Comments likes Wim Twigt, omdenker 'Heerlijk weer om naar de kust te komen' Wim Twigt is omdenker van beroep. Zijn bedrijf Twigt-Om leidt opdrachtgevers weg van de gebaande paden naar minder voor de hand liggende en duurzame oplossingen. Met als motto: 'Morgen moet het beter zijn'. 'Ik hoef alleen maar te zorgen dat ik mijn brood verdien. Op mijn eigen wijze' Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? 1/1 I n/i Wim Twigt (64) uit Kloetinge piekerde er niet over om met vervroegd pensioen te gaan. Toen hij op zijn 62ste van wege een reorganisatie weg moest bij zijn laatste werkgever, begon hij voor zichzelf. Als omdenker. Samen met zijn klanten zoekt hij naar 'robuuste' en duurzame oplossingen die 'conceptueel innovatief zijn. ,,Heel concreet voorbeeld: Twigt-Om, het be drijf van mijn dochter Hannah en mij, heeft de opdracht gekregen om in twee jaar twintig recreatiebedrijven aan het circulair bouwen te krijgen. Circulair bouwen is zó bouwen dat materialen oneindig hergebruikt kunnen worden. Je hoeft dus geen grondstoffen meer te verspillen. Dat is innovatief, vernieuwend. Met conceptueel bedoel ik dat je uitzoomt om het grotere geheel te zien en alle aspecten meeweegt. Wij leggen onze klanten niet al leen uit hoe ze circulair kunnen bouwen, maar denken ook mee hoe dat aansluit op hun behoeften. Van de recreatiesector is bekend dat accommodaties na een jaar of vijftien 'uit de mode' zijn. Daarom moet er dan iets nieuws komen. Als je denkt aan circulair bou wen, zou je dan het vakantiehuisje kunnen af breken en de materialen hergebruiken. Of ze naar een depot voor herbruikbare materialen brengen. Maar je kunt het huisje ook zo bou wen dat je vijftien jaar later met een paar een voudige aanpassingen een heel nieuw uiterlijk of nieuwe functies krijgt." ,,De liefde! Anja, mijn vrouw, komt uit Krui- ningen. We leerden elkaar kennen tijdens een vakantie in het oosten van het land. Zij was 17, ik 20. Zes jaar lang hebben we een weekendre- latie gehad. Zij wilde graag naar de stad, naar Rotterdam, waar ze een stageplaats had. Ik zei: 'Waarom? Je bent hartstikke gek, die drukte! Ik kom wel naar Zeeland!' Het was begin jaren 80, het was moeilijk om werk te vinden. Toen ik de kans kreeg om via mijn toenmalige werk gever Waco Beton aan de Oosterscheldekering te gaan werken, heb ik die met beide handen aangegrepen. Al moest ik er mijn vaste con tract voor opgeven. In 1983 hebben we dit huis in Kloetinge gekocht. Tot 1986 ben ik bij de bouw van de Oosterscheldekering betrokken geweest. In 1989 ging ik bij Grontmij in Goes werken. Ik mocht toezicht houden op de aan leg en infrastructuur van het Goese Meer. In de jaren daarna verbreedde ik mijn werk van de weg- en waterbouw naar integrale gebieds- ontwikkeling. Het was ook mooi om betrok ken te zijn bij de ontwikkeling van de kust van West-Zeeuws-Vlaanderen, met strandcam- ping Groede en Waterdunen. Een heel mooie tijd, een fijne baan, maar in 2016 moest ik van wege een reorganisatie weg. Ik was 62." ,,Absoluut niet! Ik had bedongen dat ik verder mocht met alle initiatieven waarbij ik betrok ken was. Op 1 november ging ik weg bij Grontmij, diezelfde dag richtte ik mijn bedrijf Twigt-Om op. Als accountmanager had ik een groot netwerk. Bij de Grontmij heb ik altijd geprobeerd vernieuwend bezig te zijn. ZATERDAG 1 JUNI 2019 GO Met een grote staking in het openbaar vervoer op dinsdag wilden de vakbonden zien te voorkomen dat de aow-leeftijd in 2010 stijgt naar 66 jaar en 8 maanden. 'Ik vind dat iedereen eigenlijk mee zou moeten staken voor deze zaak!', reageerde Hans Moerdijk op Facebook. Voor Anne was de staking echt een probleem: 'Ook bij de school waar ik werk kom je als ongeoorloofd afwezig te staan als je niet komt... En snap het nog ook: er is vast wel een fiets of iemand met wie je mee kan rijden.' Klaas Meulmeester was kritisch: 'De mensen bij NS hebben natuurlijk wel een hele zware baan hè. De hele dag door de trein wandelen om eventuele zwartrijders op te pakken. Dat hou je natuurlijk geen 66 jaar en 8 maanden vol. Heb maar medelijden met deze 'hardwerkende' Nederlanders.' 1 Vertrek Naar Opmerkingen 1 07:46 Amsterdam Centraal Rijdt niet 08:00 Amsterdam Centraal Rijdt niet Spoör Twin j-1 j Intercity 1 Intercity 1 08:00 Vlissingen Rijdt niet 08:30 Amsterdam Centraal Rijdt niet j Intercity 1 j-1 Intercity 1 08:30 Vlissingen Rijdt niet j-1 j intercity 1 Vandaag zeer beperkt tot geen treinen tot geen treinen. Advies is om niet met de trei rijden vaandaag zeer beperkt n te reizen. De vooruitzichten werden in de loop van de week steeds beter: het weekend zou zomers worden. Honderden mensen tagden elkaar bij het bericht op Facebook. Winanda van Minnen tipte Heidi Witte: 'Heerlijk weer om naar de kust te komen.' Heidi van den Heuvel baalde echter: 'Tuurlijk, altijd als ik moet werken is het mooi weer.' Het bericht kwam in elk geval als geroepen voor Jenny Metske: 'Yes! Want van dit kwakkelende wisselend weer word ik niet blij.' Maar Henny van de Wege zag ook nadelen: 'Dan zal de A58 wel weer afgesloten zijn en staan er weer lange files te genieten van 25 graden.' Sandra Goedhart uit Vlissingen hield een gaatje in haar hoofd over aan een aanval van een roofvogel op de Landbouwweg in Ritthem. Volgens een kenner ging het om een buizerd die waarschijnlijk zijn of haar nest wilde verdedigen. Maar de kop 'Agressief roofvogelpaar' ging Dominique (@agilityfanatic) op Twitter toch te ver: 'Onzin! Deze #dieren verdedigen hun nest én jongen. Dat noemen we natuurlijk gedrag. #roofvogels #broedseizoen' 'Ik denk na over hoe de samenleving in elkaar zit' ONDINE VAN DER VLEUTEN Conceptueel innovatief. Wat dóe je nou ei genlijk? Je komt oorspronkelijk uit Krimpen aan den IJssel. Wat heeft je naar Zeeland gebracht? Lekker met pensioen, zou ik zeggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54