12 ZEELAND AV'56 uit Goes wijkt uit naar Zierikzee Zeeuws Ajax-talent in reclamespot Renners rijden acht keer in Wissenkerke Het negende jaar van Dennis Plantinga als trainer van Swift eindigt waarschijnlijk met een kampioenschap in de overgangsklasse. En ze zijn hem bij de Middelburgse korfbalclub nog lang niet beu. Hij ziet zelf ook een nog langer dienstverband wel zitten. Atletiekvereniging AV'56 uit Goes houdt van daag een baanwedstrijd in Zierikzee. De wed strijd wordt niet gehouden op de eigen baan in Goes, omdat deze momenteel wordt gere noveerd. De kunst bovenlaag wordt ver nieuwd en er wordt een extra sprinttraject aangelegd. Die klus moet uiterlijk 12 juli afge rond zijn. Om toch de jaarlijkse baanwedstrij- den te kunnen houden is AV'56 uitgeweken naar de baan van collega-vereniging Delta Sport in Zierikzee. Na de Ir. Knaap-pupillen- competitie volgen in de middag de wedstrij den voor de junioren, senioren en masters. De 'main events' zijn de 100 en 200 meter, speer werpen, 1 Engelse mijl en verspringen. Voetballer Ilai Grootfaam (9 jaar) uit Vlissin- gen speelt een rol in de reclamespot waarmee ABN Amro Ajax bedankt voor het succesvolle seizoen. Het Zeeuwse talent traint in de spot onder leiding van oud-international Heini Otto. Ook enkele andere jeugdige Ajacieden komen erin voor. Sponsor ABN Amro heeft het spotje laten maken onder het motto 'Ge lukkig staan de jongens en meisjes van De Toekomst klaar om nieuwe historie te schrij ven. Dit is pas het begin...' Ilai Grootfaam maakte vorige zomer de over stap van Vlissingen naar Amsterdam, waar hij dit seizoen uitkwam in de JO9. Volleybal GOED HUWELIJK SWIFT DENNIS PLANTINGA Springen De 23ste editie van de Ronde van Noord-Be veland wordt vandaag gereden. De wieler ronde gaat om 14.00 uur van start in de Voor straat in Wissenkerke. Zoals altijd worden er twee volle rondes over het parkoers op het 'eindeloos eiland' gereden. Wind, open vlak tes, dijken en de kasseienstrook in Geersdijk vormen daarbij de voornaamste obstakels. Ten opzichte van vorig jaar zijn er twee wijzigin gen. Dit in verband met de werkzaamheden rondom het centrum van Kamperland en de haven van Colijnsplaat. De route wordt daar door iets korter, maar er worden nu wel acht plaatselijke rondes in Wissenkerke gereden. Quotevandedag „Het was misschien wel mijn laatste kans om in de eredivisie te gaan spelen.'' Chique gekleed fla neerde Dennis Plan tinga tijdens het He- melvaartsdagtoernooi van Swift langs de velden. In een modieus overhemd, met kekke schoenen aan zijn voe ten en met een olijk hoedje op zijn hoofd. Door Jan en alleman werd hij aangesproken over het kampi oensduel van vandaag. ,,Echt ie- de-reen heeft het erover", zei hij. ,,Het leeft heel erg bij de mensen." Plantinga, voorheen heel druk bij het jaarlijkse evenement, hoefde deze donderdag niet zoveel te doen. ,,Een paar rondes speake- ren." Verder laafde hij zich ont spannen aan de zon en volgde hij met een schuin oog de verrichtin gen van zijn eigen spelers, van wie hij wist dat ze niet op het scherp van de snede zouden korfballen. Spanning Vandaag is het andere koek. In een rechtstreeks duel met nummer twee Nieuwerkerk kan Swift de ti tel in de overgangsklasse pakken. De Middelburgse ploeg kan zich zelfs een kleine nederlaag - met minder dan vijf doelpunten ver schil - permitteren om te promo veren. ,,Ik voel nog geen spanning bij het team", zei Plantinga. ,,Mis- schien dat het zaterdag nog komt. Maar dat is ook niet erg. Spanning heeft ook wel iets goeds. Het kan je aanzetten tot iets moois." Plantinga is 'mister Swift'. Al voor het negende seizoen is hij hoofdtrainer bij de club. In 