TOM DUMOULIN Osaka snel naar huis WIELERLEGENDE IN WORDING 6 TENNIS ROLAND GARROS Ze heeft net als leeftijdsgenoot Roger Federer (37) haar afscheid nog niet aangekondigd, maar het tijdperk Serena Williams lijkt bijna ten einde. In Parijs was ze na drie rondes klaar. Fardau Wagenaar Parijs Roland Garros was dit jaar een ware worsteling voor de Ameri kaanse Serena Williams. De eerste twee rondes overwon ze maar met moeite, zaterdag sneuvelde ze te gen haar zeventien jaar jongere, fanatieke landgenote Sofia Kenin (6-2, 7-5). De nummer 35 op de WTA-ranking was onder de in druk van de grote kampioene aan de overkant van het net, 23-voudig grandslamwinnares, beste speel ster allertijden, maar was beter en won eigenlijk net iets te makkelijk. Het was niet eens zo'n grote ver rassing. Voor het toernooi begon liet Williams zich nogal theatraal in een rolstoel door Disneyland Parijs duwen. Het zag er dramatischer uit dan het was, verklaarde de tennis ster zelf. Williams wilde alleen maar haar knie ontlasten, meer was het niet. Het was desondanks de aankondiging van een toernooi dat niet aan haar besteed zou zijn. Ze gaf niet op, zoals ze vorig jaar moest doen voor haar partij in de achtste finales tegen Maria Sjara- pova, maar succesvol werd haar Parijse optreden niet. Ze verloor zaterdag van een op ponent die beter speelde. ,,Ik was graag verder gekomen, had er geen rekening mee gehouden dat ik er nu al uit zou liggen, maar het is zo als het is'', zei ze. ,,Ik ben toch blij dat ik ben gekomen, wil hier echt graag zijn. Maar tot nu toe is het een afmattend seizoen voor me ge weest. Ik heb nu een paar weken om me voor te bereiden op Wim bledon, dat moet voldoende zijn, hoop ik.'' Williams won Roland Garros drie keer, voor het laatst in 2015, het jaar dat ze haar aanstaande echtgenoot Alexis Ohanian had ontmoet in Parijs. Voor het toer nooi begon zagen ze elkaar voor het eerst. Williams wimpelde hem eerst nog af en hij herkende haar niet meteen. Ze raakten toch aan de praat, wandelden zes uur door de stad en werden een setje. Twee weken later hield ze op court Phi lippe Chatrier de trofee in haar ar men. Sindsdien is er veel gebeurd. Ze won nog twee keer Wimbledon, een keer de Australian Open, werd moeder en trouwde. Beyoncé was op haar bruiloft, Kim Kardashian ook. Ze drinkt thee met Oprah Winfrey, kent Barack Obama, dat dus. Williams is samen met haar echtgenoot bijna 190 miljoen euro waard, ze zijn hot en big business. Maar op de baan gaat het niet meer zoals ze wil. De laatste twee jaar won ze geen grandslamtitel, ter wijl ze zo graag nog een keer wil, waarschijnlijk de laatste keer. In Parijs viel ze de afgelopen twee edities vooral op door haar looks. Vorig jaar kwam ze in een Tot nu toe is het een afmattend seizoen voor me geweest onflatteuze zwarte catsuit. Dat mag niet meer. Dit keer maakte ze haar entree in een cape, waarop niet al te bescheiden in het Frans de woorden 'koningin, kampioen, godin en moeder' stonden ge schreven. ,,Het betekent dat ieder een een kampioen of koningin kan zijn. Daarom vind ik het mooi'', zei Williams daar deze week over. Roger Federer Na haar uitschakeling zaterdag nam ze weer plaats achter de mi crofoon in de perszaal. De konin gin of godin zei niet veel meer. Ze repte zeker niet over een aanstaand afscheid van Parijs, ook al is ze 37 jaar. Roger Federer doet dat ook niet. Ze houden nog te veel van het le ven op de tour, net als de suppor ters vasthouden aan de twee ten nissterren en hopen dat ze nog lang niet afzwaaien. Maar de tijd begint onherroepelijk te dringen. PARIJS Naomi Osaka is gestrand in de derde ronde van Roland Garros. De als eerste geplaatste Ja panse verloor van de Tsjechische Katerina Siniakova: 6-4 6-2. Osaka had de laatste twee grand slams, de Australian Open en de US Open in 2018, op haar naam geschreven. Ze was sinds haar zege in Melbourne de nummer 1 van de wereld. Op het gravel in Parijs verliepen haar eerste twee partijen vorige week al uiterst moeizaam. Tegen Anna Karolina Schmiedlova en Victoria Azarenka had ze lange driesetters nodig. Te gen Siniakova werd één break haar fataal in de eerste set. In de tweede set was ze kansloos. UITSLAGEN Tom DumouLin is een van de grootste sporthelden van deze tijd, door aLLen geliefd, maar ook een groot raadsel, Dit boek laat zien waar het talent, de eerzucht en de wiLskracht vandaan komen. Een echte must read voor iedere wielerliefhebber! Bestel het nu op pzc.nl/tom maandag 3 juni 2019 'Godin' Williams loopt op haar laatste benen 'V-..-Avft- Serena Williams maakte zaterdag geen enkel moment aan spraak op de overwinning in haar partij tegen Sofia Kenin. foto afp - Serena Williams (37) PC Naomi Osaka. foto afp Tennis Roland Garros. Mannen, derde ronde: Djokovic (Ser/1) - Caruso (Ita) 6-3 6-3 6-2, Struff (Dui) - Coric (Kro/13) 4-6, 6-1, 4-6, 7-6, 11-9, Fognini (Ita/9) - Bautista Agut (Spa/18) 7-6 6-4 4-6 6-1, A. Zverev (Dui/5) - Lajovic (Ser/30) 6-4 6-2 4-6 1-6 6-2, Thiem (Oos/4) - Cuevas (Uru) 6-3 4-6 6-2 7-5, Monfils (Fra/14) - Hoang (Fra) 6-3 6-2 6-3, Katsjanov (Rus/10) - Klizan (Slo) 6-1 6-4 6-3, Del Potro (Arg/8) - Thompson (Aus) 6-4 6-4 6-0, Tsitsipas (Gri/6) - Krajinovic (Ser) 7-5 6-3 6-7 7-6. Achtste finales: Federer (Zwi/3) - Mayer 6-2 6-3 6-3, Nadal (Spa/2) - Londero (Arg) 6-2 6-3 6-3, Wa- wrinka (Zwi/24)- Tsitsipas (Gri/6) 7-6, 5-7, 6-3, 3-6, 8-6. Vrouwen: Derde ronde: Siniakova (Tsj) - Osaka (Jap/1) 6-4 6-2, Keys (VS/14) - Blinkova (Rus) 6-3 6-7 6-4, Kenin (VS) - S. Williams (VS) 6-2 7-5, Barty (Aus/8) - Petkovic (Dui) 6-3 6-1, Halep (Roe/3) - Tsurenko (WR/27) 6-2 6-1, Swiatek (Pol) - Puig (PR) 0-6 6-3 6-3, Anisi- mova (VS) - Begu (Roe) 7-6 6-4, Zadoinov (Spa) - Alexandrova (Rus) 6-2 7-5. Achtste finales: Konta (GB/26) - Vekic (Kro/23) 6-2 6-4, Von- drousova (Tsj) - Sevastova (Let/12) 6-2 6-0, Martic (Kro/31) - Kanepi (Est) 5-7 6-2 6-4, Stephens (VS/7) - Muguruza (Spa/19) 6-4 6-3. of bij uw (online) boekhandel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34