Goes moet het zonder Steve Schalkwijk doen Van Leiden buitenspel door schouderblessure BARRY VAN DER HOOFT Race voor lijfsbehoud begint in Zundert ZEELAND 15 Vijf jaar geleden promoveerde Vlissingen naar de hoofdklasse door een zege bij Moerse Boys. Morgen begint daar een nieuw avontuur. M De spits bezocht donderdag uit voorzorg het ziekenhuis. Een breuk werd uitgesloten. ,,Het is een fikse kneuzing'', stelt Veenstra. ,,Zijn ene voet is twee keer zo dik als zijn an dere voet. Natuurlijk gaat hij zater dag mee, maar ik verwacht niet dat hij zijn voetbalschoenen aantrekt.'' Ook in het centrum van de ver dediging voert de oefenmeester een noodgedwongen wijziging door. Manuhuwa kreeg woensdag rood. Een aantal minuten later kwam Roycel James binnen de lijnen. „Ik snapte eigenlijk niet waarom ik inviel", aldus de linksbenige verdedi ger. „We hadden doel punten nodig." James was onder de indruk van de oppo nent. „Je zag dat er best wel een verschil zit tussen de tweede- en de derde divi sie. Het ging allemaal net iets sneller.'' Toch had de ruime neder laag voorkomen kunnen worden, meende de Walchenaar. ,,De doel punten vielen door persoonlijke fouten.'' Vandaag start James - volgend seizoen speler bij Hoek - in de basis. ,,Het wordt een pittige opgave. Vanaf minuut één moeten we er vol op. Er moeten snel doelpunten val len. Elke kans die we krijgen, moet erin. En we moe ten de nul houden. Als zij scoren, wordt het heel lastig.'' Veenstra weet nog niet hoe hij het gemis van Schalk wijk gaat opvangen. Mart de Kroo is inzet baar. Hoe lang hij kan spelen, is onduidelijk. ,,Ik heb meerdere opties'', aldus de oefen- meester. ,,Ik wil ons systeem niet te veel wijzigen. Door hetzelfde te doen, vergroten we de kans op een stunt.'' Column @Barryvdh9 Knap hoor, dacht ik op recht, toen ik hem zijn antwoorden had horen geven, zo kort na die desastreuze slotfase. John Stegeman toonde namelijk weinig emoties, terwijl zijn Go Ahead Eagles tegen RKC toch héél dicht bij promotie naar de eredivisie was geweest. Dan toch zo je verhaal kunnen vertel len, weliswaar met soms wat kor tere antwoorden, dat is bijzonder en best knap. Dacht ik. Een dag later werd duidelijk waarom Stegeman op die aparte manier voor de camera had ge staan. Toen hij met Go Ahead in extremis naast de promotie had gegrepen, toen de Adelaarshorst in shock was, toen zijn spelers hun tranen de vrije loop lieten, toen wist John Stegeman al dat hij volgend seizoen wél in de ere divisie werkzaam zal zijn. Hij wordt trainer van PEC Zwolle en stapt dus over naar de aartsrivaal van Go Ahead Eagles. De reacties waren niet mals onder de supporters. 'Als ie mand in staat is om je club zo vies te verraden, is het misschien alleen maar goed dat hij vertrekt', postte Özcan Akyol op Twitter. De schrijver en fervent aanhan ger van Go Ahead verwijderde de tweet later. Na de rampzalige 4-5 tegen RKC voelde het nieuws over Stegeman als een volgende mokerslag voor iedereen met een geel en rood hart. Het was ook wel fijn voor Tho mas Verheydt, want er was zo wat minder aandacht voor het beroerde en inmiddels beroemde moment van de spits van Go Houd die bal vast, speel 'm rond Ahead. Ik zag de foto ervan deze week een paar keer langs komen op social media. Verheydt heeft de bal, het is drie tegen één, daar achter staat nog een keeper. Rechtsboven staat de stand 4-3 in beeld, terwijl de klok aangeeft dat er 93 minuten en 17 seconden gespeeld zijn. Nog een kleine mi nuut en Go Ahead heeft promo tie naar de eredivisie binnen. Houd die bal vast, speel 'm rond, zoek de cornervlag op en zet je voet op de bal, met je imposante lichaam er omheen. Opties zat. Het stiftje bereikt niemand, de bal rolt over de achterlijn. Balbe zit voor RKC, toch nog een aan val en ineens staat het 4-4. En het wordt zelfs nog 4-5, niemand die zo'n scenario kan verzinnen. RKC naar de eredivisie, Go Ahead blijft als verdoofd achter. En een dag later blijkt John Ste- geman ook doodleuk terug te ke ren in de eredivisie. Misschien wil hij Thomas Verheydt wel meenemen. Nee, dat zal wel niet gebeuren. Want Stegeman weet en heeft dinsdag ook weer gezien, dat Verheydt echt een spits is voor de Keuken Kampioen Divisie. HOEK Gert-Jan van