Hoek moet lessen trekkei O O) CD O Triatlete Baldé snelt naar zilver op WK 2-1 8 Tolhoek haalt voor derde keer de finish Van 't Westende dicht bij het brons Goes verliest over twee duels met 5-1 van FC Lienden. De tweede divisie blijkt en brug te ver voor de Bevelandse promovendus, die dit seizoen vierde werd in de derde divisie. PLAY-OFFS OVER EN SLUITEN maandag 3 juni 2019 ATLETIEK Triatlete Nelleke Baldé uit Grijpskerke heeft gisteren zilver veroverd tijdens het wereld kampioenschap halve triatlon bij de vrouwen 35-39. De Zeeuwse noteerde in het Slowaakse Samorin een tijd van 4 uur, 52 minuten en 55 seconden, goed voor de twaalfde plaats over all. Na 1900 meter zwemmen lag Baldé vijfde, na het fietsen (90 kilometer) lag ze derde en na de afsluitende 21 kilometer hardlopen lag ze uiteindelijk tweede. De titel D35-39 ging naar Shannon Proffit in 4.46.10. Marcel Suurmond uit Vlissingen werd zesde bij de mannen H40-44. Dennis Heilbron uit Grijpskerke werd 28ste in de categorie H45. Wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke heeft gisteren zijn derde grote ronde uitgereden. Na de Ronde van Spanje (2017) en de Ronde van Frankrijk (2018) heeft hij nu ook de Ronde van Italië op zijn conduitestaat staan. De jongeling van Jumbo-Visma sloot de slot- tijdrit in en rond Verona op de 115de plaats af, bijna drie minuten achter de Amerikaanse winnaar Chad Haga. In het algemeen klasse ment is hij 65ste geworden, op bijna drie uur van eindwinnaar Richard Carapaz. Tolhoek startte de Giro als één van de belang rijke knechten van kopman Primoz Roglic, die uiteindelijk derde werd. Judoka Sam van 't Westende (-73 kilo) kwam zaterdag dicht bij een medaille tijdens de Eu ropean Cup in het Roemeense Cluj-Napoca. De Vlissinger verloor echter de strijd om het brons. Van 't Westende won, na drie maanden zon der toernooien, zijn eerste drie partijen, waar van één op ippon. In de halve eindstrijd delfde hij echter het onderspit tegen de Moldaviër Victor Sterpu. En ook in het gevecht om de derde plaats kon hij het net niet bolwerken. Petru Pelivan, eveneens een Moldaviër, be sliste het duel vier seconden voor tijd. Van Anrooij Eredivisie NK De kleine kans om de finale van de play-offs te halen, was voor Goes zaterdag al na zes minuten verke ken. Na de 3-0-nederlaag op eigen veld kwam de derdedivisionist een vroege achterstand in Lienden niet meer te boven en verloor met 2-1. Daardoor zit het seizoen erop. Ondanks de felle zon en de hoge temperatuur droeg trainer Rogier Veenstra zaterdag een donkerge kleurde trui. ,,Uit bijgeloof. Ik draag dit seizoen tijdens wedstrij den altijd dezelfde kleding. Van daag heeft het niet geholpen, hè'', zei hij lachend. ,,Ik moet trouwens mijn rode boxershort inruilen voor een zwart-witte'', doelde hij op zijn overstap naar ASWH, dat nog in de race is voor promotie naar de tweede divisie. Het elftal uit Hendrik-Ido-Ambacht treedt komende week aan tegen FC Lien- den en dus niet tegen Goes. De Zeeuwse ploeg, die speelde zonder de geblesseerde Steve Schalkwijk, wist vooraf dat het slechts een kleine kans had om de finale te halen. Het heenduel ein digde woensdag al in een 0-3-ne- derlaag. Na zes minuten verdween zaterdag ook het laatste sprankje hoop. Ruben Hollemans tikte de bal verkeerd terug, Guytho Mij boom profiteerde: 1-0. Ray Kroon baalde van de uit schakeling. ,,Dit geeft niet de vol doening van een geslaagd seizoen. We hadden er meer uit kunnen halen. Vooral thuis hebben we het vergooid. We kwamen hierheen om de tegenstander zenuwachtig te maken. Na het vroege tegen doelpunt hielden we in ons ach terhoofd dat het nog penalty's konden worden.'' In de 29ste minuut kon ook die mogelijkheid weggestreept wor den. Mart de Kroo en Kroon waren dicht bij een doelpunt, maar scoorden niet. FC Lienden, dat ook een aantal kansen had gemist, scoorde uiteindelijk wel via Ver steeg: 2-0. De Kroo maakte voor rust uit een strafschop nog wel de 2-1. Verder kwamen de Goesena- ren niet. Veenstra kon leven met de uit schakeling. ,,Ik wilde koste wat kost promoveren, maar de cijfers liegen niet. We liggen er terecht uit. Maar