Hélène Hendriks: Als we floppen, dan is dat maar zo MEDIA CULTUUR 25 dan niet eens op Talpa's vlag genschip SBS 6, maar film- en voetbalkanaal Veronica. Geen vaste talkshowprik dus. ,,Dat is juist wel lekker, omdat we ons op zo'n wat kleinere zen der rustig kunnen ontwikke len. Na de zomer kijken we wel hoe het ging. Wilfred en ik hingen de afgelopen weken ook niet ter promotie in bus hokjes. Misschien tot ergernis van (Talpabaas) John de Mol, dat zou kunnen. Wij zijn ge woon niet zo dol op foto's. Tel daarbij op dat Hendriks en Genee het label 'sport' aan hun kont hebben hangen, ter wijl dit dus géén sportpro gramma is. ,,Ja, dat krijgen we vaak te horen. Begrijpelijk.'' En de kijkcijfers dan? ,,We zien wel. Als we floppen, dan Met Pauw aan tafel kunnen we gelijk onszelf een beetje op de hak nemen is dat maar zo. Wat wij laatst bedachten: hoe leuk zou het zijn als we op een bord achter ons in 'realtime' de kijkcijfers van dat moment kunnen laten zien. Zodra het inzakt, moe ten we ter plekke iets geks doen om het op te krikken. Jammer dat de cijfers altijd pas de volgende ochtend be kend zijn.'' Dan zegt ze, misschien bang dat ze te laconiek over komt: „Natuurlijk willen we dat dit gaat slagen hè! En we zullen ons steeds echt fucking goed voorbereiden. Maar eer lijk, als we blijven steken op honderdduizend kijkers, lig ik daar niet wakker van.'' Hoe de opnames van de twee proefafleveringen bevielen? Hélène Hendriks (38) lacht. ,,De eerste ging ver-schrik- ke-lijk! Wilfred Genee en ik repeteren nooit en doen altijd alles live. Dus ik dacht: dat doen we wel eventjes. Niet dus. We waren niet scherp ge noeg, de loopjes gingen niet goed en we zijn allebei nogal beweeglijk waardoor we soms uit beeld verdwenen. De top moet hebben gedacht: dit wordt helemaal niks!'' Hendriks spreekt van een 'stevige wake-upcall'. De tweede proefaflevering verliep naar eigen zeggen stukken be ter. Een beetje chaotisch mag Café Hendriks en Genee overi gens best zijn, vanaf morgen avond (zondag) zes keer te zien op Veronica. ,,Eerlijk: we zijn toch een beetje ongeleide projectielen. Wij zullen wat informeler zijn dan Pauw en Jinek. En de show is wat volk- ser. Frans Duijts is niet voor niets onze huiszanger.'' Buma en Pauw Naast de pas afgezwaaide CDA-fractievoorzitter Sy- brand Buma is ook Jeroen Pauw in de eerste aflevering te gast. ,,Best bijzonder, want hij zit nooit bij een ander aan tafel. Dan kunnen we gelijk onszelf een beetje op de hak nemen. 'Zo'n talkshow hè, hoe doe je dat eigenlijk?' Alles moet worden besproken, ook zwaardere onderwerpen. Maar van Buma wil ik ook weten of hij zo saai is als hij eruitziet. Ja, dat ga ik hem letterlijk zo vragen.'' Ook afwijkend is natuurlijk het tijdstip: zondagavond. En het stel. ,,Ik heb een zwak voor die musical. Lekker tuttig. Ik maakte Maria wel wat stouter en brutaler. Dat zit nu eenmaal in me.'' In Best of Broadway zingt Anouk vooral wat ze noemt de 'show- en partynummers'. ,,What a Feeling uit Flashdance en If I Can't Have You uit Saturday Night Fever. Maar het is al lemaal heel breed. Frozen, Elisabeth, Tarzan... En Freek Bartels zingt als Jezus het nummer Gethsemane uit Jesus Christ Superstar. Ongelooflijk wat hij neerzet.'' Anouk constateert dat musical in Nederland 'gelukkig' een stevige plaats heeft verworven voor zich zelf. ,,Steeds meer acteurs kiezen voor het genre. In de Verenigde Staten en Engeland is het doodnor maal dat sterren als Hugh Jackman, Kit Harington - Jon Snow uit Game of Thrones - en Renée Zellweger ook in musicals spelen. Sarah Jessica Ik heb een zwak voor The Sound of Music, lekker tuttig. Maar ik maakte Maria wel wat stouter en brutaler Parker uit Sex and the City stond als meisje ook op Broadway in The sound of Music.'' Toch wil Anouk niet louter als musicalvertolkster door haar artis tieke leven gaan. Ze is tv-presen- tatrice, maar ook actrice en zelfs soapie. Als Zoë Xander verdween ze onlangs uit Goede tijden, slechte tijden, maar of dat voorgoed is? ,,Het spijt me, daar mag ik niets over zeggen.'' Relatiecursus Met Victoria Koblenko en Tanja Jess vormt Anouk de cast van de toneel productie Mijn man begrijpt me niet, vanaf oktober in het theater. Het is een comedy, het genre dat haar naar eigen zeggen het beste ligt. ,,In het stuk ga ik met drie heel verschil lende vrouwen op cursus om onze relaties tegen het licht te houden. Dat leidt uiteraard tot veel herken- bare situaties over de verhouding tussen man en vrouw.'' In 2016 deed Anouk Maas nog mee aan het tv-programma Celebrity Stand-Up van Comedy Central. ,,Geweldig, maar ook eng. Ik was zó zenuwachtig, heb zelfs vlak voor de uitzending overgegeven. Het is ook kwetsbaar. Je moet ad rem zijn, het nieuws kennen, improviseren Maar het ging eigenlijk heel goed, ik kreeg de zaal behoorlijk mee. Martijn Koning, een van mijn bege leiders, zei zelfs: 'En nu een keer naar Toomler (het podium van stand-upcomedians Comedytrain, red.)' Ach, je moet jezelf niet te serieus nemen. Ik hou van zelfspot. Mijn favoriete comédiennes zijn Amy Schumer en Tina Fey. Vrou wen met de broek aan, ja.'' zaterdag 1 juni 2019 GO De tweede proefaflevering ging beter dan de eerste. ,,We zijn toch een beetje ongeleide projectielen." foto wessel de groot Hélène Hendriks noemt Café Hendriks en Genee, haar nieuwe zondagse talkshow met Wilfred Genee op Vero nica, een tikkeltje chaotisch en recht voor zijn raap. Gudo Tienhooven —Hélène Hendriks Café Hendriks en Genee, zondag 22.00 uur, Veronica Kijk voor de speellijst op www.bestofbroadway.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25