Meer relaties met dezelfde persoon voor u getest Powerbanks David Arjan A Als we niet in elkaar investeren, zijn we aan het vertrekken Een lege tablet, smartphone of camera en even geen stopcontact in de buurt? Geen probleem. Met een powerbank heb je altijd een voorraad noodstroom op zak. Om de capaciteit te berekenen vermenigvuldigje mAh met volt 8 David en Arjan (r.) van geluksplatform 365 Dagen Succesvol delen hun lessen voor een leuker leven. k vraag mijn liefje ten huwelijk. Precies zoals het hoort, op de knie, snik in mijn stem, mooie woorden, gewichtige vraag. Dat is op zich niet zo uitzonderlijk, het komt in de beste relaties voor. Wat het een beetje typisch maakt: we zijn al een tijd gele den getrouwd. Waarom dan toch dat aanzoek? Even boven Turijn leeft in de Piëmontese heuvels de wonderlijke hippiecommune Damanhur. Zij bedachten het idee van matrimonio a rinnovo, het steeds vernieuwde huwe lijk. Ze hebben daar wel meer bedacht, zoals tijdreizen, god delijke schepsels en belasting ontduiking, maar gelukkig hoef je het niet overal mee eens te zijn om toch iets van ze te kunnen leren. Het uitgangspunt van matri monio a rinnovo is betrekkelijk simpel. Het gaat ervan uit dat je leven een reis is. Tijdens die reis loop je een stukje met elkaar op. Door samen onder weg te zijn, leer je van elkaar en help je de ander een beter mens te worden. Maar let op, je persoonlijkheid verandert gaandeweg. Geliefden zijn na een tijdje niet meer dezelfde mensen als die ooit 'ja' tegen elkaar hebben gezegd. De feiten geven de hippies gelijk: ruim 40 procent van de huwelijken eindigt in een scheiding. Als je ook de niet- getrouwde stellen meetelt, is dat cijfer nog hoger en bij mensen die een tweede keer trouwen, eindigt zelfs 60 pro cent in een breuk. Blijkbaar worden we er slechter in. Hoe wel ik het verdriet van een scheiding van dichtbij mee maak - de machteloosheid, de verscheuring - verbaast het me niets. De meeste mensen plannen hun bruiloft nu een maal beter dan de rest van hun huwelijk. Italiaanse commune. In Da- manhur zeggen ze: je kunt heel goed verschillende rela ties achter elkaar hebben. Maar hoe mooi is het als je die relaties hebt met dezelfde per soon? Door elk jaar opnieuw jezelf af te vragen: kan ik met dezelfde overgave en liefde voor de ander kiezen? Wil ik investeren in deze relatie? Zo plaats je de reden om bij el kaar te zijn als het ware in de toekomst, vanwege het pad dat voor je ligt. Elk jaar opnieuw. Dat is duizend keer beter dan een reden uit het verleden: ik ben bij je omdat ik dat nu een maal ooit hebt beloofd, maar ik weet niet meer precies waarom ook alweer. Nu ik dit schrijf, valt opeens het kwartje. David en ik zijn zelf een soort Damanhur! Sinds 2013 organiseren we een keer per jaar een seminar over liefde en relaties. Sommige stellen komen daar al zes jaar naartoe en ik vroeg me steeds af: waarom eigenlijk? Nu be grijp ik het. Elk jaar vragen ze elkaar opnieuw ten huwelijk, een matrimonio a rinnovo. Om dat ze weten: als we niet inves teren in onze relatie, zijn we eigenlijk aan het vertrekken. Er is geen tussenweg. Ik kijk mijn liefje aan, zie hoe mooi ze is en zie haar lachen. Ik denk dat ik weet wat ze antwoordt. -Arjan Vergeer Adata P12500D €18,95 Anker PowerCore Speed 20000 Een leeg mobieltje komt zel den gelegen. Of je nu de laatste streekbus naar huis hebt gemist, de ontknoping van de Champions League finale bekeek of net door dochterlief werd gebeld vanuit een verloskundi genpraktijk. Zomaar wat momenten waarop powerbanks (mobiele accu laders) een hoop ongemak kunnen besparen. ,,Ze zijn er al zo klein als een creditcard", zegt Eric van Balle- goie, professioneel techtester van Hardware.info. ,,Maar dat zijn slechts voor-het-geval-datmodelletjes; als je nog heel even je smartphone nodig hebt.'' Wie tijdens de spits of op vakantie meer noodstroom achter de hand wil hebben, komt terecht in het segment van boven de 10.000 mAh. Deze ap paraten beloven een uur lang een stroomsterkte van 10.000 milliam- père te leveren; ongeveer genoeg om de gemiddelde smartphone twee keer op te laden of een tablet één keer vol te tanken. Hoewel alle fabrikan ten deze meeteenheid gebruiken, is mAh volgens Van Ballegoie in feite niet de beste indicatie voor de spier ballen van je powerbank. Om de daadwerkelijke capaciteit te bereke nen zou je de mAh moeten verme nigvuldigen met de spanning in volt. Een 1,5 volt AA-batterij van 3000 mAh levert immers veel minder stroom dan een 3,7 volt smartphone- accu van evenveel mAh. ,,Je moet het zien als een snelweg vol auto's'', zegt Van Ballegoie. ,,Als je de doorstroom wilt aangeven, kun je melden dat er vier auto's naast elkaar kunnen rij den. Het zegt echter niets als je niet weet hoe hard ze kunnen rijden.'' Slim en snel Van Ballegoie onderzocht 32 power- banks van 10.000 mAh of meer. Een Eric van Ballegoie (40) VIER AANRADERS ZATERDAG 1 JUNI 2019 GO Beter geregeld is het in die N Reageren? zo@persgroep.nl No-nonsense budgetpowerbank met prima prijs- kwaliteitsverhouding en afteldisplay. Middenmoter qua energiedichtheid per liter (volume) en kilo (ge wicht), maar toch 12.500 mAh op broekzakformaat. €46 Fijne allrounder van 20.000 mAh. Ondersteunt de slimme laadprotocollen USB Power Delivery en Quick Charge 3.0. Bovendien relatief een van de allerlichtste en -kleinste uit de test. Krachtpatsers MATTHIJS MEEUWSEN Test voor Hardware.info van drones tot domotica en van televisies tot pc- behuizing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 80