4 dagen Veluwe 4 zaterdag 1 juni 2019 PROFIEL VOETBALOMA Ze nam hem in huis, bracht hem groot met bruine bonen en zoutvlees en stond erop dat hij naar de meester luisterde. Voetballer Georginio Wijnaldum is wie hij is dankzij oma Francina. Eefje Oomen Rotterdam Een tijdje terug had oma Francina al aangegeven dat ze vanavond niet in het stadion in Madrid kon zijn. Ze is in april 88 jaar geworden en zulke reisjes vallen haar best zwaar. Nee, laat haar maar lekker thuis, in haar ap partementje in de portiekflat in Schiemond in Rotterdam-West. Het flatje waarvan haar 28-jarige kleinzoon Georginio Wijnaldum - Gini voor intimi- met miljoenen euro's op de bank lang geleden al zei: 'ik koop iets anders voor je, een mooie etage, in een betere Rotterdamse buurt'. Maar zij? Zij wil helemaal niet weg. Ze woont er sinds de jaren 80, heeft familie in de buurt, en de tweewekelijkse markt op het Visserijplein. Voetbal kijkt ze tegenwoordig op het wandvullende scherm in haar woonkamer en, ja, ze kijkt het kritisch. Gini krijgt het wel te ho ren, hoor, als een pass of aanname slecht was. En hoewel Francina ook fan is van alle andere clubs waar hij speelde - PSV, Newcastle, Liverpool - hangt alleen zijn Fey- enoordshirt prominent aan de muur. Je bent een Rotterdamse of niet. Haar besluit over Madrid stond vast, tot Georginio deze week ineens voor haar deur stond. Hij was even over uit Engeland, voor de boekpresentatie van aanvaller Memphis Depay in Amsterdam, en vroeg haar of ze toch niet kon komen. Ze was er live bij, toen hij als jongste debutant in het eerste van Feyenoord speelde, ze was er bij toen hij bij PSV tekende, ze was erbij toen hij naar het WK in Bra zilië afreisde, dus de finale in Ma drid wilde ze toch niet missen? Ze weet hoe belangrijk het voor hem is dat zij - juist zij - in zijn ge Hij wil dat ze van elk hoogtepunt geniet, omdat ze, in haar lange leven, veel dieptepunten kende luk deelt. Hij wil dat ze van elk hoogtepunt geniet, omdat ze, in haar lange leven, veel dieptepun ten kende. Haar man Emile, die in Suriname overleed vlak voor dat hij zich bij haar in Nederland wilde voegen. Drie van haar veer- tien kinderen die al zijn gestorven: een zoon, twee dochters. Een kleinkind, dat ze moest laten gaan. Ze beseft dat deze internationale trips - volledig verzorgd door Liverpool - ook Gini's bedankje zijn. Voor alles. Dat ze hem op zijn vijfde in huis nam, dat zij zijn offi ciële voogd werd, dat ze op winter ochtenden met hem naar de trai ning van zijn jeugdclub Sparta liep, dat ze hem verwende met bruine bonen, zoutvlees, pom pas tei, en eksi kuku (eierkoek), dat ze hem twee keer per dag liet douchen (hygiëne boven alles), en oké, zelfs dat ze hem af en toe dwong een lepel van een lever traanachtig goedje te nemen, voor het ontgiften. Stabiele factor Zij vindt het zelf zo bijzonder niet. In de Surinaamse cultuur is oma vanouds de stabiele factor. Zij zorgt voor de kleinkinderen als zonen en dochters aan het werk zijn. Ze voedt ze, koestert ze, mas seert ze, zodat ze als baby's al lenig zijn: Georginio liep allang vóór hij 1 jaar oud was. Dus natuurlijk zei ze ja op zijn vraag of hij bij haar kon wonen, toen zijn moeder Maureen naar de Amsterdamse Bijlmer verhuisde en hij in Rotter dam wilde blijven. Gini bleef Maureen, haar dochter, in de weekenden en vakanties zien, dus dat was toch goed? Zij gaf hem zijn eigen slaapka mer en op de leiding die over de muur liep, verzamelde zich jaar na 4 dagen Duitse Rijn 3 dgn Ardennen HP (BE) 3* Hotel Am Markt (8,2) 3* Hostellerie La Sapieniere (7,5) 3 nachten incl. uitgebreid ontbijt 2 nachten incl. uitgebreid ontbijt Vlakbij Keulen en Bonn Gratis parkeren en wifi I 2 keer een 3-gangen diner w m •v.a. Gratis parkeren en wifi Het is volop genieten op deze prachtige locatie, midden in het groen. Gelegen op een natuurpark van 18 hectare, waar je volledig tot rust komt. Maar een bezoek aan de gezellige steden Apeldoorn en Arnnem is ook mogelijk! 3 nachten in 3* Fletcher Hotel Beekbergen-Apeldoorn (7,8) 3 keer een uitgebreid ontbijtbuffet Gratis gebruik van het buitenzwembad Gratis wifi, parkeren en wandel- en fietsroutes Aankomsten in juli en augustus zijn 79,- p.p. www.Zoweg.nl/dagblad of bel 0900-9693 70cp9 Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Waar Georginio ging, ging ook 'ma' Francina

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4