¥1 20 J0rgensen wil in Kuip blijven Drenthe niet naar eredivisie Jansen trainer Heerenveen Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum kunnen vanavond als laatste internationals nog een prijs winnen. Hoe ziet de oogst van Oranje eruit na het clubseizoen? Conclusie: in het buitenland werd alleen Jasper Cillessen kampioen. zaterdag 1 juni 2019 VOETBAL Sparta gaat zon der Royston Drenthe (foto) de eredivisie in. De 32-ja- rige Rotterdammer kreeg te horen dat zijn aflopende contract niet wordt ver lengd. De oud-speler van onder meer Feyenoord en Real Madrid begon het sei zoen als basisspeler bij Sparta, maar de laatste maanden kreeg hij steeds minder speeltijd van trainer Henk Fraser. Sparta neemt ook afscheid van Roy Kort- smit. De 26-jarige doelman was bijna vijf jaar de eerste keus, maar hij miste het slot van het seizoen van wege een blessure. VOETBAL SC Heerenveen heeft de technische staf voor komend seizoen na genoeg compleet. De club maakt op korte termijn be kend dat clubman Johnny Jansen (44) aanblijft als hoofdtrainer. Jansen nam sinds half april de taken waar van de ontslagen Jan Olde Riekerink. Onder zijn leiding pakte Heerenveen vijf punten uit vijf duels. Veel zwaarder dan de re sultaten woog echter Jan- sens visie, gestoeld op aanvallend voetbal. Jeffrey Talan (47) moet één van de assistent-trainers van Jan sen worden. Hij werkte de afgelopen drie jaar als hoofd opleidingen bij Hee renveen, dat nog een erva ren assistent erbij zoekt. Lagos Arjen Robben was altijd goed voor ten minste een Duitse landstitel. Vaak meldde hij zich zelfs met twee of meer prijzen op zak bij Oranje voor de laatste interlands in juni na een slopend clubsei zoen. Of neem Wesley Sneijder. In Spanje, Italië en later ook in Tur kije basisspeler in menig prijzen- winnend team. De oogst nu? Die steekt er karig bij af. Denk de vier Ajacieden weg uit de Oranjeselectie die sinds gis teren in Portugal is voor de finale ronde van de Nations League en alleen Jasper Cillessen (30) werd kampioen. Geen enkele in het bui tenland spelende international won de beker. En dan was Cilles sen bij FC Barcelona 'slechts' de reservedoelman. Het sentiment rond Oranje is positief onder Ronald Koeman. De nationale ploeg zit weer in de lift en de status van 'onze' internatio nals groeit in Europa. Toch werkt het ook ontnuchterend: als de bondscoach het heeft over 'onbe taalbare ervaringen' die hij zijn spelers gunt, dan is er nog volop ruimte voor ontwikkeling. De PSV'ers in Oranje? Ze wonnen op clubniveau niks dit jaar. Tonny Vilhena (24) en Kenneth Vermeer (33) kenden met Feyenoord zelfs een beroerd seizoen. En voorlopig speelt er nog geen enkele aanvaller uit de selectie van Koeman bij een club uit de Europese top 8. Bijzonder Wel bijzonder is wat Marten de Roon (28) en Hans Hateboer (25) meemaakten. Zij plaatsten zich met het 'kleine' Atalanta recht streeks voor de Champions League, een historische prestatie. Vraag andere internationals naar een eigen typering van hun sei zoen en de term 'gemengde gevoe lens' valt. Kevin Strootman (29) OOGST bijvoorbeeld voelde zich laatst ver plicht publiekelijk verantwoor ding af te leggen voor het mislukte jaar van hemzelf en zijn club Olympique Marseille (vijfde in de competitie). ,,Ik excuseer me voor ons slechte seizoen en ook voor mijn eigen prestaties'', zei hij te gen de Franse pers. Ook een dubbel gevoel bij Ryan Babel (32). Hij vertrok in de winter na problemen bij Besiktas naar het Engelse Fulham. Daar deed hij het persoonlijk prima, maar Fulham degradeerde wel. Quincy Promes (27) maakte een droomtransfer naar het Spaanse Sevilla en hij knokte zich na een aanloopperi ode in de basis. Alleen: als vleugel verdediger, niet op zijn eigen plek in de aanval. ,,Het is zo een seizoen geworden met ups en downs, een dubbel gevoel", zegt hij. Zoals het er nu voorstaat gaan acht internationals rechtstreeks de CL in na de zomer. Daarbij reke nen we Cillessen en Frenkie de Jong (nog) mee als spelers van Barcelona. Mocht Cillessen inder daad naar Benfica gaan, dan speelt straks ook de kampioen van Por tugal met een Oranje-internatio nal in dienst in de CL Babel wordt nummer 9, als zijn op handen zijnde transfer naar de Turkse kampioen Galatasaray rondkomt. Belangrijk voor Oranje en Koeman is nog dat het overgrote deel van de vaste kern komend seizoen in elk geval Europees voetbal speelt. Alleen Nathan Aké (Bourne mouth), Patrick van Aanholt (Crystal Palace), Davy Pröpper (Brighton) en Strootman hebben nog niks in het vooruitzicht. DSt is weleens minder geweest. GO VOETBAL Nicolai J0rgen- sen kijkt uit naar een nieuw seizoen bij Feyenoord. De 28-jarige spits speelde eerder nog met de ge dachte om de Rotterdam mers te verlaten, maar lijkt die behoefte nu niet meer te hebben. De Deen gaat zijn vierde jaar in bij Feyen oord. ,,Ik heb behoefte aan een goed en stabiel sei zoen", zegt J0rgensen tegen het Deense BT Sport. ,,Je weet nooit wat er gaat gebeuren, maar ik wil hier graag een jaar blij ven waarin ik veel wedstrij den speel." Karige prij zenoogst voor internationals Maarten Wijffels CL* EL Landstitel Beker CL-poulefase CL-voorronde EL-poulefase EL-voorronde - De Ligt De Ligt De Roon De Ligt Promes Bizot F. De Jong DeJong Hateboer Blind Weghorst Vermeer Blind Blind Cillessen Van de Beek Vilhena Van de Beek Beek F. De Jong Bergwijn Cillessen Van Dijk L. De Jong Wijnaldum Dumfries De Vrij Zoet**** Depay** Babel*** Van Dijk en Wijnaldum spelen vandaag de CL-finale. Omdat Chelsea de Europa Leaguefinale won, gaat Lyon met Memphis nu rechtreeks de CL in. Babel gaat rechtstreeks de CL in als zijn transfer naar Galatasaray definitief wordt afgerond. Zoet laat finaleronde Nations League in overleg schieten, omdat hij eerdaags vader wordt. ▲4 Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong wonnen de titel in Neder land (linksboven). Maar in het bui tenland werd al leen international Jasper Cillessen (rechtsonder) kampioen. FOTO'S REUTERS, BSR, ANP, GETTY IMAGES, PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20