Leiden kan vandaag niet aantreden in de re turn tegen VVSB, waarin Hoek een 3-2-nederlaag moet goedma ken. De centrale verdediger viel bij de derde tegengoal op zijn schouder die niet voor de eerste keer dit seizoen uit de kom schoot. ,,Deze wedstrijd komt te vroeg'', zegt de Middelburger. ,,Ik heb dit al vaker gehad, maar dan zat er een week tussen de twee wedstrijden. Dan had ik iets meer tijd om te herstellen. Ik kan mijn sokken niet eens fatsoenlijk aantrekken, laat staan dat ik een duel aan kan gaan met een spits.'' Van Leiden had woensdag avond het gevoel dat zijn linker schouder even volledig rond draaide. ,,Normaal schiet ie er al leen naar voren uit. Er zit nu ook een bobbeltje boven het bot, dat zou een kneuzing kunnen zijn. Mijn sleutelbeen heeft ook een flinke klap gehad. Nadat het ge beurd was heb ik de wedstrijd ge woon uitgespeeld. Je zit dan nog vol adrenaline. Maar ik was na dat moment wel meteen heel duize lig.'' Hugo Vandenheede werd giste ren ingelicht door Van Leiden en weet dus dat hij het in Noordwij- kerhout zonder één van de zijn sterkhouders moet doen. Fabian Wilson, die woensdag vanwege ziekte niet kon spelen, trainde donderdag weer mee en lijkt fit genoeg om te starten. Wilson keert dan terug in de basis als rechtsback, Lionel Fitsch zal ach terin het centrale duo vormen met Kim van den Bergh. Na de 2-3-nederlaag van woens dag moet Hoek winnen bij VVSB, om kans te blijven houden op pro motie naar de tweede divisie. seizoen'', aldus Van Belzen. ,,Ik ken het team goed. De laatste weken hebben ze een paar goede resultaten geboekt.'' Ervaringsdeskundige Van Belzen weet echter dat de nacompetitie zijn eigen wetten heeft. „Je gaat tegen ploegen voetballen die waarschijn lijk niks te verliezen hebben", zegt hij. „Als je tegen degradatie speelt, staat er een heel ander soort druk op. Ik heb het eerder meegemaakt met Vlissingen, maar toen gingen we er fluitend doorheen. Ik hoop dat het weer eenzelfde scenario wordt." In 2014 gooide Moerse Boys de beuk erin en dat bleek lang te wer ken. „Ik verwacht dat dat nu weer zo zal zijn", zegt Van Belzen. „Vlissin gen heeft kwaliteit, maar het is ook een stukje mentaliteit. En leider schap." De nummer veertien van de hoofdklasse B moet drie ronden overleven om ook volgend seizoen op dat niveau te acteren. ,,Een lastige route'', oordeelt Van Belzen, die eve neens deelneemt aan de nacompeti- tie. Met Arnemuiden is hij namelijk in de race voor promotie naar de eer ste klasse. VVGZ is vandaag de te genstander in Zwijndrecht. ,,Ik vind het altijd wel mooie wedstrijden'', besluit de 36-jarige goalie. Op zondag 11 mei 2014 werd VC Vlissingen op bezoek bij Moerse Boys kampioen van de eerste klasse door een nipte 0-1- zege. Sindsdien spelen de Walchenaren in de hoofdklasse. Morgen kan echter een einde komen aan dat tijdperk, saillant genoeg opnieuw in Zundert. Joan van Belzen, die acht jaar lang onder de lat stond bij Vlissingen, weet nog precies hoe die succesvolle middag vijf jaar geleden verliep. „Wij waren sowieso de favoriet", blikt de huidige keeper van Arne muiden terug. „Moerse Boys was geen won- derploeg, maar het waren wel harde wer kers. Wij moesten het van voet bal hebben. Op fysiek en wilskracht bleven zij lang in de wedstrijd. Uit eindelijk viel rond de 75ste minuut de beslissende treffer.'' De maker van die goal? Abdoe Abdenbi. Juist, de huidige clubtop scorer van Vlissingen. Van Belzen heeft nog wel eens contact met hem en andere oud-ploeggeno ten zoals Saïd Bouzambou en Jo- simar Pattinama. ,,Dan hebben we het over het verloop van het Moerse Boys was geen wonderploeg, maar het waren wel harde werkers zaterdag 1 juni 2019 PM Vlissingen terug op succesgrond Goes moet vandaag in de na- competitie-ontmoeting met FC Lienden een 0-3-nederlaag zien om te buigen. Trainer Rogier Veenstra kan niet beschikken over de geschorste Jarreau Ma- nuhuwa. Ook topschutter Steve Schalkwijk (foto) ontbreekt waarschijnlijk. ,,Een dag na de wedstrijd liep hij met krukken." Len Wolters Goes Misdaad Maar Verheydt zit erdoor en besluit een voorzet te geven. - Joan van Belzen Stefan Maas Arnemuiden Joan van Belzen. FOTO PAUL TEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43