Giro cfk regionale nieuws Nieuw provinciebestuur wil kwestie bespreken JOL De afspraak is nu dat de kerncen trale sluit in 2033. CDA, SGP en VVD vinden het 'bespreekbaar' dat de kerncentrale langer open blijft, omdat dit kan bijdragen aan het te rugdringen van de CO2-uitstoot. Voorwaarde is wel 'dat het Rijk zijn verantwoordelijkheid óók neemt', zo staat in Samen verschil maken. De provincie is de grootste aan deelhouder van energiebedrijf PZEM, dat met RWE eigenaar is van de kerncentrale in Borssele. Die draait de laatste jaren met tiental len miljoenen verlies, vanwege de lage energieprijzen. Zeeland wil er het liefst van af en heeft meerdere keren om hulp gevraagd aan het ka binet, maar kreeg tot nu toe altijd nul op het rekest. Nu gaan in Den Haag stemmen op de kerncentrale langer open te houden, omdat an ders de doelen uit het klimaatak koord mogelijk niet worden ge haald. Met name VVD-fractieleider Klaas Dijkhoff heeft zich daarvoor uitgesproken. Als aandeelhouder van PZEM heeft de provincie daarover ook iets te zeggen. In het coalitieakkoord wordt duidelijk gemaakt dat het ka binet in dat geval boter bij de vis moet doen. Uit een voetnoot blijkt dat de PvdA nog steeds wil dat de kerncentrale in Borssele wordt ge sloten. Dat staat in het programma waar mee de partij in maart de Statenver kiezingen is ingegaan. Het minder heidsstandpunt is cruciaal, omdat de Zeeuwse leden van de PvdA vanavond nog met het coalitieak koord moeten instemmen. Uit het bestuursprogramma blijkt dat de coalitie van CDA, SGP, VVD en PvdA doorgaat op de vier jaar geleden ingeslagen weg. Toen was het zaak om de begroting op orde te krijgen. Nu is de komende vier jaar ruim 68 miljoen euro beschikbaar om te investeren in de overgang naar duurzame energie, het inspelen op de klimaatverandering, de ruimte lijke kwaliteit van Zeeland, slim mere mobiliteit, het imago van de provincie, economische vernieu wing, investeringen in wegen en natuurontwikkeling. Hoofdlijnen Het is een akkoord op hoofdlijnen, dus gedetailleerde maatregelen staan er niet in. Wel komt er nog dit jaar een deltaplan zoetwater, een conferentie over de toekomst van het openbaar vervoer en een be sluit over het tracé voor de vernieu wing van de Zanddijk bij Yerseke. Voor de Deltaweg tussen Goes en Noord-Beveland streeft de coalitie naar 'een betaalbare oplossing'. Binnenkort verschijnt de Zomer- nota waarin meer geld wordt uitge trokken voor de Zeeuws-Brabantse taskforce tegen georganiseerde cri minaliteit en voor Zeeuwse musea. Verder wil het nieuwe provinciebe stuur dat alle Zeeuwse scholieren een keer het provinciehuis bezoe ken. Frans Bauer stal de show op Vestrock in Hulst. Hij zorgde voor een onvergetelijk optreden in de basiliek. Er was echter nog meer moois op het driedaagse festival Vestrock: van de Kaiser Chiefs tot Davina Michelle. »P16 Bauke Mollema rijdt zijn beste grote ronde ooit Nieuwsmedia 'Kerncentrale langer open' Drie van de vier partijen van het nieuwe provinciebestuur vinden het langer openhouden van de kerncentrale in Borssele be spreekbaar. Dat blijkt uit het co alitieakkoord Samen verschil maken. Dat is gisteren ver vroegd gepubliceerd, nadat de PZC er de hand op had gelegd. Alleen de PvdA wil de kerncen trale sluiten. Ernst Jan Rozendaal Middelburg SPORT7 Bijna elke pzc.nl dag buien Ook voor het laatste Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1