Vlissingen keert terug op vruchtbare grond Goes moet het zonder Steve Schalkwijk doen BARRY VAN DER HOOFT Verdediger mist return tegen VVSB ZEELAND 15 Hoek moet het vandaag in de tweede wedstrijd van de play-offs zonder de Middelburger doen. Hij heeft opnieuw last van zijn schouder. Hoek Bijde derde treffer van VVSB slaagde Gert-Jan van Leiden er woensdagavond niet om Lulinho Martins af te stoppen. Na het duel met de razendsnelle invaller kwam de centrale verdediger van Hoek ook nog eens verkeerd terecht, waardoor zijn schouder niet voor de eerste keer dit seizoen uit de kom schoot. Het zag er niet best uit, vertelde Hugo Vandenheede kort na afloop. De trainer had niets te veel gezegd, want Van Leiden moet de return in Noordwijkerhout van daag laten schieten. ,,Deze wedstrijd komt te vroeg'', zegt de Middelburger. ,,Ik heb dit al vaker gehad, maar dan zat er een week tussen de twee wedstrijden. Dan had ik iets meer tijd om te her stellen. Ik kan mijn sokken niet eens fatsoenlijk aantrekken, laat staan dat ik een duel aan kan gaan met een spits.'' Kneuzing Van Leiden had woensdagavond het gevoel dat zijn linkerschouder even volledig ronddraaide. ,,Nor- maal schiet ie er alleen naar voren uit. Er zit nu ook een bobbeltje bo ven het bot, dat zou een kneuzing kunnen zijn. Mijn sleutelbeen heeft ook een flinke klap gehad. Nadat Ik kan mijn sokken niet eens fatsoenlijk aantrekken het gebeurd was heb ik de wedstrij d gewoon uitgespeeld. Je zit dan nog vol adrenaline. Maar ik was na dat moment wel meteen heel duizelig.'' Hugo Vandenheede werd giste- ren ingelicht door Van Leiden en weet dus dat hij het in Noordwij- kerhout zonder één van de zijn sterkhouders moet doen. Fabian Wilson, die woensdag vanwege ziekte niet kon spelen, trainde don derdag weer mee en lijkt fit genoeg om te starten. Wilson keert dan te rug in de basis als rechtsback, Lio nel Fitsch zal achterin het centrale duo vormen met Kim van den Bergh. Na de 2-3-nederlaag van woens dag moet Hoek winnen bij VVSB, om kans te blijven houden op pro motie naar de tweede divisie. Van Leiden: ,,Ik ben er morgen gewoon bij om de jongens te steunen. Ik hoop echt dat we de finale halen, want misschien kan ik woensdag wel weer spelen. Dan heb ik toch een paar dagen langer gehad om te herstellen.'' Vermoeidheid Vandenheede weet dat het vandaag een warme dag wordt. ,,Die warmte, de vermoeidheid door de wedstrijd van afgelopen woensdag; het gaat allemaal een rol spelen'', zegt de trainer. ,,Het laatste halfuur kan zomaar eens heel bepalend worden. We hoeven ook niet vanaf de eerste minuut te gaan jagen op een doelpunt, we moeten verstan dig voetballen. Eén doelpunt ma ken en zelf de nul houden is vol doende om een verlenging af te dwingen.'' VVSB heeft tegen Hoek de beste papieren, zoals Quick Boys die in de andere halve finale heeft, na de zege bij OSS'20 (1-3). De winnaars van beide ontmoetingen treffen elkaar in de eindstrijd om promotie, op woensdag 5 en zaterdag 8 juni. Joan van Belzen, die acht jaar lang onder de lat stond bij Vlissingen, weet nog precies hoe die succes volle middag vijf jaar geleden ver liep. ,,Wij waren sowieso de favo riet'', blikt de huidige keeper van Arnemuiden terug. ,,Moerse Boys was geen wonderploeg, maar het waren wel harde werkers. Wij moesten het van het voetbal heb ben. Op fysiek en wilskracht bleven zij lang in de wedstrijd. Uiteindelijk viel rond de 75ste minuut de beslis sende treffer.'' De maker van die goal? Abdoe Abdenbi, de huidige clubtopscorer van Vlissingen. Van Belzen heeft nog wel eens contact met hem en andere oud-ploeggenoten zoals Saïd Bouzambou en Josimar Patti- nama. ,,Dan hebben we het over het verloop van het seizoen'', aldus Van Belzen. ,,Ik ken het team goed. De laatste weken hebben ze een paar goede resultaten geboekt.'' Ervaringsdeskundige Van Belzen weet echter dat de nacompetitie zijn eigen wetten heeft. ,,Je gaat te gen ploegen voetballen die waar schijnlijk niks te verliezen hebben'', zegt hij. ,,Als je tegen degradatie speelt, staat er een heel ander soort druk op. Ik heb het eerder meege maakt met Vlissingen, maar toen gingen we er fluitend doorheen. Ik hoop dat het weer eenzelfde scena rio wordt.'' In 2014 gooide Moerse Boys de beuk erin en dat bleek lang te wer ken. ,,Ik verwacht dat dat nu weer zo zal zijn'', zegt Van Belzen. ,,Vlis- singen heeft kwaliteit, maar het is ook een stukje mentaliteit. En lei derschap.'' Vlissingen moet drie ronden overleven. ,,Een lastige route'', oordeelt Van Belzen, die eveneens deelneemt aan de nacom- petitie. Met Arnemuiden is hij in de race voor promotie naar de