rumo Romano (11) 'chilt' dagje met Touzani Verdachte Oostkapelle zeker tot maandag vast 2 MAIKEL HARTE Column Donald Trump komt mis schien naar Terneuzen. Dat klinkt als het begin van een heel slechte grap, maar het is bit tere ernst. Trump is door de ko ning uitgenodigd om op zaterdag 31 augustus de herdenking van de Slag om de Schelde in Terneuzen bij te wonen. kunnen gaan en als dat zo is dan hebben we het daar over honderd jaar nog over. In 1852 kwam Queen Victoria op de terugreis van een bezoek aan België in Terneuzen schuilen voor slecht weer op de Schelde. Over dat bezoek hebben ze het nu nog. Zo waart er nog er gens een beker rond die ze als dank voor de gastvrijheid heeft ge schonken en ik weet nog dat er toen ik kind was op verjaardagen over werd gesproken. Een zwager van een neef van een betover grootvader van mijn oma zou er bij zijn geweest. Dat ga je straks natuurlijk ook krijgen: wie mag er allemaal bij zijn? Wie staan er straks naast Trump: de koning en de koningin natuurlijk, Rutte, de commissaris van de Koning zal ook nog wel een zekerheidje zijn, maar dan begint waarschijnlijk het grote selecteren. Burgemeester Lo- nink kan misschien nog net mee op de foto en als er nog plek is voor een wethouder, wie moet dat dan zijn? Trump gaan distantiëren, al denk ik dat als het eenmaal zover is, dat weg zal vallen. Wat je ook van hem denkt: het blijft de president van Amerika en die komt niet ie dere dag. Het zal onvergetelijk zijn, maar vooral vanwege de veilig heidsmaatregelen. De CIA neemt tijdelijk de boel over begreep ik, Terneuzen zal hermetisch afgeslo ten zijn en het luchtruim wordt afgesloten. Wie zaterdag 31 augus tus wilde gaan zweefvliegen in Axel, kan dus thuisblijven. Wat dat betreft heb je er eigenlijk weinig aan als bevolking, je bent alleen even wereldnieuws. Je zou bij zo'n herdenking eigenlijk liever een grote Amerikaanse artiest uitnodi gen dan een president. Bruce Springsteen op de zeediek, kan dat niet? Wie 31 augustus wilde gaan zweef vliegen in Axel, kan thuisblijven DE STELLING Vandaag: De zeehond is de leukste attractie van Zeeland Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters HUISROBOTS STEEDS GEAVANCEERDER Veel schade bij woningbrand Tim Klumpers speelt in Annie VLISSINGEN Kapotte slagboom op de Sloebrug Loop je door het centrum van Mid delburg en sta j e op de markt ineens oog-in-oog met je held. De 11-jarige Romano Telussa is nog steeds een beetje van slag. De ontmoeting met balvirtuoos Soufiane Touzani is er één om nooit te vergeten. ,,Ik kan het nog steeds niet geloven." Want het bleef niet bij een glim lach en zwaai. Touzani was voor zijn YouTube-programma Chillen met Touzani op zoek naar een fan en was bij Romano aan het goede adres. ,,Hij vroeg: 'ben je fan?' Ik zei: 'ja''', vertelt de voetballer van Jong Ambon JO13. ,,Ben je fan-fan?' Toen ik weer 'ja' zei, vroeg hij of ik met hem wilde chillen. Ik kreeg tranen in mijn ogen." Romano werd de hele dag in de watten gelegd. Ze shopten bij een sportzaak, aten bij een sjiek restau rant, bezochten de kapper en maak ten samen een rondvaart door Mid delburg. Romano somt op wat hij van de bekende straatvoetballer kreeg: ,,Het nieuwe uittenue van Ajax, een trainingspak van Barce lona, scheenbeschermers en voet balschoenen." En ze hebben na tuurlijk gevoetbald. Wat hij van Touzani heeft geleerd? 