Groningen lijdt al veel te lang Zeeuwse hotels draaien topkwartaal 1 Parijs 16 ZEELAND De tiende editie van Vestrock in Hulst gaat de boeken in als het festival met veel zon, meer warmte, maar nóg meer als de jaargang met één onvergetelijk optreden: dat van Frans Bauer. M JUBILEUMEDITIE TROPISCH Commentaar Iorgenavond debatteert de Tweede Kamer met premier Mark Rutte en de ministers Eric Wiebes en Kajsa Ol- longren over de gaswinning in Groningen. Die gaat nog steeds door omdat de leveringszekerheid van de brandstof niet in gevaar mag komen. Dit is een sterk argument, maar blijft het doorslaggevend? Het leven in Groningen wordt meer en meer ontwricht door het trage herstel van de aardbevingsschade en de even trage preventieve versterking van woningen. Na de laatste flinke beving bij Westerwijtwerd komen het Staatstoezicht op de Mijnen en de Groningse commissaris van de Koning René Paas met praktische tips. De overheid moet vooral handelen: vergeet procedures en regels, en begin met een met repareren en versterken. Dit advies is pijnlijk eenvou dig. Pijnlijk vooral voor minister Wiebes. Hij weet er maar geen vaart in te krijgen. Tot overmaat van ramp deed hij de laatste schok af als een 'bevinkje'. Het zal morgen dus wel gaan over de vraag of Wiebes mag blijven. Maar de rest van het kabinet en de hele volksvertegen woordiging hebben boter op het hoofd. Iedereen ziet Gronin gen al tijden lijden. Toch wordt de gaskraan nog steeds te lang zaam dichtgedraaid. En het schadeherstel en de versterking - de enige manier om de Groningers te compenseren voor de el lende die zij moeten doorstaan ten behoeve van de gaslevering - lopen bij herhaling vast in ambtenarij. Niet alleen onder Wie bes. Heel Den Haag moet zich schamen. De gaskraan gaat te langzaam dicht en de hulp aan Groningers loopt steeds vast in ambtenarij VLISSINGEN Zeeuwse hotels draaiden in de eerste drie maanden van dit jaar een topkwartaal. Toeris ten boekten 320.000 overnachtin gen, blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau voor de Statistiek (CBS). Sinds 2012 was het niet zo druk in het eerste kwartaal van het jaar. De verschillen tussen de seizoe nen worden in Zeeland de laatste jaren iets kleiner. Het aantal hotel overnachtingen in het eerste kwar taal van het jaar is het laagst: de piek ligt traditioneel in het tweede en derde kwartaal. Vorig jaar werd bijna 65 procent van de overnach tingen in het tweede en derde kwartaal geboekt, terwijl dat in 2012 nog 69 procent was. Het goede eerste kwartaal van dit jaar danken de hotels onder meer aan de mooie zomer van vorig jaar, denkt VVV-directeur Erik van den ALMANAK Dobbelsteen. ,,Daardoor komen mensen wellicht eerder terug voor een herhaalbezoek. Daarnaast heeft het VVV met een marketingcam pagne ingezet op het voor- en na seizoen. Dat lijkt te helpen. We zijn beter in staat om Zeeland op een Parijs! Dat was het doel van een korte vakantie voor dat Middel burgse gezin. Om de vier dagen op een leuke manier in te vullen, hadden de kinderen net zoveel te kiezen als de ouders. Dat leverde een gevarieerd programma op, voor ieder wat wils. Na de mooie zomer komen mensen willicht eerder terug voor een bezoek andere manier te laten zien." Vol gens Van den Dobbelsteen zijn het vooral de Duitsers die ook in het voor- en naseizoen naar Zeeland komen. Op de tweede dag stond de fa milie op de Champs-Élysées met aan het einde daarvan de imposante Arc de Triomphe. Zoonlief van 12 maakte duidelijk dat hij niet veel zin had de lange weg ernaartoe af te leggen. ,,Dat ding daar is net de Koepoort, dus dat hoeft van mij niet." Duo trekt spoor van vernieling Boer zet politie op verkeerde been Kapelle Hoofdwond bij val met e-solex We kunnen er lang of kort over pra ten, maar de show van Frans Bauer was hét hoogtepunt van de drie daagse jubileumeditie. Zijn aanste kelijke lach, oprechte aandacht voor zijn fans en ook zijn zelfspot maken Bauer overal tot een graag geziene gast. Zelfs op Vestrock. Program meer je als rockfestival drie van dit soort artiesten, dan spreekt ieder een er schande van. Maar eentje? Dat werkt juist aanstekelijk. Of je er nu wel of niet van houdt. Polonaise Bauer had nog geen minuut nodig om de boel in gang te krijgen. Zelfs de stoerste rockers hosten mee in de polonaise. Op het eind van zijn show maakte 'Frankse' het feest he lemaal compleet. ,,Laten we wel wezen, Franske staat niet elke week op zo'n podium. Daarom wil ik jul- lie trakteren.'' Toen hij daarop Du van de Duitse metalband Ramm- stein inzette, had hij ook de laatste sceptici voor zich gewonnen. Even daarvoor, in de basiliek, be zorgde hij tweehonderd ouderen uit een aantal Zeeuws-Vlaamse zorgcentra de dag van hun leven. Voor iedereen was er een foto, handtekening of zoen. ,,Wij hebben altijd moed geput uit zijn num mers. Fantastisch dat hij nu zó dicht bij ons was'', vertelde Ria Aerts (81) uit Hulst geëmotioneerd. Genoeg over Bauer. Want er was meer moois op Vestrock. De pop rock van N othing but Thieves en de snoeiharde garagepunk van Sons maandag 3 juni 2019 II -Erik van den Dobbelsteen, VVV Tip? redactie@pzc.nl GOES Vermoedelijk twee jon gens (16 en 17) uit Goes hebben een spoor van vernieling achtergelaten in Goes. De politie denkt dat het tweetal in de nacht naar zondag ook allerlei diefstallen pleegde. Zo werd een hond uit een hondenhok meegenomen en een paar straten verder ach tergelaten in een auto. Een agent kwam het tweetal gisterochtend tegen toen het op een gestolen scootmobiel rondreed. Ook werden in de Fluitekruidstraat auto's beklad met gesto len verf. De politie is nog op zoek naar getuigen en gedupeerden. OUD-VOSSEMEER De politie en brandweer zijn vrijdagmiddag uitge rukt nadat een voorbij ganger in het buitenge bied van Oud-Vossemeer een sterke anijslucht rook. Die geur kan duiden op een drugslab of -dum ping. Terwijl er onderzoek gedaan werd, kon een boer de lucht wel verkla ren. Hij had 's middags een slootkant met beren klauwen gemaaid en daarbij kan de geur van anijs ontstaan. Omdat enige tijd geleden in de omgeving wel drugsafval is gedumpt, was de poli tie extra alert. De brand weer bevestigde na me ting dat de lucht van de berenklauwen afkwam. Een man heeft zaterdag een hoofdwond opgelo pen toen hij ongelukkig ten val kwam tijdens een tochtje op een elek trische solex op het (brom)fietspad naast de Noordweg (N670) in Ka pelle. Het slachtoffer kwam rond 19.35 uur ten val bij de Spaart- weg. De man reed op een e-solex van een ver huurbedrijf en was met vrienden een tochtje aan het maken. De op geroepen ambulance hoefde de man niet naar het ziekenhuis te bren gen. Hij kon ter plekke worden behandeld. Vestrock Raymond de Frel Hulst Navarone buldert op het po dium. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 16