Sensatie a.u.b. Wijnaldum en Van Dijk zijn trots op het winnen van de CHAMPIONS LEAGUE FINALE: TOTTENHAM - LIVERPOOL 2 Georginio Wijnaldum (28) en Virgil van Dijk (27) staan sinds zaterdag voor eeuwig in het rijtje van winnaars van de Champions League. „Deze prijs is voor alle mensen die mij in mijn loopbaan hebben geholpen.'' HUGO BORST Column Het uitzwaaiwedstrijdje in Eindhoven was onverwacht spectaculair. De Oranje Leeu winnen wankelden het eerste kwartier te gen de über agressieve Australiërs. Maar de vrou wen van Sarina Wiegman bleken in staat twee ver snellingen hoger te schakelen, schuwden de duels niet. Een doelpunt uit een spelhervatting (met veel gevoel getrapt door Spitse, ingekopt door Van de Sanden) en een echte spitsengoal (Miedema) en de overwinning was een feit. Tot het eind was Nederland - Australië het consumeren waard. Ik installeerde me spinnend naast onze poes op de bank voor de Champions League-finale. De eer ste conclusie na 24 seconden: zoals hockeyers op jacht gaan naar strafcorners door tegen de voet van de opponent te schieten, stelen topvoetballers vanaf nu penalty's door in het strafschopgebied van dichtbij op de arm van de tegenstander te mik ken. Mané deed het bij Sissoko en arbiter Sko- mina floot voor een pin gel. Reken maar dat Mané de dwaling van de Slo veense scheidsrechter in de slotminuut van Paris Saint-Germain - Man chester United - hij gaf een belachelijke straf schop - heeft gezien. Na de vroeg verzilverde strafschop ontaardde het duel in onvoorstelbaar gepruts. Topvoetballers verzaakten op gênante wijze. Het was saai en slecht. Nog een tegenvaller: er kwam een streaker het veld op, een vrouw. Ze was niet naakt zoals de traditie voorschrijft, nee, de juf frouw had een pakje aan met reclame erop. Het voetbal van Liverpool en Spurs werd gefi leerd. Gijp: 'Niet om aan te gluren'. 'Lelijk', zei Youri. 'Wat een baggerpartij', zei Jack. Na de hervatting sprong onze poes van de bank en ging in zijn mandje liggen. Ik ging op zoek naar pinda's en stroopwafels. Ik dacht aan voetbalpro fessors als Maarten Wijffels van deze krant en Pie- ter Zwart van VI Pro. Van het woord gegenpressing krijgen zij een erectie. Als de amusementswaarde nul is, zien zij nog perspectief. Ik dacht even terug aan de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en RKC (4-5), waar spelers per jaar verdienen wat voetballers van Liverpool en de Spurs per week op strijken. Go Ahead - RKC, dat was pas een bloed stollende voetbalwedstrijd. Ik gun voetbalprofes sors hun lust, maar het volk heeft recht op sensa tie. Het moet toch niet gekker worden: bij een oefen wedstrijd van de Leeuwinnen heb ik me meer ver maakt dan met de Champions Leaguefinale. Dat is niet provocerend bedoeld. Ik zag in 1990 live de WK-finale Duitsland - Argentinië. Het was gruwelijk slecht. Finales val len vaak vies tegen. Toch ben je geneigd te denken: Ajax - Liverpool was wél heel leuk en heel mooi geweest. Hopelijk schakelt het Nederlands elftal donder dagavond Engeland uit, want straks moeten we nog gaan denken dat ze in Engeland het voetbal hebben uitgevonden. Laat Oranje zondag alsje blieft de Nations League winnen. Voorwaarde is wel: met groots en meeslepend voetbal. Dat gou den visitekaartje geeft Ronald Koeman een dag later af bij Barcelona. Bij een oefenduel van de Leeuwinnen heb ik me meer vermaakt dan met de CL-finale Georginio Wijnal- dum denkt even na. Even daarvoor heeft de 28-jarige middenvelder van Liverpool al ver teld dat het besef dat hij de groot ste clubprijs van het seizoen op zijn naam heeft geschreven, waar schijnlijk nog moet indalen. ,,Deze prijs wil iedereen winnen'', zegt hij. ,,En wij hebben hem.'' Het woordje 'ik' valt niet. Dat valt sowieso zelden bij Wijnal dum. En ook niet bij zijn ploegge noot Virgil van Dijk. Voorbeeldige teamplayers, echte familiemensen. Alsof je vrolijke en gemanierde buurjongetjes de Champions League hebben gewonnen. ,,Die prijs geeft wel een trots gevoel'', zegt Wijnaldum, die, ook al zo ty perend, enorm te doen had met zijn voormalige ploeggenoot Moussa Sissoko. De oud-speler van Newcastle maakte al in de eer ste minuut hands en hielp daar mee Liverpool snel in het zadel. ,,Voor wie deze prijs is? Voor mijn oma Francina? Voor Rotterdam West? Nee, deze is voor iedereen. Voor alle mensen die mij in mijn loopbaan hebben geholpen.'' Ik zie het als een start, naar nog meer. Ja, ook naar de Nations League Nu staat hij aan de top van de voetbalwereld. Wijnaldum? Dat was dat jonge talent van Feyen- oord dat overzicht ontbeerde om in de as van het veld te spelen, vonden zijn criticasters. Maar Wij- naldum zocht en vond mensen die hem verder konden helpen. Zoals ook Van Dijk, die nimmer het eti ket 'bijzonder getalenteerd' opge speld kreeg, maar stappen vooruit bleef zetten. En dan ben je opeens 'man van de wedstrijd' in de eindstrijd van de Champions League in een kol kend Wanda Metropolitano in Madrid. Van Dijk glundert. ,,Ik heb een heel lange weg afgelegd. Als je Robben heeft opvolgers tOTSPS*- II 'Iedereen wil die Mikos Gouka Madrid - Van Dijk maandag 3 juni 2019 Georginio Wijnaldum en Virgil van Dijk zijn de eerste Nederlanders sinds Arjen Robben (zes jaar terug, met Bayern München) die de CL hebben gewonnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30