Reactie familie Smit 9 De familie Smit heeft een enorm verlies geleden maar er is geen greintje bewijs. Het zit in hun hoofd REACTIE zijn. Wij hadden geen drugs gebruikt. Wel heel veel gedronken. In de laatste bar wel een fles gin, waarvan ik het meeste.'' Alex: ,,Een van de agenten die ons verhoorde schreeuwde: deze familie Smit is woedend. Ze wil len antwoorden. Ik zei: die wil ik geven, laat me met ze praten, wanneer kan ik met ze spreken? Maar dat deden ze niet.'' Luna: ,,Ik had gedacht dat de ouders wel met ons wilden praten, maar dat was niet zo. Ik denk dat ze weer zo snel vertrokken uit Maleisië, omdat ze naar de tv-programma's moesten. En ze lieten het lichaam van hun dochter in Kuala Lumpur achter! Dat heb ik nooit begre pen. Toen wij eenmaal uit de cel kwamen, stond alles al in lichterlaaie in de media.'' Toen ik ook ging slapen, danste Ivana nog in de woonkamer. Ze zette de muziek harder. Ik was moe en zei: 'Girl, ik ga slapen. Je kunt hier crashen als je wil.' Ik ben naast Alex gaan slapen. Rond 13.30 uur werd ik wakker. Het regende hard. Ik zette de tv aan. Ivana was er niet. Ik keek overal in het huis, de wc's, de bergruimte. Haar kleding lag in de keuken. Haar laarzen stonden bij de deur. Ik dacht dat ze naar haar fotoshoot was met kleding van mij, 's nachts had ze ook lingerie van mij ge dragen.'' ,,Ja, en ik heb maat 34.'' Alex: ,,Na een stevige nacht stappen denk je niet helder. Je wilt alleen maar sla pen.'' Luna: ,,Ik maakte hem wakker en vroeg: Waar is Ivana? Hij zei: Die moest toch naar die modeling gig? En hij sliep weer. In het ergste scenario dacht ik dat ze dronken en naakt de lift naar beneden had genomen. Dan zou de bewaking wel bellen.'' Alex: ,,Ik sliep.'' Luna: ,,Ik keek tv in de slaapkamer en dacht dat ik wat hoorde, maar toen ik het geluid uitdeed, hoorde ik niks meer. Je bent toch in ons apparte ment in Kuala Lumpur geweest? Dat was vrij groot. De bel hing bij de deur, die hoor je in de slaapkamer niet zo goed.'' Bewijs Alex: ,,Geen tijden of details geven, Luna. Als de Smits dit lezen en ze ook maar één tegenstrijdig heid denken te zien, dan is dat zogenaamd nieuw bewijs. Zo liggen we al anderhalfjaar onder vuur, steeds met iets nieuws. Ik ben er ziek van. Neem nu die civiele claim die ze neer willen leggen. Waarom kondigen ze die aan? Doe het gewoon, als je dat van plan bent. Nee, die komt toevallig in het nieuws, een paar dagen voordat er een documen taire over Ivana wordt uitgezonden om de kijkcij fers op te krikken.'' Luna: ,,Er wordt geld verdiend aan Ivana. Wat krijgt de familie Smit van de winst? Ze zullen on getwijfeld een deel van het geld krijgen om verder te kunnen met hun strijd. Het gaat ze niet om het juridische deel. Ze willen ons pijn doen.'' Alex is het meest aan het woord, hij hoopt dat als ze hun verhaal doen, dat dat een beetje rust brengt in hun leven. ,,De familie Smit heeft een enorm verlies geleden, maar er is geen greintje bewijs. Het zit in hun hoofd. Al zouden we een video laten zien dat Ivana springt, dan nog verandert de fami lie niet van gedachte. Waar eindigt dit? Moet de wet ze stoppen? Ik heb honderden pagina's met laster van de familie Smit die, als je ze achter elkaar legt, duiden op boze opzet en niet op zomaar wat losse opmerkingen. We willen niet naar de rechter om dit te stoppen, maar welke andere keuze heb ben we als dit zo doorgaat? Ook over dit interview zullen ze woedend zeggen dat we leugenaars zijn.'' Luna laat haar Facebook-berichten zien: 'Hello psycho bitch Luna! Still remember Ivana Smit?' schrijft een tante van Ivana. ,,Ik probeer de berich ten te negeren. We kregen er honderden. Nog steeds dagelijks. Alex de meeste.'' 'You like fucking and killing little kids. You are finished. Count your bit- coins. Vieze pedofiel, we wachten je op. Moorde naar. Why did you throw Ivana out of the window?' ,,Het gaat maar door. Ook een paar gekken die mijn dochtertje bedreigen.'' De afzenders hebben na men als Bart, Rob, Hans en Sebastiaan. Maar ook Amerikanen en Duitsers schelden en dreigen. Alex: ,,We bewaren alles voor ons dossier.'' Alex: ,,Ik weet niet waar het eindigt. De familie Smit is verslaafd geraakt aan het gevecht en aan de aandacht in de media. Niet omdat ze beroemd wil len worden, maar omdat ze denken dat op het mo ment dat de aandacht van de pers wegebt, dat dan ook de herinnering aan Ivana vervaagt.'' Luna praat met de moeder van Zoey's beste vriendinnetje. Ze staan bij de basisschool te wach ten. Alex: ,,We hebben die moeder verteld wie we zijn en wat er is gebeurd. Dat doe ik ook met mo gelijke zakenpartners. Ik wil niet dat ze later met vragen komen.'' Zoey huppelt in het midden als ze naar huis lopen. Alex: ,,Ton, je hebt nu twee dagen met ons ge sproken. We hebben je alles laten zien. Man, wat denk je? Is dit allemaal Jake?'' zaterdag 1 juni 2019 GO Oom Fred Agenjo namens de familie van Ivana Smit: ,,Het interview is eigenlijk geen weerwoord waardig. De Johnsons hebben kennelijk het moment afgewacht dat zij exact wisten wat er aan be wijsmateriaal en verklaringen lag, en hebben hun verhaal daarop op maat gemaakt. Ze hebben de kans gehad ter zit ting een verklaring te geven, maar dat was waarschijnlijk voor hen strategisch gezien niet de juiste zet. Bijvoorbeeld de tv die nu opeens aan zou hebben gestaan is overduide lijk een reactie op de gebouw beheerder die geluiden, bre kend glas, hoorde toen de poli tie voor de eerste keer lang skwam. Verder is het interview ook duidelijk ontworpen om ons, de familie, te raken waar het pijn doet. Namelijk door te stellen dat Ivana beroemd wilde worden zodat haar moe der van haar zou houden. Karin houdt absurd veel van haar kinderen, daar speelt be roemdheid geen enkele rol in. Dit alles is voor ons de reden dat wij hebben besloten als fa milie om niet verder inhoudelijk in te gaan op de nonsens in dit artikel.'' Waarom hebben jullie nooit contact opgeno men met de familie Smit? Luna, wat gebeurde er die ochtend? Ivana had grote voeten. Ivana was gevonden en om 15.00 uur stond de politie voor de deur, waarom deden jullie niet open? Luna en Alex Johnson hadden niet gedacht dat de familie van Ivana zou weige ren met ze te praten. -Alex Johnson

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 9