Vestrock Studiepotje voor alle Nederlanders Zweten op het fietsje voor de Wouter Weylandt Toertocht 2 MARLEEN BLOMMAERT maandag 3 juni 2019 Column Hulst is een vreemd stadje. Het lange weekend bewees dat weer in alle toonaarden. Iedere keer weet de stad vele emo ties bij me op te roepen. Ook dit weekend: lichte ergernis, oprechte ontroering, thuis voelen, ontspan nen maar bovenal genieten. Vest- rock: een klein festival van drie da gen, in en rond de oude vesting. Het was de tiende editie, maar ik was er nog nooit. jongste dochter. Een beetje onwen nig. Maar dat gevoel verdwijnt al snel. We zien allebei vrienden die we zeven dagen of zeven jaar lang niet zagen. Warm weerzien volgt en even bijkletsen. Als ik om me heen kijk, zie ik dat we niet de eni gen zijn. Velen doen dat wat ze al eeuwen doen in Hulst, babbelen, babbelen en babbelen en eten, drinken, vrolijk zijn zoals de Hopsa's uit een van de verhalen van Tom Poes. Groepjes meisjes en jon- gens paraderen heen en weer. Het kledingadvies op vrijdag was dui delijk: zwarte skinny jeans voor de dames, haar in een middenschei ding en los zodat er flink mee ge wapperd kan worden. Op zaterdag werd het een minirokje. Ik zie ook wijde pijpen, gehaakte truitjes, lange jurken en bloemetjes in het haar. Ik glimlach. Zaterdag is de oude basiliek het toneel van een paar mooie kleinschalige optredens. De eerste vijftien rijen zijn gereserveerd voor bewoners uit de verzorgingshui zen. Ze zitten er als eerste en ver trekken als laatste die middag. Frans Bauer zal er een mooi optre den geven. Ze krijgen een kopje koffie en een gebakje en genieten zichtbaar. Ook van de popoptre dens daarvoor tot mijn verbazing. Het is ontroerend om alles te mo gen bijwonen. Ik pleit voor een Vestrock Senior, zoals een kennis suggereerde. Het was geweldig. DE STELLING Vandaag: Houd de kerncentrale zo lang mogelijk open 691 stemmen Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters PRAAT WEL EENS TIJtSENS tSE SLAAP NOEM EEN HIT VAN MARIANNE WEBER ^fÜlSDn1 CineCity dicht vanwege brand i m&.r~ Fietser (83) komt om bij ongeluk KRUININGEN Man slaat vrouw en kind met hamer De ministers van Sociale Zaken en Onderwijs hopen met het nieuwe subsidiesysteem jaarlijks 100.000 tot 200.000 mensen te helpen zich verder te ontwikkelen. Het geld kan worden aangevraagd om bijvoor beeld een mbo-diploma te halen of een certificaat waarmee werkne mers in een bepaalde sector hogerop kunnen komen. Ook losse cursus sen komen in aanmerking voor sub sidie, zolang die gericht zijn op loop baanontwikkeling of betere inzet baarheid op de arbeidsmarkt. Het kabinet wil de huidige fiscale aftrek na 2020 inruilen voor een sub sidie omdat de middelen daarvoor - ruim 200 miljoen euro aan gederfde belastinginkomsten per jaar - nu nauwelijks terechtkomen bij men sen die hier het meeste baat bij heb ben. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om flexwerkers, werklozen en men sen die actief zijn in een 'krimpbe- roep', zoals verkoop- en administra tief medewerkers. Juist voor deze categorie is het be langrijk dat zij zich ontwikkelen om ook in de toekomst aan het werk te blijven of te komen, meent het kabi net. Tegelijkertijd maakt deze groep amper gebruik van de fiscale aftrek, ook omdat zij vaak te weinig verdie nen om er überhaupt voor in aan merking te komen. Wie straks een zogeheten Stap- budget wil aanvragen - de afkorting staat voor Stimulans Arbeidsmarkt positie - kan zich melden bij een on line loket. Waarschijnlijk wordt die taak neergelegd bij het UWV. Zodra de aanvraag is goedgekeurd, wordt het budget direct uitbetaald aan de Bestaande regeling wordt nauwelijks gebruikt door groep die er het meeste baat bij zou hebben aanbieder van de cursus of opleiding en kan de deelnemer van start, zo is de bedoeling. Volgens de bewindslieden blijft het budget op deze manier toegan kelijk in gebruik en wordt misbruik tegengegaan. Iedere Nederlander komt in principe in aanmerking voor een Stap-budget, al wordt ge keken of de aanvrager niet al aan spraak maakt op andere overheids- potjes, zoals