O Muzikale precisie zonder fratsen 22 MEDIA CULTUUR VINCENT LUISTERT RADIO Marco Borsato trapte af met zijn concertreeks in de Kuip, de maand juni zit bomvol grote liveconcerten op Nederlandse bodem. Het zijn er zo veel dat één muziekliefhebber ze niet eens allemaal kan bezoeken. Welke keuzes heeft u? v Het begin van Dieper in de Nacht, een nieuw interviewprogramma op Ra dio 1, overtrof al mijn verwachtin gen. En dat terwijl het persbericht nog zo braaf klonk. 'Presentator Renze Klamer ont vangt prominente gasten, simpelweg omdat hij ze interessant vindt. Persoonlijke vragen, actualiteiten, dromen en ambities, het komt allemaal voorbij. Renze: „Iedereen weet dat de mooiste gesprekken 's nachts plaatsvin den. In dit programma wil ik die gezellige maar soms ook rauwe eerlijkheid van de nacht opzoeken met prominente gasten.'' De gasten zijn stuk voor stuk prominenten en toonaangevend in hun vakgebied.' De eerste prominent die 'aanschoof' was Fidan Ekiz. 'Wat is de missie van deze flam boyante opiniemaker met een eigen talk show?' Zo'n gebakkenluchtpersbericht kan je de zin tot luisteren ontnemen, maar ik ben een pro natuurlijk, ik luister dwars door clichés heen. Daar kreeg ik geen spijt van. O man, dat begin, dieper kon het niet. Klamer sprak ons toe vanuit de allerdiepste krochten van de nacht, in een galm waarbij vergeleken de voormalige Koepelgevangenis van Haarlem klinkt als een invalidentoilet. Wat een sound. ,,Ik sta hier in een knus theatertje met een stoeltje of tweehonderd'', galmde hij. Eindelijk, dacht ik, eindelijk weer wat vervreemdends op de radio. Ze beginnen te beseffen dat al dat kabbelende geklets wat saai wordt op den duur. Dat de den ze zeker, want wat bleek: de prominent was er niet. De flamboyante opiniemaker met het hart op de tong was na een iftar in Rotterdam blijven steken in een Borsatofile. Klamer moest nog wennen aan zijn nieuwe ontregelende rol, hij greep naar de muziekbak en zette Mumford Sons op. Na tien minuten arriveerde de prominent alsnog. Er ontspon zich een gezellig gesprek op het podium van de knusse zaal, voor de tweehonderd lege stoeltjes. Het geluid was op orde, maar het drong niet meer zo tot me door. Het was alsof ik op de achterste rij, ver van het podium zat. Ik hoorde de prominent over haar haar praten, over witte wijn, laat komen, worden wie je bent, over religie, De Wereld Draait Door. Ik dutte weg. Worsteling, hoorde ik in de verte, jaloers, twijfel. Ik droomde dat ik met Renze Klamer in een vrijgemaakte kerk zat. We hadden God uitgenodigd, maar Hij kwam niet opdagen. Quote van de dag Ik ben niet zwanger. Ik heb zitten smikkelen van al dat lekkere eten bij het hotel maandag 3 juni 2019 Jensen: RTL liegt Elton tegen censuur Alexander van Eenennaam STADIONS Olympisch Stadion (Amsterdam) Watskeburt-hiphoppers geven hun grootste show tot nu toe. Willie Wartaal, Vjèze Fur, het zegt u niets? Geen punt, er zijn toch geen kaartjes meer te krijgen. Johan Cruijff Arena (Amsterdam) 11 juni: Metallica Heavy metal die al decennia meegaat laat de Arena trillen. Sympathiek van de band: elke bezoeker krijgt ook het laatste album cadeau en kan achteraf een mp3 van dit concert downloaden. Nu alleen nog hopen dat de akoestiek een beetje meewerkt. De Kuip (Rotterdam) Goffertpark (Nijmegen) 13 juni Bon Jovi Jeugdsentiment voor veertigers. De lange haren van de jaren 80 is Jon Bon Jovi allang kwijt, maar zijn aantrekkingskracht nog niet. Leuke meezingrock, maar is die goed genoeg voor het formaat-Goffertpark? In 2016 overleed Glenn Frey. De aankondiging dat The Eagles weer op tournee gingen, met Don