Iedere traktatie een auto van een doosje rozijntjes Lekker makkelijk Bij het laadproces lekt altijd een deel van de energie weg Ik baalde dat ik niet op zakjes chips mocht trakteren 9 Xtorm XW301 16000 €62,99 Xtorm Power Bank Pro 41600 €259,98 deel van de apparaatjes ondersteunt onder de motorkap zogeheten slimme laadprotocollen. Eenmaal ge koppeld bespreken de powerbank en smartphone (of camera, mp3-speler, tablet) als het ware hoeveel stroom respectievelijk kan worden verzon den en ontvangen, om zo de laad- snelheid te maximaliseren. Kant tekening is wel dat de slimme en snelle overdracht uitsluitend werkt als beide apparaten hetzelfde proto col ondersteunen. „Uiteindelijk gaat het zogeheten USB Power Delivery het standaardprotocol worden'', verwacht Van Ballegoie. ,,Op dit moment gebruiken de fabrikanten echter nog een handvol uiteen lopende methodes.'' Waar moet je verder op letten bij De Xtorm Power Bank biedt volop stroom, maar is wel zwaar en log. de aanschaf van een powerbank? Wie zijn telefoon in ieder geval in één keer wil kunnen volladen, koopt een powerbank die 30 procent meer stroom in huis heeft dan de accu van zijn smartphone blieft. Bij het laad proces lekt een deel van de energie immers altijd weg, omdat het wordt omgezet in warmte. Gewicht en omvang Nog een aandachtspuntje: de display. Hoeveel energie een powerbank nog op voorraad heeft, wordt vaak aan gegeven met vier ledlampjes; elk voor een kwart van de opslagruimte. ,,Als er nog twee lampjes branden, heb je echter geen idee of de powerbank nog voor 50 procent of slechts 26 pro cent vol is'', weet Van Ballegoie. Fij ner is een display die gewoon aftelt van 100 naar 0. ,,Al blijft het enigs zins schijnzekerheid; het energiever lies is nooit een rechte lijn.'' Nadat gespecialiseerde meetappa ratuur de 32 powerbanks stuk voor stuk heeft leeggezogen, concludeert Van Ballegoie dat ze allemaal leveren wat ze beloven. ,,Niet één is door de mand gevallen.'' Wel zijn er fikse verschillen als het gewicht en de om vang van de powerbanks wordt mee genomen in de berekening. Kracht patser Xtorm Power Bank Pro 41600 mag dan genoeg stroom op voorraad hebben om je halve inboedel op te laden, hij behoort wel tot de zwaarste en logste powerbanks. De Anker PowerCore Speed 20000 heeft nog niet half zo veel energie in petto, maar levert ruim twee keer zo veel stroom per kilo gewicht en 5,5 keer zo veel per liter volume. Niet on belangrijk, vindt Van Ballegoie. ,,Een aluminium powerbank oogt prach tig, maar je loopt wel ijzer mee te zeulen.'' Nynke de Jong, Hanneke Hendrix en Alex van der Hulst schrijven per toerbeurt over zaken die het leven van jonge ouders gemakkelijker moeten maken. Nynke maakt zich niet al te druk om de traktaties als haar kinderen jarig zijn. Wel kijkt ze voortaan of de rozijntjes niet over de datum zijn. Ik weet het: sommige ouders doen alles om hun bloedjes geluk kig te zien. En sommige ouders genieten heel erg van verjaardags traktaties maken. Van het knutse len van zestien cupcakes met zes tien verschillende marsepeinen schilderijen van Rembrandt. Die trekken daar met liefde en plezier een week voor uit. Ik gun ze het plezier van het in elkaar priegelen van een eetbare Marten en Oop- jen, maar ze moeten wel weten dat ik er wóedend van word. Want dit is de ratrace voor ou ders met kinderen op het kinder dagverblijf. Als je niet oplet zit je kind in een klas vol kinderen met traktatie-ambitieuze ouders. Komt Pepijn op zijn derde verjaar dag aanzetten met een Sagrada Famiïia, gemaakt van soepsten gels. Staat kleine Feline op het schoolplein met een levensgrote afbeelding van haarzelf, kunstig gemaakt van verantwoord fruit en glutenvrije lekkernijen. Kom jij aan, met veertien bananen met een piratengezicht erop gete kend. En ze lijken niet eens op piraten. Je weet dat het niet uit maakt, en je weet dat jouw belab berde traktatie niks zegt over de liefde die je voor je kind voelt en wat je voor hem of haar overhebt. Maar toch. Mijn kinderen heb ben ooit getrakteerd op rozijntjes waarvan de houdbaarheidsdatum verstreken was. Daar kwam ik een dag nadien achter. Wat voor bood schap gaf ik indirect af met al die doosjes vol wit uitgeslagen rozijnen? 'Dag lieve kinderen van Utrecht, wij vertrekken naar Zwolle, maar niet zonder jullie nog een paar dagen buikloop te geven. Ouders, denk nog eens aan ons wanneer je midden in de nacht een ondergekotst ledikant staat te verschonen!' Ik ben er niet trots op, maar ik kan het niet terugdraaien. En de rest van het schoolgaande leven van mijn kinderen zal ik denken aan wat ik zelf als kind leerde: kin deren houden niet van ingewik keld, en zeker niet van gezond. Mijn moeder maakte voor elke verjaardagstraktatie fruitspiesjes, die ze decoratief in een halve groene kool stak. Het zag er prach tig uit, maar ik baalde ieder jaar dat ik wéér niet op zakjes chips mocht trakteren. Of op snoepket- tingen, met van die harde zoete snoepjes die je tussen je tanden kapotbeet. Of op iets anders zoets en ongezonds, maar niet wéér die bruin uitgeslagen stukjes appel. Mijn moeder wilde het goed doen, maar in de ogen van kinde ren doe je het pas goed wanneer ze de E-nummers tegen het tandgla zuur voelen ketsen. Of als er een cadeautje bij zit. Ik maak al drie jaar voor iedere hoogtijdag vinger poppetjes met een soepstengel erin, of auto's met een doos rozijn tjes op het dak. Elke keer hetzelf de. Die kinderen hebben toch geen idee. Alleen check ik tegen woordig de houdbaarheidsdatum. -Nynke de Jong <9 KOKEN m \0eten GO ZATERDAG 1 JUNI 2019 Je kunt bijtanken aan twee USB-poorten en één USB-C-ingang. Ook draadloos laden behoort tot de mogelijkheden: gewoon je smartphone er bovenop leggen. Slim. Deze krachtpatser van 41.600 mAh pompt alle apparaten tot 220 volt vol (voor wie ook een laptop wil laden) en heeft vijf uitgangen, waaronder twee stopcontacten. Wel groot en zwaar. bij de hand FOTO'S JEAN-PIERRE JANS Nynke de Jong (34), Hanneke Hendrix (39) en Alex van der Hulst (41) hebben kinderen in de leeftijd van 1 tot 7 jaar. Ze hebben de opvoed-podcast Ik Ken Iemand Die en schreven het gelijknamige boek. De redactie van Zo werkt samen met de specialisten van AutoTrack, BesteProduct.nl, HardwareInfo, Independer, Intermediair, Koken&Eten, Nationale Vacaturebank, New Scientist en Tweakers. Lees de volledige test resultaten op Hardware.info

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 81