studiefinanciering. De geplande invoering van het nieuwe Stap-budget per 1 januari 2020 wordt niet gehaald. Daardoor blijft volgend jaar de fiscale aftrek nog bestaan.P6 Zo'n veertig wielrenners namen zaterdag deel aan de eerste etappe van de Zeeuwse Wieler Wind Zes daagse (ZWW6D). Bij Cycle Hub in Middelburg gingen de deelne mers vanaf 9.00 uur van start voor de Wouter Weylandt Toertocht. De tocht voerde over Walcheren, via Oostwatering naar Vrouwen polder richting Neeltje Jans en te rug langs de Walcherse kust, om bij Westkapelle weer af te buigen naar Middelburg. Gerben Schram van Sport Zeeland dat de toertocht or ganiseert: ,,Het was enorm druk op Walcheren. Prachtig weer, veel toe risten. Het was even goed opletten daarom. Maar alles is goed verlo- pen. Geen ongelukken, geen bles sures." Aan de tocht van zaterdag deden een paar recreatieve fietsers mee maar het merendeel van de wielrenners behoorde tot de die hards, aldus Schram. ,,Die willen per se alle zes de routes rijden." Schram verwacht meer deelnemers aan de komende tochten. ,,Daar zit ten lokale wielercomités achter. Die brengen hun eigen achterban mee." De ZWW6D is in 2017 voor de eerste keer gereden. Verspreid over zes weekenden worden door heel Zeeland heen zes uitdagende en winderige routes gereden. Op 16 juni is de tweede tocht, de Zeeuwse Wind Route over onder meer de dammen, de Zeelandbrug en de Oosterscheldekering. 4 dagen top beoordeeld 4*-Van der Valk hotel bij Nijmegen Maar ik pleit ook voor een 'Vo gelhut' voor de fotografen en fil mers, of ze nou professioneel zijn of 'slechts' hun smartphone ge bruiken om 'alles' vast te leggen. Als een zwerm spreeuwen zijn ze, even talrijk en even hinderlijk. Hou er eens mee op, geniet ervan! En laat ons dat ook ongestoord doen. Het is ontroerend om alles te mogen bijwonen Vrijdagmiddag ga ik met mijn Reageer op pzc.nl Gisteren: De zeehond is de leukste attractie van Zeeland \K, HOU fiOUANt VLISSINGEN In bioscoop CineCity in Vlissingen woedde gis terochtend even voor negen uur een brand. Alle voorstellingen werden geannuleerd. Volgens Sander Verdonk van Ci neCity merkte een schoonmaakster de brand snel op. De brand ontstond door nog onbe kende oorzaak in een ruimte achter de snoep winkel. Verdonk: ,,Ze rook een brandlucht en zag ook rook. Overal in het pand zijn brandblussers, ze heeft het brandje di rect geblust, nog voordat de brandweer er was. De vraag is of de rook nog verborgen schade heeft veroorzaakt." WESTDORPE Een 83-jarige fietser is zaterdag om het leven gekomen bij een botsing met een auto op de Bel gisch-Nederlandse grens bij Westdorpe. Het slachtoffer uit Zel- zate (B) stak om 15.35 uur de Tractaatweg over bij de kruising met de Stekkerweg in Zelzate en werd geraakt door de auto. De man overleed ter plaatse. Volgens een woordvoerder gebeurde het ongeluk in Nederland, maar belandde het slachtoffer in België op het wegdek. Daarom werkten agenten uit beide landen samen. De weg richting België was enige tijd afgesloten. De politie heeft vrijdag avond een 44-jarige man aangehouden in zijn woning in Kruinin- gen. Hij wordt verdacht van de mishandeling van twee kinderen en het bedreigen en mishande len van een vrouw in Steenbergen. De mis handeling gebeurde om 20.20 uur op de Zuidwal in Steenbergen. De man zou een 32-jarige vrouw uit die plaats en haar 9- jarige zoon op het hoofd geslagen hebben met een hamer. Ook heeft hij haar 3-jarige zoon ge schopt. Daarna be dreigde hij de vrouw met een mes. Nederlanders die zichzelf willen (bij)scholen, kunnen straks een 'ontwikkelbudget' aanvragen van 1000 tot 2000 euro per jaar. Tegelijkertijd maakt het kabinet het onmogelijk om studiekosten nog af te trekken van de inkom stenbelasting. Laurens Kok Den Haag Ondine van der Vleuten Middelburg Van der Valk Hotel Nijmegen - Lent V 3 overnachtingen in een Comfort Hoekkamer V 3 x ontbijtbuffet t.w.v. 45,00 p.p. V Vrij gebruikvan wellnessfaciliteiten V Op Zoover beoordeeld met een 8,8 V In ca. 10 min. in hartje centrum j t hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2