winst zou ook goed zijn voor Nederlands elftal' M 19 Wffim Liverpool liefd bij fans, spelers en pers. Zoveel complimenten voor zijn werk wijze. En toch zo'n dramatische reeks in finales. Opponent Spurs heeft intussen weinig te verliezen, lijkt het. De aanhang van de club uit Londen had al driemaal afscheid genomen van de Champions League. Maar de formatie van Maurichio Pochettino (47) kwam telkens terug uit gesla gen positie. Eerst in de groepsfase, waarin de ploeg op het laatste mo ment over Internazionale heen wipte, mede dankzij PSV. Daarna de slijtageslagen met Manchester City en Ajax, die allebei de winst uit hun handen lieten glippen. ,,Ajax had die finaleplek ook wel verdiend, vind ik'', zei Klopp, die deze week nog maar eens vol lof was over de Nederlanders Georginio Wijnaldum en Virgil van Dijk. Tastbaar De internationals willen straks aansluiten bij Oranje met de Champions League op zak. ,,We hebben na de competitie even een klein pauze gehad'', zegt Van Dijk. ,,Onze hoofden even leeg kunnen maken. Daarna trokken we naar Marbella, waar we hard hebben ge traind. De puntjes zijn daar op de i gezet.'' Wijnaldum, beslissend in de halve finale tegen Barcelona, gelooft ook in een goede afloop. ,,We heb ben een heel goed seizoen achter de rug'', zegt de Rotterdammer. ,,Dat maakt ons nog gretiger om nu wel te winnen. We willen iets tastbaar in handen hebben.'' Dat is precies wat de Engelse journalisten Klopp verwijten. Wanneer gaat die lachende Duitser nou een keer op vakantie na een ge wonnen finale? ,,Hij is niet alleen onze manager, maar ook onze men tal coach'', is Wijnaldum zoals al tijd lovend over Klopp. ,,Hij heeft ons verder gebracht dan waar we anders zouden zijn geweest. Nu de finale winnen, betekent vast heel veel voor hem. Maar ook voor mij, voor het team, voor de club en voor de stad.'' Met medewerking van Geert Langendorff Tottenham Hotspur Skomina (Slo) VAR: Makkelie wonnen. Daar was Daryl Janmaat (29) ook bij. Hij keek met open mond naar het tweede hal- vefinaleduel tussen Liverpool en Barcelona. Met een fenomenale in valbeurt, waar Wijnal- dum kort achter elkaar de 2-0 en 3-0 scoorde voor Liverpool, drukte de Rotter dammer zijn stempel. ,,Wat was dat genie ten", zegt Janmaat. „Tweemaal scoren, in zo'n grote wedstrijd." De rechtsback van Premier Leagueclub Watford speelde nog samen met Wijnaldum bij Newcastle United, waarmee het duo overigens degradeerde uit de Premier League. ,,De top 3 van de Pre mier League komt dan niet voor mij, maar wélvoor Wijnal dum", zegt Janmaat. „Bij Liverpool heeft hij meteen weer stappen vooruit gezet, zoals heel dat elftal dat de laatste ja ren blijkbaar kan. Ik gun Wijnaldum de Champions league enorm." Dat oud-international Willem van Hanegem (75) een zwak heeft voor Wijnaldum is al langer be kend. De Kromme snapte niet dat Wijnaldum in de return tegen Barce lona op de bank be gon. „Onbegrijpelijk. Eerst liet Jürgen Klopp hem in Camp Nou als centrum spits spelen, iets dat niet goed uitpakte. En dan zet hij hem een week later op de bank. Hij duikt altijd op in het zestienmetergebied. Daarom zou ik hem ook nooit in de spits zetten, want dan staat hij er al", aldus Van Hanegem. Gionvanni van Bronckhorst (44), vorig maand gestopt als trai ner van Feyenoord, maakte hem zelf nog mee als speler bij de Rot terdammers. ,,Hij was pas 16 jaar oud. Wat ik toen meteen dacht: als je op zo'n jonge leeftijd zo makkelijk mee kan, dan is dat heel bijzonder. „Als voetballiefheb ber heb ik dit seizoen van hem en van Liver pool genoten. Hij en zijn ploeggenoten moeten die beker win nen", aldus Van Bronck horst, die vanavond in het sta dion zit. woon prachtig om mijn maatje zo te zien schitteren in de halve finales tegen FC Barcelona." Fer, Kuyt en Wij naldum speelden sa men met Oranje op het WK 2014 in Bra zilië, waar ze brons Het was prachtig om mijn maatje Gini zo te zien schitteren tegen FC Barcelona zaterdag 1 juni 2019 DEkHHBHHME Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum (inzet) gisteren in het Wanda Metropolitano, waar ze vandaag iets tastbaars aan het seizoen hopen over te houden. FOTO'S PIM RAS Vermoedelijke opstellingen Wanda Metropolitano, Madrid Scheidsrechter Vanavond aftrap 21.00 uur Ziggo Sport, Veronica Finale Champions League - Leroy Fer (29)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19