14 ZEELAND Kind van de club René de Nooijer hoopt op goede afloop Regels in de nacompetitie Trainer van Dauwendaele wil overleven met zijn club. Hij voorziet betere tijden met een goede jeugdlichting die eraan zit te komen. Voor Dauwendaele zijn de weken van de waarheid aangebroken. De ploeg van René de Nooijer moet zich door middel van twee wed strijden veilig zien te spelen. Zater dag treft het DwO'15, de eerste horde op weg naar een langer ver blijf in de derde klasse. Het lijkt een eeuwigheid geleden, mei 2016. In dat seizoen speelde Dauwendaele nacompetitie, niet voor degradatie, maar voor promo tie naar de eerste klasse. Promove ren lukte niet, nu drie jaar later staat de ploeg op de rand van de vierde klasse. De Nooijer had, net als veel anderen, met dit scenario geen re kening gehouden. ,,Hier ga je niet vanuit aan het begin van het sei zoen. We moeten kunnen spelen voor een plaats in de middenmoot, nu sta je waar je hoort. De oorzaken zijn bekend.'' Hoe teleurstellend het seizoen ook is verlopen, lang nadenken over de reden dat er tegen degradatie moet worden gestreden hoeft hij niet. ,,De opkomst en mentaliteit is slecht. De selectie is klein, door blessures of mensen die stoppen. Spelers die niet trainen, moet je toch opstellen. Dan ontbreken vast- Het gevaar is dat je maar één wedstrijd speelt, het kan ook ineens klaar zijn - René de Nooijer Beleving wil. Aan zijn eigen bereidheid om de club te helpen zal het in ieder ge val niet liggen. ,,Als dit bij een an dere club dan Dauwendaele zou zijn geweest, heb je er misschien eerder vrede mee. Ik doe alles voor deze club.'' De wedstrijdspanning is bij de Middelburger iedere wedstrijd aan wezig, maar tegen DwO'15 hoopt hij nog net een beetje meer op een goede afloop. ,,Ik kan heel slecht te gen mijn verlies. Dan wordt het uit huilen en opnieuw beginnen.'' PROGRAMMA VLISSINGEN De play-offs en nacompetities hebben hun eigen regels. Wat moe ten de clubs weten voor die wedstrijden. We zetten een aantal wetenswaardighe den op een rij. zaterdag 1 juni 2019 René de Nooijer op de plaats waar hij al veertig jaar rondloopt, van jeugdspeler tot hoofdtrainer. foto LEX DE MEESTER Daniel Wissel Middelburg igheden en zijn spelers niet fit ge noeg.'' De Nooijer is bezig aan zijn tweede seizoen als hoofdtrainer bij Dauwendaele en kijkt ondanks de geschetste problemen met een po sitief gevoel naar de nacompetitie, maar houdt wel een slag om de arm. ,,Als we normaal doen, moet het kunnen. Het gevaar is echter dat je maar één wedstrijd speelt, het kan ook ineens klaar zijn.'' Mocht de ontmoeting met DwO'15 vandaag in winst worden omgezet, volgt er nog een finale tegen Hoedekens- kerke/Kwadendamme. Zonder al te ver vooruit te willen kijken, weet de 47-jarige oefenmeester niet precies wat hij qua niveau kan verwachten. ,,Het verschil is lastig in te schatten, maar we moeten het zelf doen. Vooral naar onszelf kijken.'' Als je het hebt over een kind van de club, past René de Nooijer perfect in dat beeld. Op zijn zevende begon hij met voetballen bij Dauwen- daele, speelde meerdere jaren in het eerste elftal, werd vervolgens assis tent-trainer van het eerste en is nu dus hoofdtrainer. Inmiddels komt hij alweer 40 jaar lang meerdere ke ren per week bij 'zijn club'. De hui dige ontwikkelingen doen hem dan ook pijn. ,,De club gaat me echt aan het hart, dit is een groot deel van mijn leven. Ik geef veel energie, maar krijg er weinig voor terug. De beleving die ik heb, mis ik bij veel spelers. Dat is lastig.'' Een moeilijk seizoen moet dus positief worden afgesloten met handhaving in de derde klasse. De Nooijer is van mening dat Dauwen daele het aan zijn stand verplicht is, vooral omdat de komende jaren er wat hem betreft rooskleuriger uit zullen zien. ,,Er komen een paar goede jeugdspelers door, Maarten van Vooren komt terug en er zit een nieuwe lichting aan te komen. Als we er nu in blijven, kunnen we daarna aan iets gaan bouwen.'' Deze week was de opkomst op de training goed, werd er lekker ge traind, maar werd er ook weer op de beleving gehamerd. Soms stond De Nooijer met zeven man te trainen, dat was nu dus anders, waardoor hij het gevoel heeft dat de groep wel ZATERDAG Play-offs voor plaats in de tweede divisie: FC Lienden- Goes (14.30 uur), VVSB-Hoek (15.30 uur). Play-offs voor plaats in de eerste klasse: Papendrecht- Oostkapelle (14.30 uur), VVGZ-Arnemuiden (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de tweede klasse: Luctor Hein- kenszand-WHS (14.30 uur), DFC-Zaamslag (14.30 uur), Krabbendijke-Walcheren (14.30 uur), Tholense Boys Prinsenland (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de derde klasse: Dauwendaele- DwO'15 (14.30 uur), DHV-Pa- trijzen (14.30 uur). ZONDAG Play-offs voor plaats in de hoofdklasse: Moerse Boys- Vlissingen (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de tweede klasse: Terneuzen- Groen Wit (14.30 uur), TSC- HVV'24 (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de derde klasse: Clinge-Groede (14.30 uur), Oostburg-RSV (14.30 uur). Vrouwenvoetbal. Play-offs voor plaats in de eerste klasse: Hontenisse-KFC (12.00 uur). Uitdoelpunten: In tegen stelling tot in het betaald voetbal tellen uitdoelpun- ten in het amateurvoetbal niet dubbel. Dus als de stand na twee wedstrijden gelijk is, maken de scores geen verschil. Verlenging: Bij een gelijke stand volgt een verlenging van twee keer 15 minuten. Dat geldt voor enkele wed strijden en ook voor dub bele wedstrijden. ABBA: Volgend seizoen verdwijnt het ABBA-sys- teem uit het Nederlandse voetbal, maar dit seizoen geldt het nog. Ook als beide teams vijf strafschoppen hebben genomen, blijft het ABBA-systeem van kracht. Vierde wissel: In de regu liere speeltijd mag elk team drie keer wisselen, maar als er een verlenging volgt, mag nog een vierde wissel worden doorgevoerd door de trainer. Gele kaarten: Een tweede gele kaart betekent een schorsing van één wed strijd. Een derde gele kaart blijft weer onbestraft, maar elke kaart die volgt levert weer een schorsing van één wedstrijd op. 'Ik geef veel energie, maar krijg er weinig voor terug'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42