Schip laat langer op zich wachten EUWS 11 fréuMP haait wv vtA6 HieeH6U2eN Werkkamer aangepakt door Spaanse kunstenares Thrillerserie Grenslanders in première ff-rc Film Helge Prinsen weer in de prijzen CORDEJONGE MIDDELBURG De Spaanse kunstenares Eulalia Garcia Valls heeft op verzoek van de Vleeshal de werkkamer van Yolanda en Harrie Roosen in Middelburg onder handen genomen. Het re sultaat is morgenmiddag te zien in de Arnelaan 6. Na Maurice van Es is Garcia Valls de tweede kunstenaar die invulling geeft aan het nieuwe project Rooms of now. Daarvoor nodigt de Vleeshal Middelbur gers uit één of meerdere kamers van hun huis open te stellen voor de ingreep van een kunste naar. Bij de Roosens is dat de werkkamer geworden, waar Garcia Valls een geluidswerk creëerde en een aanpassing aan de inrichting. ,,Ik vind deze kamer interes sant, omdat het vol staat met al lerlei persoonlijke spullen die herinneringen oproepen", geeft ze aan. „Dingen worden hier be waard opdat ze niet worden ver geten. Het verlangen om dingen te bewaren, maar tegelijkertijd de onmogelijkheid om alles vast te houden was voor mij de aan leiding voor dit project." De opening is morgen van 15.00 tot 17.00 uur in bijzijn van de kunstenaar. Ook open op de eerste zondag van juli (07/07) en augustus (04/08). TERNEUZEN De misdaadserie Grenslanders, opgenomen in het grensgebied tussen Vlaanderen en Zeeuws-Vlaanderen gaat op maandag 17 juni in première bij CineCity in Terneuzen. De in Terneuzen geboren regisseur Erik de Bruyn en hoofdrolspe lers Jasmine Sendar en Frank Lammers zijn daar ook bij aan wezig. Tijdens de première worden de eerste twee afleveringen van de serie vertoond. Het verhaal draait om de Belgische gerechts psychiater Bert Dewulf, die zich het lot aantrekt van een mysteri eus Afrikaans meisje dat dolend is aangetroffen in de grensstreek tussen West-, Oost- en Zeeuws- Vlaanderen. Tegelijkertijd on derzoekt de Nederlandse poli- tie-inspecteur Tara Dessel een bloederige schietpartij op een plezierjacht. Al snel blijkt er een verband te zijn tussen beide za ken. Wanneer Tara en Bert zich samen in de zaak vastbijten, ont dekken ze dat de inwoners van het grensgebied tussen Vlaande ren en Nederland al eeuwenlang op hun eigen manier omgaan met vreemdelingen. De Grens- landers verbergen ook geheimen die het daglicht nooit mogen zien. De serie is vanaf 25 augustus om 20.15 uur te zien op NPO 3 en later dit najaar bij de VRT. Theo Giele Vlissingen Rijkswaterstaat wil met de MPV dertig verschillende taken uitvoe ren: plaatsen van boeien, pa trouille, visserijonderzoek en meetonderzoek zoals hydrografie, waterkwaliteit en -kwantiteit. Na dat de drie bestelde schepen bij de Friese scheepsbouwer Bijlsma Wartena van stapel waren gelopen, bleken ze niet te voldoen aan de ei sen. Ze liggen te diep en de kraan op het schip ontneemt het zicht gedeeltelijk. Een van de schepen is bestemd voor Zeeland. De wijzigingen aan de schepen hebben volgens de minister grotere gevolgen dan gedacht. ,,Opnieuw zijn problemen opgetreden, onder meer met de elektromotoren voor de aandrijving van de schepen. Rijkswaterstaat heeft samen met de Rijksrederij en de werf een lijst gemaakt met punten die nog opge lost moeten worden. Op dit mo- ment lijkt de verwachte opleverda- tum van de eerste MPV-30 het eer ste kwartaal van 2020 te zijn", schrijft de minister. De problemen met de MPV-30 zijn voor de minister aanleiding om de aanbesteding van de klei nere MPV-05, voor de binnenwate ren, en de grotere MPV-midden, voor de Noordzee, te stoppen. Eer der kleunde Rijkswaterstaat mis met de aanschaf van twee snelle 'rubberboten' (RHIB's) die on bruikbaar bleken te zijn. Uit testen is gebleken dat de speedboten (to tale kosten 1 miljoen) niet veilig in gezet kunnen worden. Het is vol gens de minister zelfs niet verant woord om ze aan derden te verko pen. VLISSINGEN De Vlissingse do cumentairemaakster Helge Prinsen heeft gisteren op Cir- com in het Servische Novi Sad een eervolle vermelding in ont vangst genomen voor haar docu mentaire Van verlies kun je niet betalen. De prijs werd uitgereikt op de conferentie van de Europese ver eniging van regionale omroepen (Circom). In de categorie docu mentaires waren 42 inzendin gen uit circa 30 landen. Een Noorse documentaire over een overlevende van de aanslag op het eiland Ut0ya won de eerste prijs, de film van Prinsen kreeg een eervolle vermelding. De jury noemde de documen taire over de Vlissingse groente boer Adrie Trimpe en zijn vrouw Francien een kunstwerk. 'We waarderen de oprechtheid van de hoofdpersonen en de goede samenwerking tussen het team en het stel. Het is een ontroerend en pakkend verhaal gewor den'. Ook het camerawerk, de belichting en montage werden uitstekend genoemd. De film won vorig jaar bij Film by the Sea al de PZC Publieks prijs en de Lionsclub Vlissingen Film Award. In maart kreeg Prin sen nog een NL Award toege kend, een onderscheiding voor de beste programma's van de re gionale omroepen in Nederland. zaterdag 1 juni 2019 PC De MPV-30, het schip dat de Rijksrederij voor Rijkswaterstaat laat bouwen. foto rijksrederij Rijkswaterstaat zal op de Zeeuwse wateren langer met de oude schepen moeten blijven varen. Het verhelpen van de te kortkomingen aan de nieuwe multifunctionele werkschepen van het type MPV-30 duurt lan ger dan voorzien, schrijft minis ter Cora van Nieuwenhuizen (In frastructuur en Waterstaat VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39