Lang dienstverband is compliment voor de Middelburgse trainer Scherbeijn altijd bezig bij Sjef ZETLAND 13 zaterdag 1 juni 2019 MIDDELBURG Officieel gaat Sjoerd Sanderse er niet over. Hij wil zich dus als bestuurslid van Swift niet op het terrein van de technische commissie begeven. ,,Maar", zo zei hij, ,,op persoon lijk titel wil ik wel vertellen dat ik hoop dat Dennis nog lang hoofdtrainer is bij Swift." De Middelburgse vereniging heeft geen voorzitter en geen penningmeester. Namens het kleine bestuur dat er wel is, voert Sanderse vaak de onderhande lingen met Plantinga. En elke keer wordt het contract verlengt. Aanvankelijk gebeurde dat steeds met één jaar, in 2018 besloot men voor twee jaar te gaan. ,,Wat Dennis goed doet, is dat hij blijft vernieuwen", ver telde Sanderse. ,,Hij komt met zaken die de spelers niet gewend zijn, hij komt met aanpassingen die heel de club niet gewend is. Hij zorgt ervoor dat iedereen steeds opnieuw geprikkeld wordt. Dennis heeft daarnaast een enorme gedrevenheid en een grote inzet. ,,Ik denk dat er maar weinig trai ners zijn die zó veel tijd investe ren in hun selectie", vulde aan voerder Joren Gillissen hem aan. ,,Hij steekt niet alleen energie in de trainingen en de wedstrijden, maar zorgt ook voor sfeer met het organiseren van gezamen- lijke maaltijden en trainings kampen." ,,Dat het al negen seizoenen goed gaat, is natuurlijk een enorm compliment voor Den nis", vervolgde Gillissen. ,,Waar zie je dat een trainer zo lang blijft? Nergens toch? Hij ontwik kelt zichzelf nog steeds en krijgt het voor elkaar om ons ook steeds beter te laten spelen." Af en toe merkt de spelersgroep nog wel eens dat Plantinga uit zijn slof schiet. ,,Dat is zijn tem perament", zei Gillissen. ,,Daar leer je als team mee omgaan. We kennen hem door en door en ac cepteren dan ook dat het wel eens gebeurt." Vanmiddag wordt op dit fraaie tenniscomplex de Zeeuws- Vlaamse derby tussen TC Sjef en TC Animo gespeeld in de lande lijke topklasse. Voor beide teams staat er niks meer op het spel, maar het blijft een beladen duel. Terwijl de Terneuzenaren op volle sterkte aantreden, kan dat van Sjef allerminst gezegd worden. Domi nique Coene en Youri Soberon zijn er niet bij wegens competitie verplichtingen in het buitenland, terwijl ook het meespelen van de overige Vlaamse steunpilaren on zeker is. De 39-jarige Aardenburger Remy Scherbeijn is in ieder geval van de partij. De 3-speler is een echt 'kind van de club'. Naast het spelen van competitie en het ge ven van tennisles, is hij ook be stuurder en lid van de wedstrijd commissie. ,,Het is op zich al knap van zowel Sjef als Animo dat we ons zo makkelijk hebben gehand haafd in de nieuwe landelijke top klasse.'' ,,Het zou leuk zijn als ik tegen Kenny de Rooij moet spelen. Hij heeft nog een appeltje met mij te schillen na verlies in de hoofd klasse. Dat was volgens mij een jaar of vier geleden'', vertelt Scherbeijn. Hij moet het van zijn service en forehand hebben. ,,Een beetje zwaar slaan, met veel top spin. In ieder geval moeten het geen ellenlange rally's worden want dan leg ik het af op condi tie.'' Morgen moet Remy eveneens aantreden, maar dan met De Bos kreek in Breda tegen BLTV, koplo per in de derde klasse mixed. Ook met deze West Zeeuws-Vlaamse formatie is hij al lang veilig. Wel verloren de Bressiaanders afgelo- pen zondag verrassend van rode lantaarndrager Kralingen. Die uit slag werd hen door Tiola niet in dank afgenomen. Het team uit IJ- zendijke is namelijk in een fel ge vecht om lijfsbehoud verwikkeld. Zelf was Scherbeijn verhinderd vanwege drukke werkzaamheden in Sluis in het cafetaria van zijn vrouw Miep. Bovendien was Claire van Damme er niet bij van wege een blessure en raakte Nata- scha van Strien geblesseerd aan haar knie. En dan was er voor De Boskreek ook nog pech door ver lies in twee partijen in extremis. Ik ging werken in de horeca en werd een gabbertje. Tennissen kwam er niet veel meer van ,,Ik had echt hartzeer om Tiola. Ik hoop dat dit team net als De Bos- kreek in de derde klasse blijft.'' Boterhammetjes Remy was amper zes jaar oud toen hij al begon te tennissen bij TC Sjef. ,,Mijn ouders beheerden destijds de kantine in Aarden burg. Op de lagere school ging ik vaak tijdens de pauze mijn boter hammetjes opeten op de club. Mike Simon heeft me bal- en slag vaardigheid bijgebracht. Later heb ik les gehad van bondstrainer Jan Willem Baars en van Filip Ver- sluys.'' Op zijn zestiende was Remy Scherbeijn derde van Zeeland, maar vervolgens ging het bergaf waarts. ,,Ik ging werken in de ho reca en werd een gabbertje. Ten nissen kwam er niet veel meer van. Achterafis dat heel erg zonde. Later heb ik de draad weer opge pakt en ben ik toch nog 3-speler geworden.'' Piet Baas komt weer even pools hoogte nemen. Hij weet te vertel len dat TC Sjef al jaren stabiel is met 250 leden, waarvan ongeveer tweederde Nederlanders en één derde Vlamingen. ,,Dat zoveel mensen de grens oversteken om bij ons te gaan tennissen, zegt ge noeg over TC Sjef'', onderstrepen Piet en Remy. GO Remy Scherbeijn is bij het Aar- denburgse TC Sjef les aan het geven aan enkele Vlaamse dames van het naburige Malde- gem. ,,Ze doen het goed. In plaats van te duwen, komt er steeds meer slag in'', licht Scherbeijn vanaf de tennis baan toe. Zelf speelt hij com petitie bij Sjef en De Boskreek uit Breskens. „Schrijf maar op dat hij een overloper is'', grapt clubicoon Piet Baas, die zojuist de lijnen van de banen weer op orde heeft gebracht. Henk van de Voorde Aardenburg - Remy Scherbeijn In de negen seizoenen waarin Dennis Plantinga hoofdtrainer was van Swift, werden tot nu toe vier kampi oenschappen gevierd. Twee in de zaal ('11-'12, tweede klasse; '16-'17, eerste klasse) en twee op het veld ('12-'13, tweede klasse; '13-'14, eerste klasse). Vandaag kan hij de vijfde titel binnenhalen. Fotobijschrift. FOTO XXXXXX

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41