Maar eindigt het seizoen op een pijnlijke manier. Moerse Boys is te sterk in de nacompetitie: 4-2. Oostkapelle begon nog t' voortvarend aan de jacht op een ticket voor de eer- JM ste klasse. Al na 47s econ- den maakte Bas van der Wel de 0-1. Papendrecht knokte zich in het laatste kwartier van de wed strijd echter terug en won uitein delijk met 3-1. ,,Het was een mooi toetje. We hebben gestreden voor wat we waard zijn en hebben er alles aan gedaan. Het duel duurde net iets te lang'', zei trainer Harro Haze laar (foto), die trots was op de spelopvatting van zijn ploeg. ,,Wij probeerden in elk geval te voetbal len en hielden goed stand.'' Bij Arnemuiden was er lichte teleurstelling. ,,We waren er wel dichtbij'', mijmerde trainer Nick Corré na. Via Ronaldo Meijer, Roy de Smit en Jordi van Koeveringe kreeg de Walcherse formatie in het eerste halfuur - onder meer met een bal op de lat - de beste sfc kansen om de score te ope nen. Corré: „Zij waren ge vaarlijk uit een corner en vlak voor rust scoorden ze. Wij stapten niet goed uit na een corner." Cores Siwabessy kreeg in de 65ste minuut zijn tweede gele kaart, waardoor Arnemuiden nog verder in de problemen kwam. De gelijkmaker zat er niet meer in. In de 83ste minuut besliste VVGZ uiteindelijk het duel. ,,We hebben keihard gewerkt en daar moeten we maar trots op zijn met zijn al len'', besloot Corré. VLISSINGEN Luctor Hein kenszand schoot met scherp tijdens de start van de nacom- petitie om een plek in de tweede klasse. WHS, net als de fusieclub een derdeklasser, werd met liefst 7-1 verslagen. De Heinkenszandse ploeg opende al na negentien secon den de score, via Barry Olie- rhoek. ,,We zaten al heel snel in een zetel'', zei trainer Serge Beulens. Maar WHS bleef vechten voor zijn kansen. Pas na de 4-1 van Martijn Simonse, in de 55ste minuut, was het verzet gebroken. ,,Daarna leek WHS op een ploeg die de handdoek had gegooid.'' Ook Zaamslag, dat net als Luctor Heinkenszand uit- kwam in de derde klasse A, mag nog steeds hopen op pro motie naar de tweede klasse. Die ploeg won in Dordrecht met 0-4 bij DFC, dat in de derde klasse B boven WHS eindigde. Tholense Boys werd zater dag, net als eilandgenoot WHS, uitgeschakeld in de na- competitie. De ploeg degra deerde na één seizoen uit de tweede klasse. Prinsenland was met 0-1 te sterk. ,,Het doet pijn. We hebben vier jaar in tensief en hard met elkaar ge werkt en nu moet je constate ren dat het aan het einde van de rit net niet goed genoeg is'', concludeerde trainer Erwin de Nijs, die naar Halsteren gaat. Voor de pauze was het niveauver schil duidelijk te zien. Dauwen- daele liep uit naar een 2-0-voor- sprong en er leek geen vuiltje aan de lucht. Maar in de tweede helft trok DwO'15 de stand weer gelijk. ,,Eigenlijk was er niets aan de hand voor ons, maar het werd uit eindelijk toch nog een zware be- valling. Gelukkig is het goed ge gaan'', aldus een opgeluchte trai ner René de Nooijer. Want in de verlenging trok zijn ploeg uitein delijk aan het langste eind. Een andere derdeklasser, DHV, degradeerde zaterdag wél. Dat had het te danken aan Patrijzen. De vierdeklasser uit 's-Heerenhoek hield de ploeg uit Zevenberg- schen Hoek op 2-2 en nam daarna de strafschoppen beter. Aanvankelijk zag het er bij een 2-0-achterstand niet goed uit voor Patrijzen. De Zeeuwen knokten zich terug via Niels Paardekooper en Niels van Prooijen. ,,Een ware thriller en we zijn echt geweldig goed teruggekomen'', zei trainer Stéphane Cépèro. Na vijf seizoenen is het hoofd klasse-avontuur van V C Vlissingen ten einde. Nota bene op de plek waar het vijf jaar geleden promo veerde, ging het mis. Eersteklasser Moerse Boys was in Zundert met 4-2 te sterk. Het moet een lijdensweg zijn ge weest voor Shannon Braafhart. Na vrijwel een hele wedstrijd achter de feiten aan te hebben gelopen met zijn teamgenoten, moest de cen trale verdediger in de derde minuut van de blessuretijd inrukken we gens natrappen. Tergend langzaam en met gebogen hoofd zocht hij de kleedkamer op. Onderweg werd hij door tientallen Moerse Boys-aan hangers getrakteerd op een cynisch applausje. „Verschrikkelijk", noemde hij zijn aftocht langs het jolige, Brabantse publiek. Het spot tende applaus? ,,Ik kan daarop rea geren, maar wat moet ik eraan doen? Zij winnen en lachen het