m* Champions League Onderzoekers twijfelen aan effectiviteit methode gemeenten JOL Francina is de trotse voetbaloma van Georginio Wijnaldum als bijvangst Zeehonden spotten. Het seizoen is weer begonnen. Tot 31 augustus worden er Robbentochten gehouden op het Grevelingenmeer. De zeehonden zijn er amper van onder de indruk. Ze kijken even lodderig naar de gasten en gaan dan weer lekker door met zonnen. zeeland 2 Dat blijkt uit gezamenlijk onder zoek van deze krant en het Radio 1- programma Argos. De afgelopen drie jaar kregen twintig gemeenten en regio's sa- men zo'n twintig miljoen euro aan zogenoemde 'versterkingsgelden' voor het tegengaan van radicalise ring. Van al dat geld zijn 'informa tienetwerken opgezet' en sleutelfi guren in de (moslim)gemeenschap gezocht. Ook zijn honderden ge meenteambtenaren, sociaal wer kers en handhavers op cursus ge weest om radicalisering te kunnen herkennen en signaleren. Uit een vertrouwelijke rappor tage door accountantsbureau PwC blijkt echter dat gemeenten geen idee hebben of hun aanpak werkt. 'Gemeenten geven aan geen goed zicht te hebben op de effecten van hun aanpak, dan wel op de resulta- Er is inderdaad behoefte aan meer inzicht in het effect van de interventies ten van de specifieke activiteiten. Hier is wel behoefte aan'. Deze krant en Argos kregen het docu ment na een beroep op de Wet Openbaarheid van Bestuur bij de NCTV (de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veilig heid). Die verdeelt het geld over de gemeenten. Het bureau dat de cur sussen voor ambtenaren geeft, er kent dat 'er te weinig onafhankelijk reflectieonderzoek heeft plaatsge vonden door derden'. De pot geld kwam in 2016 be schikbaar, nadat de Nederlandse bestuurders werden overvallen door een plotse uitstroom van ge radicaliseerde jongeren, die zich aansloten bij de jihad in Syrië en Irak. Meerdere gemeenten gebruik ten het NCTV-geld dan ook om scholieren een toneelstuk te laten bezoeken waarin drie jihadisten naar Syrië gaan, maar gedesillusio neerd raken. Gemeenten waren en thousiast, maar uit onderzoek voor- en achteraf blijkt ook dat 'sommige scholieren zich te goed konden in leven en de keuze van de hoofdper sonen om te gaan strijden bewon derden'. Een ander project om jon geren meer weerbaar te maken, zou hen zo veel zelfvertrouwen kunnen geven dat het omslaat naar nar cisme. ,,Er is inderdaad meer behoefte aan meer inzicht in het effect van interventies", stelt een woordvoer der van de NCTV. De dienst ont wikkelt momenteel middelen om gemeenten daarbij te helpen. ,,Ver- plicht evalueren wordt een voor waarde voor het ontvangen van geld.'' P10 Nieuwsmedia »P4-5 rJogspeJen De Nederlandse vissers verlerende strijd om de puls visserij, maar f kregen daar wel iets voor terug: begrip J aan de wal. En dat f kunnenzegoed ^•Sebruiken.PM Aanpak radicalisering een gok Nederlandse gemeenten heb ben ruim twintig miljoen euro gekregen voor de aanpak van radicalisering, terwijl ze niet goed weten of hun programma's wel werken. Er zijn zelfs aanwij zingen dat projecten averechts kunnen uitpakken. Tobias den Hartog Cyril Rosman Den Haag —Woordvoerder NCTV Zonnige zaterdag, tropische 25°C zondag pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1