3 Champions League en willen nu ook de Nations League als kers op de taart Het kan dus nóg sneller Vijf Ajacieden in CL-selectie Duels dan zo'n prijs hebt, dan ben je wel trots. Vereerd ook. Mijn droom is uitgekomen. Niet veel spelers win nen de Champions League. En Ne derlandse spelers al helemaal niet. En ook nog man of the match." Kiev Maar het draaide om die enorme beker, die door keeper Alisson werd vastgehouden alsof het zijn pasgeboren zoon betrof. Liverpool koesterde de prijs die vorig jaar in Kiev uit hun handen was geglipt tegen Real Madrid. ,,Daar heb ik het de laatste drie weken met Gini zo vaak over gehad'', zegt Van Dijk. ,,Dat we weer een kans kregen op een geweldige prijs. Dat we niet meer wilden meemaken wat we in Kiev na afloop voelden. En we hebben het geflikt. Na de 2-0 van Origi kwam het besef pas echt: wij hebben gewoon de Champions League gewonnen. Na afloop ben ik op het veld gaan liggen. Daar kwam de emotie.'' Die kwam ook bij Wijnaldum, die een traantje moest wegpinken. In de halve finale tegen Barcelona was hij beslissend met twee tref fers. In Madrid kwam hij niet echt in het stuk voor en volgde na de rust een wissel. Na het laatste fluitsignaal zochten de Nederlan ders naar een mogelijkheid om de familieleden het veld op te krijgen. Wijnaldum stapte zelfs de lift in om ze van de tribune te plukken. ,,Daar werd allemaal zo moeilijk over gedaan'', zegt Van Dijk. ,,Als een club als Real een prijs wint, staan twee minuten later al hun kinderen op het veld. Bij ons is dat opeens anders. Bloedirritant.'' Wijnaldum vond dat ook, maar de diplomaat die hij zo vaak is, vond een oplossing. En dus lagen alle kinderen gelukkig in de con fetti te spartelen met de kersverse winnaars van Europa's hoofdprijs. ,,Maar eigenlijk zie ik het als een start, naar nog meer,'' aldus Van Dijk. ,,Ja, ook naar de Nations League. We vieren deze prijs. In Madrid, in Liverpool met een tocht door de stad. Maar maandag middag (vandaag, red.) staan Gini en ik in Lagos bij Oranje.'' En met de status van kampioe nen van Europa. ,,Die prijs, we hebben hem gewoon'', zegt Wij naldum. ,,Maar Oranje is deze week ook weer belangrijk. Daarom drink ik geen alcohol, daar moet je van herstellen. Dat kost mij veel energie. En we willen ook in de Nations League presteren.'' Nations League De belangrijkste clubprijs en de belangrijkste landenprijs pakken in één jaar, het kan. Zonder EK of WK is de Nations League het al ternatief. En waarom zou Van Dijk dan niet in aanmerking komen om gekroond te worden tot beste spe ler van het jaar? Hij is al de beste in de bewierookte Premier League. In de Champions League was hij volgens de vakjury de beste. En Messi, Ronaldo en Griezmann excelleerden niet zoals voorheen. Het is een thema dat het indi vidu boven het collectief stelt. En daar zijn Van Dijk en Wijnaldum niet van. ,,Mijn bijdrage in de halve finale? Die was er, maar tegen Spurs speelden we niet onze beste wedstrijd'', zegt Wijnaldum. ,,Ik ook niet. Ik vond Spurs ook beter, maar ze kregen geen grote kan sen.'' De gecombineerde vlag van Ne derland en Suriname, waar hij na afloop mee rondliep, heeft hij dan al netjes opgeborgen. Respect voor beide landen, weer de diplomaat in de voetballer. ,,Dit is een prach tig weekeinde voor Liverpool.'' maandag 3 juni 2019 GO De rake strafschop van Mohamed Salah na 1 mi nuut en 48 seconden was de op twee na snelste goal in een EC1/CL-finale. Alleen Paolo Maldini (AC Milan 2005, na 51 seconden) en Enrique Mateos (Real Madrid 1959, eerste minuut) scoorden sneller. In zijn laatste 64 duels voor Liverpool heeft Van Dijk geen enkele tegenstander voorbij laten dribbelen. c fl De selectie met de beste twintig spelers van dit seizoen in de Champions League telt vijf Ajacieden: Matthijs de Ligt (foto), Dusan Tadic Hakim Ziyech, Frenkie de Jong en David Neres. Ook Van Dijk en Wijnaldum zitten erbij. F A* De Champions Leaguefinale van Georginio Wijnaldum en Virgil van Dijk in beeld: de spanning vooraf, de wedstrijd zelf, de ontlading meteen na het laatste fluitsignaal, pronkend met de felbegeerde beker én het feest na afloop met beide families op het veld. fotos pim ras prijs en wij flikken het!' A Samen met de beker in het vliegtuig terug naar Liverpool.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31