14 ZEELAND Ruben Deij speelt met twee clubs voor promotie Vandaag met Hoek naar Noordwijkerhout en morgen met Groede op bezoek bij Clinge in de nacompetitie. Regels in de nacompetitie zaterdag 1 juni 2019 1 Juriën Dam Oostburg Gaat de ene amateurclub in het weekend van de laatste competitie wedstrijd doodleuk een weekendje weg, daar moet de ander 340 kilo meter naar Harkema rijden voor een wedstrijd. Een groter contrast tussen twee amateurclubs is er bijna niet te bedenken. En toch hebben Groede en Hoek wel dege lijk overeenkomsten. Beide maken ze gebruik van de diensten van Ru ben Deij (Hoek als fysiotherapeut, Groede als speler), beide spelen na- competitie voor promotie. Hoek treft vandaag VVSB, Groede gaat morgen op bezoek bij Clinge. Natuurlijk, contrasten zijn er volop. Bij zondag-vierdeklasser Groede propten zondag alle spelers op het complex van tegenstander Vogelwaarde met alle moeite een zompig broodje weg, terwijl de sportlunch voor de spelers van der dedivisionist Hoek een dag eerder prima was geregeld. ,,Met Groede sluiten we het seizoen altijd af met een weekendje weg, en vorige week was nog de enige optie'', vertelt Deij. „Wisten wij vooraf dat we nog kans zouden maken op een perio- detitel Groede toog op vrijdag al naar Domburg, waar Deij net als alle an dere spelers pas onder de morgen in zijn bedje kroop. Met dat verschil dat de 28-jarige inwoner van Oost burg twee uur later al met eigen vervoer moest vertrekken naar Har- kema. Na de pittige trip met Hoek sloot hij 's avonds weer aan bij zijn teamgenoten van Groede. Weer werd het laat. ,,Dat was ook wel te zien tegen Vogelwaarde, want bin nen tien minuten stonden we met 2-0 achter tegen de hekkensluiter. Oké, je wint dan met 7-2, maar we waren afhankelijk van Oostburg. Toen we hoorden dat de derde pe riode naar ons ging was er op het veld een klein feestje. Nadien heerste er in de kleedkamer vooral stilte en ongeloof. Ook omdat we natuurlijk kapot waren van dat weekend, haha.'' Vijfde klasse Door de eindsprint - Groede won zijn laatste vier wedstrijden - gaat de club als nummer acht van de ranglijst toch de nacompetitie in voor promotie naar de derde klasse. En dat is voor het eerst in de histo rie. Acht jaar geleden stapte Deij over van Oostburg en belandde hij bij de blauw-witten nog in de marge van de vijfde klasse. Als ra zendsnelle jeugdspeler - spelend met bril - toonde hij zijn talent, maar echt doorbreken bij Oostburg deed hij niet. ,,Die snelheid, daar moet ik het nu niet meer van heb ben'', lacht Deij. ,,Tegenwoordig ben ik meer iemand die de lijnen uitzet. De positie maakt mij niet echt uit; ik heb overal al gestaan, be halve op doel.'' Nadien heerste er in de kleedkamer vooral stilte en ongeloof. Ook omdat we kapot waren van dat weekend, haha - Ruben Deij Het stemgeluid van Deij gaat iets omlaag als zijn weekschema ter sprake komt. ,,Ze is nu boven, maar ik hoor regelmatig van mijn vrien din dat ik niet vaak thuis ben. Klopt natuurlijk ook wel. Ben ik 's avonds niet bij Hoek, dan train ik wel bij Groede óf heb ik werkverplichtin- gen. Sinds twee jaar ben ik zelfstan dig fysiotherapeut. En in het week end zijn natuurlijk ook beide dagen bezet.'' Dat volgepropte schema werkt Deij nu al drie seizoenen af. Blanco stapte hij toen in bij Hoek, zonder enige ervaring als clubverzorger. 'Mooi, maar ook pittig' omschrijft Deij zijn Hoekse werkzaamheden. ,,Op trainingsdagen ben ik er al rond 18.00 uur en ga ik vaak als laat ste weer weg. Die tijd heb ik ook echt wel nodig. Alleen aan Gert-Jan van Leiden heb ik al veertig minu ten werk.'' Deij staat bij Hoek tussen de spe lers, generatiegenoten ook. Man nen als Ruben de Jager, Fabian Wil son en Rik Impens zien zijn verzor- gingshok ook als de ideale uitvalba sis om zich voor de wedstrijd even te kunnen afzonderen. ,,Dan vlie gen de voetbalquizvragen en voet balpraat je om de oren. En ze tonen ook echt belangstelling in Groede, hoor. 'Was het weer feest in de kan tine' krijg ik dan vaak te horen. Fa bian is een keer naar een wedstrijd komen kijken en vond de derde helft echt fantastisch. Ja, geef onze aanvoerder Arno van den Hemel een microfoon en hij laat hem niet meer los.'' En moet er op korte termijn een keuze gemaakt worden tussen beide clubs? Deij: „Voorlopig nog niet. Dat zou ook echt een lastige worden. De gezelligheid zoals die er in Groede heerst, zal ik in Hoek nooit meemaken. Maar de sfeer bij Hoek kan ook fantastisch zijn, al maken die gasten dat op een hele andere manier mee.'' PROGRAMMA VLISSINGEN De play-offs en nacompetities hebben hun eigen regels. Wat moe ten de clubs weten voor die wedstrijden. We zetten een aantal wetenswaardighe den op een rij. Uitdoelpunten: In tegen stelling tot in het betaald voetbal tellen uitdoelpun- ten in het amateurvoetbal niet dubbel. Dus als de stand na twee wedstrijden gelijk is, maken de scores geen verschil. Verlenging: Bij een gelijke stand volgt een verlenging van twee keer 15 minuten. Dat geldt voor enkele wed strijden en ook voor dub bele wedstrijden. ABBA: Volgend seizoen verdwijnt het ABBA-sys- teem uit het Nederlandse voetbal, maar dit seizoen geldt het nog. Ook als beide teams vijf strafschoppen hebben genomen, blijft het ABBA-systeem van kracht. Vierde wissel: In de regu liere speeltijd mag elk team drie keer wisselen, maar als er een verlenging volgt, mag nog een vierde wissel worden doorgevoerd door de trainer. Gele kaarten: Een tweede gele kaart betekent een schorsing van één wed strijd. Een derde gele kaart blijft weer onbestraft, maar elke kaart die volgt levert weer een schorsing van één wedstrijd op. Fysiotherapeut bij Hoek en speler van Groede ZATERDAG Play-offs voor plaats in de tweede divisie: FC Lienden- Goes (14.30 uur), VVSB-Hoek (15.30 uur). Play-offs voor plaats in de eerste klasse: Papendrecht- Oostkapelle (14.30 uur), VVGZ-Arnemuiden (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de tweede klasse: Luctor Hein- kenszand-WHS (14.30 uur), DFC-Zaamslag (14.30 uur), Krabbendijke-Walcheren (14.30 uur), Tholense Boys Prinsenland (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de derde klasse: Dauwendaele- DwO'15 (14.30 uur), DHV-Pa- trijzen (14.30 uur). ZONDAG Play-offs voor plaats in de hoofdklasse: Moerse Boys- Vlissingen (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de tweede klasse: Terneuzen- Groen Wit (14.30 uur), TSC- HVV'24 (14.30 uur). Play-offs voor plaats in de derde klasse: Clinge-Groede (14.30 uur), Oostburg-RSV (14.30 uur). Vrouwenvoetbal. Play-offs voor plaats in de eerste klasse: Hontenisse-KFC (12.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 144