m W Promotie voor ringrijders van Zoutelande 1 en Gapinge 5 IN DE REGIO 18 WALCHEREN Zorgboerderij ontvangt prijs AMUSE ME HAPJESROUTE f2* MIJN DORP, MIJN STAD - De prijs is een aantal jaren geleden in het leven geroepen om inwoners en ondernemers die op maatschap pelijk vlak de nek uitsteken, in het zonnetje te zetten. ,,Je kent ze wel: mensen die van alles doen op soci aal vlak, maar zelden erkenning krijgen. Daar is deze onderschei ding voor", zegt wethouder Arie Schot. ,,Zie het als een Veers lintje." Het is de vierde keer dat Veere de onderscheiding uitreikt. Agrariër Deze onderscheiding is voor mensen die van alles doen, maar zelden erkenning krijgen Peter Dreessen is verrast. ,,Dit ver wacht je niet. Een mooie waarde ring voor het werk dat wij dagelijks doen." Pitteperk is, naast melkvee bedrijf, een sociaal vangnet voor mensen met een beperking. Het biedt dagbesteding aan zo'n 35 per sonen, die dagelijks in de stallen, op de camping en in de boerderijwin kel werken. De uitreiking van de onderscheiding viel samen met de officiële ingebruikname van de melkcarrousel. Daarmee kunnen bijna 300 koeien binnen een uur gemolken worden. Een vorm van automatisering die Peter en Marjan Dreessen dagelijks enkele uren werk uit handen neemt. ,,Tijd die we goed kunnen gebruiken." Dreessen investeert de komende jaren fors in het toekomstbestendig maken van het bedrijf. Een eerste slag is gemaakt met de installatie van twee warmtepompen. Wat volgt zijn zonnepanelen op de da ken van de stallen. Goed om 60 huishoudens van elektriciteit te voorzien. Dreessen: ,,Wil je in de toekomst een rol van betekenis spe len, dan moet je investeren." Uitbreiden Nu heeft hij 380 koeien, waarvan er 330 dagelijks melk geven. Dat aantal wil hij in de toekomst graag uitbrei den. „Alleen met voldoende koeien kun je genoeg geld verdienen en een bedrijf neerzetten dat voor een toekomstige generatie ook interes sant is. Zodat je personeel in dienst kunt nemen en zelf net als ieder an der ook op vakantie kunt." Steeds meer melkveehouders stoppen door aangescherpte regelgeving. Of starten in het buitenland een nieuwe onderneming. Dreessen hoopt dat hij het bedrijf over enkele jaren kan overdragen aan zijn doch ter en zoon: Manon en Sebastiaan. Tientallen mensen konden zater dag een kijkje nemen bij het bedrijf aan de Breeweg, waar de koeien jaarlijks 3,25 miljoen liter melk pro duceren. Het merendeel van die melk gaat regelrecht naar Campina. Een klein deel gebruikt het bedrijf zelf, voor de productie van kaas. In Serooskerke streden dertien drietallen in de tweede klasse om twee promotieplaatsen. De Ga- pingse Ringrijders Vereniging was gastheer en had een ringrijbaan aan de Goudvijver in Serooskerke uitgezet. Zoutelande 1, bestaande uit Stijn de Visser (27), Jos Wisse (30) en Lout Vos (25), staken maar liefst 82 van de 90 ringen. De ploeg was met Gapinge 5 de beste van de dag. Promotie naar de eerste klasse was door deze drietallen al veilig gesteld met het aantal gestoken ringen. Nieuwland In de kamp waren de mannen van Zoutelande te sterk voor Ingmar Alewijnse (30), Wilbert Koole (26) en Paul van den Broeke (26) van Gapinge 5. Nieuwland 2 greep net naast promotie, het team werd met 81 ringen derde. Spannend was het ook bij de strijd tegen degradatie. Aagtekerke 4 en Gapinge 6 trok ken aan het kortste eind. De persoonlijke titel ging naar Jos Wisse van de afdeling Zoute- lande met 30 ringen. Hij was in de kamp te sterk voor