als je de kansen opsomt... We hadden vandaag weer een paar goals kunnen maken.'' De oefenmeester is blij dat het seizoen klaar is. De Middelburger strijdt met JVOZ JO17-1 nog voor lijsbehoud, daarna neemt hij acht weken vrij. ,,Ik ben al een tijdje moe. Ik denk dat mijn vriendin wel wat aandacht heeft ver diend. Ik was degene die op vrij dagavond naar Oldenzaal reed om een wedstrijdje te bekijken.'' Uitzwaaiwissel Veenstra gunde Klaas van Hecke (vertrekt naar Kloetinge) en Sherief Tawfik (stopt) in de slot minuten een uitzwaaiwissel. Naast het tweetal vertrekken In Noordwijkerhout toonde de ploeg opnieuw veerkracht, net als afgelopen woensdag. Ook nu werd een 2-0-achterstand opgehaald (2-2), maar ging de ploeg vervol gens alsnog onderuit. Hoek en VVSB lagen kwalitatief gezien niet eens zo heel ver uit elkaar, maar een afmaker (Frank Tervoert) én cruci ale fouten maakten het verschil. Zo bekende Hugo Vandenheede vorige week al dat hij in het eerste duel niet in een 3-5-2-systeem had moe ten beginnen. Hoek speelde afgelopen woens dag een belabberde eerste helft en was onherkenbaar. In de tweede helft veranderde dat, kwam de ploeg terug tot 2-2 en had het ook op voorsprong moeten komen. ,,Als wij thuis die 3-2 hadden gemaakt en dat vast hadden kunnen hou den, dan had je vandaag een heel andere wedstrijd gekregen'', zei Fa bian Wilson. ,,Dan had VVSB moe ten komen en dat vinden ze niet fijn. Ze houden constant zeven man achter de bal.'' Vandenheede: ,,Deze ploeg voetbalt al een heel seizoen puur vanuit de omschakeling.'' Daar heeft het ook de spelers voor, met Tommy Bekooij en Frank Tervoert als belangrijkste pionnen Ut M WIELRENNEN Antwan Tolhoek. foto cor vos JUDO De voetbalsters van van Hontenisse hou den kans op promotie naar de eerste klasse van het zondagvoetbal. De ploeg won gisteren door twee goals van Lisan van de Broek met 2 1 van KFC en verschafte zich daarmee toe gang tot de halve finale tegen FC Limmen, vol gende week maandag op eigen veld. Tijdens de derde clubcross van RES-Axel won Jeffrey van Kempen de sterkste klasse, de samengevoegde 250/500 cc bij de senio ren. Hij had slechts twee punten meer dan zijn eerste achtervolger. Met twee fraai uitgevoerde proeven zorgde Wilma Salm uit Goes, met de merrie Elise, voor een fraaie afsluiting van de eerste dag van RV Se-Ros dressuurtweedaagse. Ze liep zaterdag twee keer op rij naar de zege. PM 1 Wielrenster Shirin van An rooij (17) uit Ka- pelle heeft za terdag in Dene marken de Tour de Himmelfart gewonnen. In de driedaagse won ze de af sluitende etappe en klom naar plek één. 2 Voor de tweede keer dit seizoen heeft beachvolleybal- ler Dirk Boehlé een eredivisie- toernooi ge wonnen. De Hulstenaar ze gevierde dit keer met Ste fan Boermans in Heerenveen. Eerder wonnen ze al in Heer len. J Biljartster Clau dia van den Berge uit Ka- pelle is op het Nederlands Kampioen schap libre dames interval als derde ge ëindigd. Ze won tijdens het NK wel van de nummers één en twee, maar pakte brons. De cijfers liegen nie Len Wolters Lienden Goes-trainer Rogier Veenstra. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 6. Mijland FC Lienden-Goes 1-0 "'na, 29. Versteeg 2-0 2-1 36. De Kroo (pen.) Opstellingen Jonkerman Meulmeester Bilen Klap Felomina Tawfik Betalsi 87. Bank Intezar James Wiafe-Danquah Van Hecke 81. Ajiach 87. Dekker Boerstra Hollemans 70. Zakir Nguyen Mansouri 46. De Vlieger Mijland De Winter 53. Bellasan Franse Versteeg De Kroo Uiterloo Kroon Scheidsrechter: R. Gasner (Zandvoort) Toeschouwers: 250 Voetballen in de tweede divisie blijft vooralsnog niet meer dan een droom voor Hoek. Na de promotie van afgelopen jaar de buteerde de Zeeuws-Vlaamse club dit seizoen zeer verdienste lijk in de derde divisie. De tweede-periodetitel leverde deelname aan de play-offs op, maar dat ticket kon niet worden verzilverd. VVSB was over twee duels met 7-4 te sterk, waardoor het seizoen van Hoek erop zit. Barry van der Hooft Noordwijkerhout Lionel Fitsch (links) baalt na een goal van Frank Tervoert (21). FOTO KEES KUIJT/ORANGE PICTURES a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36