Leeuwinnen met goed gevoel Nederlands elftal profiteert ook van CL-zege van Wijnaldum en Van Dijk, die 4 Ook de internationals van Oranje keken zaterdag naar de finale van de Champions League. Ze deden dat gezamenlijk in hun hotel in Portugal, waar ze donderdag tegen Engeland spelen voor de Nations League. Er was blijdschap voor Georginio Wijnaldum en Virgil van Dijk. Koeman blijft 'En Kevin, vond jij het nou een terechte penalty?' Ook bij de trai ning van Oranje in Lagos galmt de Champions Leaguefinale na. Het is zondagmorgen, iets na half twaalf en Kevin Strootman schudt heftig van nee. ,,Nee, geen pingel'', vindt hij. ,,Want de bal ging via het li chaam naar de hand. Niet an dersom. Het lijkt mij dat je moet laten doorspelen in zo'n geval.'' Ook Steven Bergwijn, Frenkie de Jong en Davy Pröpper vertellen langs de rand van het veld hoe ze keken naar een finale met op het eind twee collega-internationals als winnaars van de belangrijkste Europese clubprijs. ,,Prachtig voor Virgil en en Gini'', glundert Berg- wijn. ,,We hebben na afloop via de groepsapp contact met ze gehad. En ja, natuurlijk hoop ik er zelf ook ooit een keer te staan. Dat is een jongensdroom.'' Bergwijn noemt het 'ook goed voor Oranje dat ze die Cup hebben gewonnen.' ,,Virgil en Gini komen nu met een tophumeur binnen. Dat geeft nog wat extra's op weg naar onze finaleronde in de Nati ons League.'' Het was alweer voor de vierde keer sinds 2014 dat Oranje de CL- finale in Lagos keek. Vijf jaar gele den belegde de KNVB voor het eerst een trainingskamp in deze Portugese kustplaats. Destijds ter voorbereiding op het WK in Brazi lië onder Louis van Gaal. De vorige drie keer was er geen directe Ne derlandse inbreng in de finale. De eindstrijd die Wijnaldum en Van GEEN BARCA Dijk vorig jaar verloren (van Real Madrid) viel in een jaar dat Oranje bij uitzondering in juni elders was. De blijdschap over de Neder landse dubbelslag gaat deze zon dagmorgen hand in hand met be wondering voor de klasse van Liverpool-keeper Alisson Becker. Een jaar na de blunderende Loris Karius hield deze doelman de Reds nu op de been. Kevin Strootman is er niet door verrast. ,,Nee, want ik heb Alisson als ploeggenoot mee gemaakt bij Roma. Daar zag je bij zijn eerste trainingen al: wereld keeper, zó betrouwbaar. In de top kan dat cruciaal zijn.'' Alisson kwam in 2016 binnen als tweede doelman. ,,Hij was een koopje (8 miljoen euro, red) van oud-technisch directeur Walter Sabatini'', herinnert Strootman zich. ,,Alisson zat in dat eerste jaar nog op de bank, keepte alleen in de Europa League. Maar iedereen voelde wel aan: hij wordt eerste keeper. Een topper in het veld, maar ook als persoon daarbuiten." Vandaag sluiten Van Dijk en Wijnaldum aan in het Cascade Resort. Bondscoach Ronald Koe- man en zijn ploeg verblijven daar nog tot morgenavond. Woensdag vliegt het gezelschap door naar het noorden voor het duel met Enge land. Dat er twee 'winnaars' bij zijn selectie aansluiten, benoemde Koeman eerder al als positief. ,,Voor Van Dijk en Wijnaldum is zo'n finale spelen - en winnen - een onbetaalbare ervaring. En daar heeft ook Oranje als team profijt van.'' Koeman gaat nog wel met de twee om tafel om te kijken of - en zo ja hoe lang - ze donderdag zul len spelen tegen de Engelsen, die zelf zeven man bij de CL-finale hadden. Dat gesprek zal in een an dere stemming gaan dan vorig jaar. Toen kreeg Koeman twee te leurgestelde spelers binnen in de voorbereiding op twee oefeninter lands tegen Slowakije en Italië. vere conclusie aan verbinden dan de mensen die goed keken. Vooral de eerste helft worstelde Oranje met het fysieke spel van de tegen stander. Het is precies het type spel dat Nederland straks ook zal treffen in de poule tegen Nieuw- Zeeland, Kameroen en in mindere mate Canada. Dat Nederland toch ruim won, met twee goals van Shanice van de Sanden was een verdienste. Bijkomend: de ver wachtingen zullen weer een beetje hoger zijn. Een beetje? Bondscoach Sarina Wiegman: ,,Ik zei eerder: voor het publiek waren we al vijftien keer wereldkampi oen geworden. Nu zijn we al der tig keer wereldkampioen.'' geen topscorer aller tijden van Oranje, maar dat is een kwestie van tijd. Vivianne Miedema maakte tegen Australie haar 58ste doelpunt voor het Nederlands team en ze staat daarmee bijna op gelijke hoogte met Manon Melis (59). Je hoeft geen helderziende te zijn om te voorspellen dat het re cord tijdens het WK sneuvelt. Ze ker als je kijkt naar Miedema. Veel commentaar is er in het verleden geweest op haar houding in het veld: te passief, te weinig teamspe ler. Ze is nu extreem afgetraind en fitter dan ooit. Mentaal gesteund ook door de uitverkiezing van be ste speelsters van de Engelse Pre- O UITSLAG Laten we met het meest basale beginnen: de uitslag. 3-0 tegen de nummer 6 op de wereldranglijst staat natuur lijk zo vlak voor het 'echie' in Frankrijk. Wie de wedstrijd niet heeft gezien zal daar een positie- maandag 3 juni 2019 'Virgil en Gini komen binnen met tophumeur' Maarten Wijffels Lagos LAGOS Bondscoach Ronald Koeman verruilt Oranje niet op korte termijn voor FC Bar celona. ,,Ik heb mij geconfor meerd aan de KNVB'', ver telde hij aan de NOS. ,,Als je na een seizoen nog een jaar te gaan hebt tot het EK, dan is dit niet het moment.'' Koeman maakt daarmee een einde aan alle speculaties. Daley Blind is geketend tijdens de training van Oranje. foto anp De selectie van Nederland kijkt in Portu gal naar de fi nale. FOTO KNVB MIEDEMA OP JACHT Ze is nog De voetbalsters van Oranje stappen morgen in het vliegtuig naar Frankrijk voor hun laatste week voorbereiding op het WK. Mét een 3-0 oefenzege tegen Australië als bagage. De laatste plussen en minnen op een rijtje. Daniël Dwarswaard Eindhoven De Leeuwinnen nemen afscheid van het uitbundige publiek, dat hen succes wenst op het WK in Frankrijk. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32