Ingmar Ale- wijnse, de kopman van Gapinge 6. Alewijnse stak ook 30 ringen. Vol gende week strijden de derdeklas sers in Biggekerke. Bij wedstrijden van de afdeling Oostkapelle en Meliskerke vrij dagavond waren respectievelijk Rick Eckhardt en Frank Brasser de sterkste. De laatste stak als enige alle 22 ringen. Leesgroep geschiedenis Avond over Israël Voorleesochtend maandag 3 juni 2019 Pitteperk verrast met 'Veers lintje' WA IVaS VLISSINGEN De Vlissingse hapjesroute Amuse Me was weer een succes. Restaurant houders hebben elkaar dit weekend opnieuw creatief uitgedaagd, met verrassende en smaakvolle amuses. Bij elf restaurants konden bezoekers drie kleine 'signaturegerechten' proeven. Een culinaire ontdekkingsreis door de binnenstad. Amuse Me begon als klein schalig evenement, maar is inmiddels uitge groeid tot een vast gegeven op de Vlissingse festivalagenda. Ieder jaar zijn er meer deelne mende restaurants. Meneer en mevrouw Brandts (foto) genieten van hun drie amuses bij Stadscafé de Dighter. foto lex de meester Agrarisch bedrijf en zorgboer derij Pitteperk in Koudekerke heeft de Veerse Waarderingson derscheiding gekregen. ,,Dat is een mooie waardering voor onze dagelijkse inzet", zegt eigenaar Peter Dreessen. Timo van de Kasteele Koudekerke -Arie Schot, wethouder De ringrijders van Zoutelande 1 (kampioen) en Gapinge 5 (re servekampioen) promoveerden zaterdag naar de eerste klasse. Martijn Minderhoud Serooskerke VLISSINGEN Bibliotheek Vlissingen begint dinsdagavond met een leesgroep ge schiedenis. Belangstel lenden kunnen zich aan melden via andre.schoonderbeek@ senia.nl. De leesgroep zal wekelijks om 19.30 uur beginnen in Biblio theek Vlissingen. MIDDELBURG Het Joods Nationaal Fonds (JNF) geeft mor gen in de Oostkerk Mid delburg een avond rondom het thema: 'Is raël brengt de woestijn tot bloei'. Het pro gramma staat in het teken van de ecologi sche projecten in Israël en in het bijzonder in het het leven van mensen en dieren in de droge Negev woestijn. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot om streeks 22.00 uur. En tree bedraagt 12,50 euro. Aanmelden kan via info@jnf.nl. MIDDELBURG De Zeeuwse Bibliotheek houdt woensdag een voorleesochtend voor De Oostkerk in Middelburg. foto theo giele ouders met kinderen van 2 tot 4 jaar. Tijdens de ochtend zal voorgelezen worden uit de prenten boeken van Jules. Het voorlezen wordt onder steund door gebaren, vertelplaten en de pop genaamd Jules. De och tend begint om 09.30 uur en zal ongeveer drie kwartier duren. Locatie: Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7. KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaars traat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Ver- gulde Baars, 13.30 15.00 uur: Volksdan sen; Cinema Middel burg, 14.00 uur: Ver toning Red Joan Van Eijkeren Dance- Masters, 20.00 22.30 uur: Tangocafé OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peu- terdans, waarbij peu ters op een speelse manier leren bewe gen op muziek VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activiteit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gym- zaal de Combinatie, 09.00 uur: Gymnas tiek voor peuters die al zelf kunnen lopen; Gymzaal de Bran ding, 16.00 uur: Kleu- tergym; Cine Café, 19.45 23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 per sonen WESTKAPELLE Woonzorgcentrum de Kreek, 14.30-16.30 uur: Meezingmiddag met Mieke Roelse; Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18