Henley (72) als het enige bandlid van het eerste uur, riep de nodige scepsis op. Maar zater dag, in de uitverkochte Ziggo Dome, speelt de band alle twij fels weg. Zoon Deacon Frey (26) en countryster Vince Gill (62) zijn geweldige vervangers, en ook de rest is in topvorm. Bijzonder is het moment waarop Deacon zijn overleden vader eert in het intens gezon- gen Peaceful Easy Feeling. Aan het einde van het nummer zorgt de afbeelding van de oprichter van The Eagles op de schermen voor een ovatie van bijna een minuut. The Eagles zijn wars van vuur werk, theater en andere sfeerver- hogende fratsen. De band is ge komen om zijn 24-karaats pop liedjes uit te voeren met een adembenemende precisie en concentratie. Het is wonderbaar lijk hoe mooi de verschillende stemmen nog immer kleuren in prachtsongs als New Kid in Town, Lyin' Eyes, Don Henley-hit The Boys of Summer, Desperado en natuurlijk Hotel California, dat live misschien nog wel beter en intenser klinkt dan op het album. Soms, in het weeïge Love Will Keep Us Alive en de veel te lang doorneuzelende Vince Gill-song Don't Let Our Love Start Slippin Away, wordt het slaapverwek kend. Gelukkig is er nog rockopa Joe Walsh (71), die in zijn tegen draadse songs Funk#49 en Rocky Mountain Way zijn gitaar laat gieren en brullen en het 2,5 uur durende optreden van peper en zout voorziet. - Mark Roos 27 juni Muse Dieoe —Kim Kötter snoert haar Instagramvolgers de mond, die denken dat ze haar derde kindje verwacht. GO TELEVISIE RTL liegt over het stoppen van Jensen, zei Ro bert Jensen in Business Class. „Tegen mij zei den ze dat het niet de talkshow was die ze wil den maken. Naar buiten toe zeiden ze dat het te weinig kijkers had.'' FILM Elton John is niet blij met de Russische ver sie van de film Rocketman, zonder seks scènes. ,,Het is triest hoe de wereld nog steeds de liefde tussen twee mensen niet ac cepteert'', aldus de zanger. ■u Een maand 7 juni: De Jeugd van Tegenwoordig (uitverkocht) 8 juni: Tino Martin Tino wie? Daar kunt u echt niet meer mee aankomen. De artiestennaam van Eduard Martinus Kattenberg is inmid dels een gevestigde. De popu laire volkszanger verkocht al meerdere keren de Ziggo Dome uit. 16 juni: P!nk (uitverkocht) Kaartjes zijn er niet meer voor de show van deze veelzijdige zangeres, live een van de grootste popsensaties van deze tijd. Is uw dag nu verpest? Wanhoop niet, ze komt in augustus terug op het Malieveld in Den Haag. 5 juni: Marco Borsato De vijfde en laatste van zijn voor Nederlandse begrippen onwerkelijke show. Groots in opzet, met gastartiesten als Davina Michelle, Lil' Kleine en Armin van Buuren. Laatste kans voor de twijfelaars. 25 juni Rammstein (uitverkocht) Is het oude Kuip-beton Ramm- stein-proof? Alsof de muziek van de Duitse metalband al niet hard genoeg is, zet deze ook nog eens een spectaculaire show neer, die het stadion bijna letterlijk in vuur en vlam zet. THE EAGLES Zaterdag 1 juni, Ziggo Dome Amsterdam. Vandaag spelen ze er nog een keer. Don Henley, Eagle van het eerste uur (r). foto hh/andy zuidema 20 juni Phil Collins Hij is nog steeds niet dood en nee, dat is geen foute grap van onze kant. De Brit betitelde zijn tour als Not Dead Yet Live. Een knipoog naar zijn eigen wispel turigheid; hij ging al vaker op afscheidstournee. Toch lijkt dit echt uw laatste kans hem nog te horen. (uitverkocht) Veel interactie met het publiek is er niet vanaf het podium. Wel krijgt u een muzikaal sterk op treden en een visuele show om de vingers bij af te likken. Als enige in het Goffertpark nu al uitverkocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22