laatst.'' Gelachen werd er zeker op het zonovergoten en drukbezochte sportpark. Moerse Boys was dagen lang in de ban van het nacompeti- tieduel met de Zeeuwse hoofdklas ser. Een supporter schreef een open Nacompetitie We liepen de hele tijd achter de feiten aan, omdat we steeds achter kwamen brief aan de selectie, ter motivatie, en de straten in Zundert kleurden oranje door de vele Moerse Boys- vlaggen. De thuisploeg startte fel en kreeg de eerste grote mogelijkheid van de wedstrijd. Cas van den Broek pro duceerde van net binnen het straf schopgebied weliswaar een af zwaaier, maar de toon was gezet. Na tien minuten kon Moerse Boys als nog juichen, toen Daan van den Broek een penalty onberispelijk binnenschoot. Halverwege de eer ste helft kwam Vlissingen nog te rug via een ietwat fortuinlijke goal van clubtopscorer Abdoe Abdenbi, maar de ruststand was 2-1. ,,We lie pen de hele tijd achter de feiten aan, omdat we steeds achter kwamen'', baalde Braafhart. Volksfeest Menancio Weeda kopte in het tweede bedrijf de gelijkmaker te gen de touwen (2-2) na goed voor bereidend werk van Abdenbi, maar in de slotfase velden Pim Goossens (kopbal) en invaller Mitchel van Overveld (boogbal) het vonnis over Vlissingen: 4-2. De Brabanders lie ten vervolgens na verder uit te lo pen, maar dat maakte het volksfeest dat na het laatste fluitsignaal los barstte er niet minder om. ,,Dit is gewoon zuur'', stamelde Braafhart, die wel zo realistisch was om de schuld bij zijn eigen ploeg te ,,Het is niet vandaag misgegaan'', reageerde Bruins na afloop. ,,Het is een proces waar je in zit. Als je op de toppen van je tenen loopt, weet ie dereen dat je in de problemen gaat komen.'' De degradatie kwam voor promovendus Krabbendijke dus niet geheel onverwachts. ,,We wis ten dat het een moeilijk verhaal zou worden. Dat heb ik nooit onder stoelen of banken gestoken'', zei de Nacompetitie scheidend trainer, die volgend sei zoen aan het roer staat bij SSV'65. Voor Krabbendijke zit het sei zoen erop, Walcheren moet nog minimaal één keer aan de bak. De Vlissingse club kende een uitste kende eerste seizoenshelft, waarna in februari de klad erin kwam. Twee maanden later nam Walcheren af scheid van trainer Kevin Hollander. Vujovic werd gehaald als interim- coach en speler Najim Boughmari wierp zich op als assistent. ,,Heel de groep wilde dat er een bekend gezicht naast Mick terecht zou komen. Dus ik werd gevraagd en heb 'ja' gezegd'', verklaarde Boughmari zaterdagmiddag, zit tend op een bankje bij de kleedka mers. Onder het duo krabbelt Wal cheren langzaamaan op. Tegen Krabbendijke liet Boogie, zoals hij liefkozend wordt genoemd, zich veelvuldig horen vanuit zijn coach- vak. ,,Mick laat mij daar heel vrij in'', aldus de voormalige mandekker van Terneuzen en GPC Vlissingen. ,,We doen de coaching samen.'' Volgend jaar start de enthousiaste Boughmari met de cursus TC 3 (UEFA C). Dat de 36-jarige Vlissinger breed uit lachend over zijn nieuwe rol vertelde, kwam mede door de uit slag. En daar viel weinig op af te maandag 3 juni 2019 PM De nacompetitie voor promotie naar de eerste klasse duurde voor de twee Walcherse twee deklasser Oostkapelle en Ar- nemuiden welgeteld één duel. Oostkapelle ging met 3-1 on deruit bij Papendrecht en Ar- nemuiden ging met 2-0 ten onder tegen eersteklasser VVGZ. Klaas Verspoor Vlissingen Het Middelburgse Dauwen- daele maakt nog altijd kans op handhaving in de derde klasse. De ploeg versloeg zaterdag bij de start van de nacompetitie vierdeklasser DwO'15 na ver lenging: 3-2. Robin Hamelink Vlissingen Vlissingen faalt Stefan Maas Zundert J Moerse Boys 1 Vlissingen 10. Van den Broek 1-0 22. Abdenbi 1-1 37. Van Laerhoven 2-1 69. Weeda 2-2 86. Goossens 3-2 88. Van Oeverveld 4-2 - Shannon Braafhart De spelers van Vlissingen druipen af na het duel met Moerse Boys. Het scorebord op de achtergrond toont de eind stand: 4-2. foto joris knapen/pix4profs Oefenmeester Pim Bruins de gradeerde zaterdag met Krab- bendijke naar de derde klasse. Walcheren, opgebloeid onder in terim-coach Mick Vujovic en zijn assistent Najim Boughmari, was daar verantwoordelijk voor: 0-3. Stefan Maas Krabbendijke 0 Krabbendijke 3 Walcheren 41. Zuppelli 0-1 47. Chermin 0-2 73. Hollander 0-3 JOIB&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38