Carré Cirque Tien propere oplossingen Met De vlekkengids maakte de Vlaamse Liesbeth Verboven (42) van Het Poetsbureau een handleiding om elke vlek te laten verdwijnen. Hier bespreekt ze de tien ergste, mét de oplossing om kleding, vloer of bank weer proper te krijgen. Als je met je servet in de vlek wrijft, druk je de rode wijn juist in de vezels. Aft lijven dus 2 GRATIS RANG-UPGRADE* IRode wijn op je tafelkleed ,,Er zijn veel methodes om wijn vlekken te behandelen, maar zelf pleit ik voor die met maizena: dat hebben veel mensen in het keuken kastje staan. Dep zo veel mogelijk rode wijn weg en bestrooi de vlek met maizena. Laat dat rustig even liggen; je zult merken dat het poeder het vocht uit de vlek onttrekt. Ver volgens behandel je de vlek met groene zeep voordat het kleed de wasmachine in gaat. Dan komt het er uit als nieuw. Het grootste gevaar is het wrijven: mensen wrijven meteen met hun servet in de vlek, van links naar rechts of van onder naar boven, maar dan druk je de rode wijn juist in de vezels. Afblijven dus." 2 Olie op een houten vloer ,,Dat is een vervelende vlek, zeker als het gaat om olie op een natuurste nen of onbehandelde houten vloer. Als je er snel bij bent, valt er wel wat te redden. Ik adviseer om de vlek met terpentijn - geen terpentine! - of af- wasmiddel in te wrijven en dat ver- WIE? volgens met een zachte doek op te nemen. Wel wrijven met cirkelvor mige bewegingen, met hard wrijven maak je het alleen maar erger." Bestel nu tickets op pzc.nl/cirque „Herkenbaar voor mij als moeder van twee zonen, maar makkelijk op te lossen. Maak de grasplek vochtig en wrijf hem in met groene zeep voordat je het kledingstuk in de was machine doet, dan komt het er hele maal schoon uit. Ik ben sowieso een groot voorstan der van natuurlijke schoonmaakmid delen als groene zeep, soda, citroen en schoonmaakazijn. Al die agres sieve middelen die je toeschreeuwen vanaf het supermarktschap zijn ner gens voor nodig." 4 Tomatensaus op je kleding ,,Als je tijdens het klaarmaken van tomatensaus op je T-shirt spat, kun je het beste naar het afwasmiddel grij pen. Smeer de plek ermee in en laat 30 minuten intrekken. Dat intrekken is héél belangrijk, anders kan het af- 3 Grasknieën in een spijkerbroek gramma gedraaid te hebben, ruikt die weer helemaal fris." 5Kattenbraaksel op het tapijt ,,Dat zijn soms moeilijk te verwijde ren vlekken, omdat ze zo zuur zijn. Het beste werkt het om op de vlek een laag baking soda te strooien, dat droogt alles uit. Na een half uurtje kun je de soda opzuigen met de stof zuiger of opnemen met een vochtige wasmiddel zijn werk niet doen. In plaats van afwasmiddel kun je ook een halve citroen gebruiken. De over gebleven helft kun je in schijfjes in de vaatwasser gooien. Na een pro- ZATERDAG 1 JUNI 2019 PC Liesbeth Verboven (42) uit Paal-Beringen (België) werkt als schoonmaak- expert bij Het Poetsbureau, een bedrijf waarbij je in Vlaanderen een schoonmaakhulp kunt boeken. Ze leidt daar de nieuwe schoon- maakhulpen op. In 2016 schreef Verboven De Grote Schoon- maakbijbel. 'De rang-upgrade geldt voor geselecteerde voorstellingen en plekken. Prijzen zijn op basis van jeugdtariefen beschikbaarheid, incl. servicekosten en excl. transactiekosten. Liesbeth Verboven is schoonmaak- expert. FOTO KOEN VERHEIJDEN Deze zomer staat Carré tien dagen Lang in het teken van Carré Cirque. Dit fenomenale theaterspektakel bevat de meest indrukwekkende internationale nouveau cirque voorstellingen. Van 2 tot en met 11 juli zijn Cirque Éloize, Gravity Other Myths, Circa en FLIP Fabrique zowel 's middags als 's avonds te bewonderen. Deze nieuwe generatie performers heeft uiteenlopende stijlen en betoveren het publiek met verbazingwekkende expressieve optredens. Van een art-deco hotel tot een post-apocaLyptische winter, van experimenteLe expressie tot een dansende ridder. Carré Cirque belooft hét spektakel van deze zomer te worden! Van 2 t/m 11 juli 2019 I Koninklijk Theater Carré, Amsterdam Nooit meer vloeken op vlekken JETTE PELLEMANS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 74