eerste klasse. VVGZ is vandaag de tegen stander in Zwijndrecht. ,,Ik vind het altijd wel mooie wedstrijden'', besluit de 36-jarige goalie. Column @Barryvdh9 Knap hoor, dacht ik op recht, toen ik hem zijn antwoorden had horen geven, zo kort na die desastreuze slotfase. John Stegeman toonde namelijk weinig emoties, terwijl zijn Go Ahead Eagles tegen RKC toch héél dicht bij promotie naar de eredivisie was geweest. Dan toch zo je verhaal kunnen vertel len, weliswaar met soms wat kor tere antwoorden, dat is bijzonder en best knap. Dacht ik. Een dag later werd duidelijk waarom Stegeman op die aparte manier voor de camera had ge staan. Toen hij met Go Ahead in extremis naast de promotie had gegrepen, toen de Adelaarshorst in shock was, toen zijn spelers hun tranen de vrije loop lieten, toen wist John Stegeman al dat hij volgend seizoen wél in de ere divisie werkzaam zal zijn. Hij wordt trainer van PEC Zwolle en stapt dus over naar de aartsrivaal van Go Ahead Eagles. De reacties waren niet mals onder de supporters. 'Als ie mand in staat is om je club zo vies te verraden, is het misschien alleen maar goed dat hij vertrekt', postte Özcan Akyol op Twitter. De schrijver en fervent aanhan ger van Go Ahead verwijderde de tweet later. Na de rampzalige 4-5 tegen RKC voelde het nieuws over Stegeman als een volgende mokerslag voor iedereen met een geel en rood hart. Het was ook wel fijn voor Tho mas Verheydt, want er was zo wat minder aandacht voor het beroerde en inmiddels beroemde moment van de spits van Go Houd die bal vast, speel 'm rond Ahead. Ik zag de foto ervan deze week een paar keer langs komen op social media. Verheydt heeft de bal, het is drie tegen één, daar achter staat nog een keeper. Rechtsboven staat de stand 4-3 in beeld, terwijl de klok aangeeft dat er 93 minuten en 17 seconden gespeeld zijn. Nog een kleine mi nuut en Go Ahead heeft promo tie naar de eredivisie binnen. Houd die bal vast, speel 'm rond, zoek de cornervlag op en zet je voet op de bal, met je imposante lichaam er omheen. Opties zat. Het stiftje bereikt niemand, de bal rolt over de achterlijn. Balbe zit voor RKC, toch nog een aan val en ineens staat het 4-4. En het wordt zelfs nog 4-5, niemand die zo'n scenario kan verzinnen. RKC naar de eredivisie, Go Ahead blijft als verdoofd achter. En een dag later blijkt John Ste- geman ook doodleuk terug te ke ren in de eredivisie. Misschien wil hij Thomas Verheydt wel meenemen. Nee, dat zal wel niet gebeuren. Want Stegeman weet en heeft dinsdag ook weer gezien, dat Verheydt echt een spits is voor de Keuken Kampioen Divisie. GOES Goes moet vandaag in de nacompetitie-ontmoeting met FC Lienden een 0-3-nederlaag zien om te buigen. Trainer Rogier Veenstra kan niet beschikken over de geschorste Jarreau Manuhuwa. Ook topschutter Steve Schalkwijk ontbreekt waarschijnlijk. ,,Een dag na de wedstrijd liep hij met krukken", aldus Veenstra. De spits bezocht donderdag uit voorzorg het ziekenhuis. Een breuk werd uitgesloten. ,,Het is een fikse kneuzing'', stelt Veen- stra. ,,Zijn ene voet is twee keer zo dik als zijn andere voet. Natuurlijk gaat hij vandaag mee, maar ik ver wacht niet dat hij zijn voetbal schoenen aantrekt.'' Ook in het centrum van de ver dediging voert de oefenmeester noodgedwongen een wijziging door. Manuhuwa kreeg woensdag rood. Een paar minuten later kwam Roycel James binnen de lij nen. ,,Ik snapte eigenlijk niet waarom ik inviel'', aldus de links benige verdediger. ,,We hadden doelpunten nodig.'' Vanmiddag (aftrap 14.30 uur) start James - volgend seizoen spe ler bij Hoek - in de basis. ,,Het wordt een pittige opgave. Vanaf minuut één moeten we er vol op. Er moeten snel doelpunten vallen. Elke kans die we krijgen, moet erin. En we moeten de nul hou den. Als zij scoren, wordt het heel lastig.'' Veenstra weet nog niet hoe hij het gemis van Schalkwijk gaat op vangen. Mart de Kroo is inzetbaar. Hoe lang hij kan spelen, is ondui delijk. ,,Ik heb meerdere opties'', aldus de oefenmeester. ,,Ik wil ons systeem niet te veel wijzigen. Door hetzelfde te doen, vergroten we de kans op een stunt.'' zaterdag 1 juni 2019 VL Van Leiden niet op tijd hersteld Barry van der Hooft Gert-Jan van Leiden. -Gert-Jan van Leiden Op zondag 11 mei 2014 werd VC Vlissingen op bezoek bij Moerse Boys door een nipte 0-1-zege kampioen van de eerste klasse. Sindsdien spelen de Walchena- ren in de hoofdklasse. Morgen kan echter een einde komen aan dat tijdperk, saillant genoeg op nieuw in Zundert. Stefan Maas Arnemuiden Misdaad Maar Verheydt zit erdoor en besluit een voorzet te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 145