2009, toen hij nog geen 30 was, werd hij aangesteld bij de toenmalige twee- deklasser. Na één seizoen stapte hij over naar de A1 van KCC in Ca- pelle aan den IJssel, om vervolgens twaalf maanden later al terug te keren op het oude nest. Sindsdien staat hij in Middelburg voor de groep. Barbecue ,,Laatst hadden we het erover dat ik, als ik op termijn zou stoppen, een barbecue zou willen houden met alle spelers en speelsters die onder mij in het eerste team heb ben gezeten", vertelde Plantinga. ,,Nou, inventariserend kwamen we al aan een hele lijst.Vooral bij de mannen hebben er nogal wat wisselingen plaatsgevonden. Al leen Eefje van de Berg heeft er al die tijd bij gezeten." Meestal houden trainers het drie a vier vol bij een club. Dan is de ene partij wel op de andere uitge keken. Bij Swift is men Plantinga echter nog totaal niet beu. ,,Ik wil doorgaan zolang ik er plezier in Mijn stof is anders, mijn aanpak is anders en mijn staf is anders heb en voldoende uitdagingen zie", zei hij. ,,En voor de spelers probeer ik het leuk te houden door voor nieuwigheden te zorgen. Het is niet dat ik met hetzelfde verhaal voor de ploeg sta als tien jaar gele den. Mijn stof is anders, mijn aan pak is anders en de staf is anders. Met Ralph Gillissen erbij waait er toch een frisse wind. Hij leidt ook trainingen. Het is geen onemans- how van mij." De korfballers van Swift zijn in de afgelopen tien jaar volwassener, gretiger en zelfstandiger gewor den. ,,Ik kan nu meer aan hen overlaten en laat ook echt meer aan hen over", vertelde Plantinga. ,,In het begin had ik het idee dat ik moest vertellen hoe ze moesten korfballen. Tegenwoordig heb ik meer een faciliterende rol. De spe lers geven aan wat ze willen berei ken en ik probeer de goede voor waarden te scheppen. Dat kan niet altijd, want het budget bij de club is niet al te groot, maar ik probeer zo goed mogelijk na te denken over hoe we toch iets voor elkaar kunnen krijgen." Rustiger Nu de Middelburger niet meer al les voorkauwt, is hij ook rustiger langs de lijn. Hij zit er niet meer zo bovenop als in zijn beginperiode, toen hij uit zijn slof kon schieten richting spelers en scheidsrech ters. ,,Natuurlijk ben ik nog steeds niet heel rustig", zei hij eerlijk. ,,Noem het maar betrokken. Kijk, als coach wil je aan de ene kant graag de controle houden, maar aan de andere kant wil je de boel ook los kunnen laten. De balans daarin vinden, ervaar ik als het al lerlastigste van het vak. Soms zeg gen mijn spelers wel eens tegen me: 'Hou je rustig, we hebben het onder controle'. Ik moet ze dan vertrouwen, want dat hebben ze in al die jaren wel verdiend. Ik moet dan zorgen dat niet weer in die controlemodus schiet, al vind ik dat moeilijk. Ik ben dus nog niet uitontwikkeld." zaterdag 1 juni 2019 ATLETIEK VOETBAL GO 3 Wegens suc ces geprolon geerd: het Grastoernokke in Bruinisse. Voor de derde keer wordt het vandaag ge houden. Volley balvereniging Forza tekent samen met Bruse Boys voor de organi satie van dit volleybaltoer nooi op gras. 2,5 Cedric Vanleer- berghe uit Phi lippine was met de merrie Ilona van de Kruis hoeve de beste in de klasse Z bij het Hemel- vaartconcours van de RSV Axel. Als laat ste starter no teerde hij een tijd van 36,84 seconden. Daarmee ver sloeg hij met tweeënhalve seconde ver schil Michelle Evertse, die als eerste starter tot 39,31 was gekomen met Hiana Blue. Ilai Grootfaam. foto lex de meester WIELRENNEN - Voetballer Istvan Bakx uit Vlissingen na het verlies in de play-offs met Go Ahead Eagles. 'Ik ben jaar nog niet uitontwikkeld' Roeland van Vliet Middelburg - Dennis Plantinga

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40