LEES HET OP tweakers Laatste oefenduel van Leeuwinnen zet meteen de toon voor het WK 21 Woensdag bij deze krant Hartstikke gezellig, zo'n uitzwaaiduel van de Leeuwinnen tegen Australië. Maar ook meteen cruciaal. Wordt het WK- vuurtje vanavond aangestoken of komen al de eerste twijfels? Record is nog niet verbeterd Nog 6 dagen Start WK 2019 Vrouwenvoetbal Vloeiend Engels Drie Australische journalisten zijn in Eindhoven aanwezig om in de Luc Nilis-zaal van het PSV-sta- dion hun vragen te stellen aan Wiegman én Dominique Blood- worth. De 24-jarige verdediger, die vier jaar bij Arsenal speelde en getrouwd is met een Amerikaan, geeft in vloeiend Engels overtui gend antwoord. Ze vertelt dat Nederland geen eendagsvlieg wil zijn en dat ze uit kijkt naar het spelen tegen de Aus- Je kunt niet meer om hen heen. Niet bij de supermarkt, waar de hoofden van de Oranjeleeuwin nen je bij binnenkomst toelachen. Niet in de kranten, waar het aftel len richting het WK in Frankrijk is begonnen. Juist tegen dSt licht staat van avond in het Philips Stadion van PSV een belangrijke wedstrijd op het programma. Oefenen tegen de Australische vrouwen. Hoger op de wereldranglijst dan Oranje (6 om 8) en bekend om hun fysieke kracht en extreme fitheid. En om Sam Kerr, een van beste speelsters ter wereld. Krachtmeting Een uitzwaaiwedstrijd zoals dat dan zo mooi heet. Klinkt leuk, maar het is wel meer dan dat. Het is een krachtmeting die het gevoel op weg naar het toernooi gaat be palen. Het begin van WK-koorts. Of komen nu al de eerste vraag tekens? Twee jaar terug speelde Oranje de laatste wedstrijd voor het EK tegen het zwakke Wales. Hup, 5-0, van je holadijee op weg TOESCHOUWERS naar het toernooi. Dat ligt nu niet voor de hand. Een bewuste keuze, legt bonds coach Sarina Wiegman uit. Omdat Australië qua spel (vooral fysiek dus) op Nieuw-Zeeland lijkt, de eerste tegenstander op 11 juni in Le Havre. Maar ook: ,,We wilden de laatste test op zo'n hoog moge lijk niveau. Dan worden fouten di rect afgestraft. DSt willen we juist. Ook als leermoment zo vlak voor het WK.'' Dat het resultaat daardoor kan tegenvallen, is dan maar zo, rede neert de bondscoach. Wiegman zal met de basis spelen die het ook in Frankrijk tegen Nieuw-Zeeland moet doen. Iedereen is fit genoeg. ,,We hebben de voorbereiding zorgvuldig opgebouwd. Of een slecht resultaat de sfeer kan veran deren? Hoe dan ook: we zullen in beide gevallen leren.'' Wiegman: ,,Bij een goed resul taat zal het niet direct hosanna zijn en andersom ook niet. De tralische ster Kerr, haar directe te genstander. De Aussies willen ook weten hoe het is om voor die volle oranje- gekleurde tribunes te spelen. Het Nederlands team is op dat vlak een uitzondering in het vrouwenvoet bal. Geen ander Europees land trekt verhoudingsgewijs zoveel fans als de Leeuwinnen. Blood- worth wijst op haar wangen: ,,Kijk naar de lach op mijn gezicht. Dat zegt toch genoeg. We kunnen niet wachten op die wedstrijden in Frankrijk.'' Het is ook tijd dat het echt gaat beginnen, met het duel van van avond als een soort aftrap. De speelsters zijn, met korte tussen pozen, al drie weken bij elkaar in hun basiskamp in Zeist. Wieg man: ,,Er wordt hard en serieus getraind. Daarbuiten is er tijd voor lol en ontspanning. Maar ik hoor de speelsters ook in de vrije uren veel over voetbal praten. Dat is positief.'' zaterdag 1 juni 2019 druk is er sowieso wel. We zijn voor de buitenwacht al een keer of vijftien keer wereldkampioen ge worden.'' Veel meer dan een feestje Daniël Dwarswaard Eindhoven 8 juli 2017. Keepster Sari van Veenendaal met de EK-mas- cotte, na de uitzwaaiwedstrijd tegen Wales (5-0). foto pro shots EINDHOVEN De wedstrijd vanavond om 18.15 uur, tegen de nummer 6 van de wereld Australië in het Philips Stadion in Eindhoven, kan nog altijd de best bezochte vrouwen interland ooit worden op Ne derlandse bodem. Om het re cord (30.238, ook in Eindho ven, in april 2018 tegen Noord-Ierland) te verbeteren, moeten vandaag nog een paar honderd kaarten worden verkocht. WK-BIJLAGE 16 pagina's, met o.a.: Lieke Martens over het leven als topvoetbalster Jeugd foto's van alle Leeuwinnen 'Vivianne Miedema haalt de 100 doelpunten makkelijk' Terug naar de eerste Oranje goal Compleet WK-schema TWEAKERS .NET/REVIEWS GEPLAATST ZODAT JE LEKKER EERLIJK GEÏNFORMEERD BENT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21