'Een goede timing als je een panna wilt geven', lacht Romano. En dat is nog niet alles. Met zijn vriendje Xavi Denneboom en broertje Jerome mag Romano een keer komen trainen bij Touzani. Én ze mogen een keer naar een wed- strij d van het Nederlands elftal. Ro mano: ,,Als Touzani een nieuwe YouTube-video heeft geplaatst, kijk ik altijd meteen. Ik zei nog te gen m'n vader: wat zou het toch mooi zijn als ik Touzani tegenkom en word uitgekozen. De volgende dag gebeurde het nog echt ook. Dat kun je toch bijna niet geloven?" De aflevering waarin Romano in het middelpunt staat, verschijnt in juli online. wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 78-jarige vrouw in Oostkapelle blijft zeker tot en met maandag vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris gisteroch tend bepaald. De 56-jarige man is woensdag ochtend aangehouden op apparte mentencomplex Parc Zonnehove in Oostkapelle. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij een vorige week overleden 78-jarige medebe woonster. Volgens de politie is de vrouw door een misdrijf om het le ven gebracht. Normaal gesproken zou de verdachte gisteren worden voorgeleid bij de rechter-commis- saris. Die beoordeelt dan of op basis van de feiten uit het onderzoek re den is om hem langer vast te hou den. Door Hemelvaartsdag is die voorgeleiding komende maandag. Dat leverde een juridisch prak tisch probleem op. Want de man mag namelijk maximaal tot maan dag vastzitten. Daarom heeft de rechter-commissaris gisterochtend beoordeeld of de aanhouding en de inverzekeringstelling op juiste gronden is gebeurd. Dat is het geval, vindt de rechter-commissaris. 3 dagen 4*-hotel in Twente incl. diner en entree wellness zaterdag 1 juni 2019 Het zou zomaar wel eens door Of gaan er ook zijn die zich van Reageer op pzc.nl Gisteren: Trump is van harte welkom in Terneuzen 1175 stemmen BRUINISSE Een woning aan de Mais- straat in Bruinisse is in de nacht van donderdag op vrijdag zwaar beschadigd geraakt door brand. Er raakte niemand gewond Rond 2 uur kreeg de brandweer een melding dat de overkapping van een woning en de naast gelegen heg in brand stonden. Kort erna sloeg het vuur over op het huis. De Bruse brand weer zette twee tankau tospuiten en een hoog werker in. Daarmee werd via het dak geblust. Om 3.40 uur was de brand onder controle. Er is nie mand gewond geraakt. Wel is de schade groot. KAPELLE De 11-jarige Tim Klum pers uit Kapelle mag meespelen in Annie de Musical. Vanaf november 2019 speelt hij de rol van één van de weeskinderen in de Nederlandse thea ters. Tim speelt in Annie de Musical een jongen in het weeshuis van de kwaadaardige Miss Han- nigan. Een bijzondere rol aangezien het de eerste keer zal zijn dat er een jongen in het weeshuis zal zitten. Hoewel hij nog jong is, stond hij al vaak op de planken. Annie de Musical is van november 2019 tot en met mei 2020 te zien in theaters in heel Nederland. Op de Sloebrug richting Bergen op Zoom in Vlis- singen is gistermiddag een slagboom op de weg terechtgekomen. De weg werd tijdelijk af gesloten en het scheep vaartverkeer heeft wat langer moeten wachten dan normaal tot de brug weer open kon. Maar al snel verplaatste iemand de slagboom naar het fietspad. Daardoor kon het verkeer zijn weg weer vervolgen. Mede werkers van een aanne mersbedrijf hebben de slagboom gerepareerd. Hoe de slagboom op de weg kwam, is niet duide lijk. Eldridge Pentury Middelburg VIDEO OP PZC.NL/VIDEO OOSTKAPELLE De man die Romano Telussa (links) en Soufiane Touzani, EEM BEETJE VER SAAN t>AT TARZAM OOK EEM SISARET ROOKT VIMO IK WEI. Resort Bad BoekeLo 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1/ 1 x2-gangendiner (aankomstdag) t.w.v. 28,50 p.p. 2 x Bookels Moment (hapje van de chef)^ V Gelegen in een bosrijke omgeving Tip: bezoek Kasteel Twickel hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2